عمل پولیپ بینی

لیفتینگ صورت
می 21, 2019
جراحی ترمیمی سینه
می 21, 2019

عمل پولیپ بینی

اگرچه که در عمل پولیپ بینی جراحت و شکافی بر روی بینی شما ایجاد نمیشود(مگر در مواردی که  پزشک شما قصد داشته باشد که مشکلات دیگر مربوط به سینوس ها را در جراحی پولیپ بینی نیز درمان کند)، ولی قطعا این جراحی با بیهوشی نیز انجام میشود.

خود عمل جراحی پولیپ بینی در این جا به شکل سرپایی صورت میگیرد و اغلب این جراحی در یک بیمارستان یا کلینیک ها صورت میگیرد.همانطور که در جراحی پولیپ بینی بیهوشی صورت میگیرد ، بایستی هماهنگی لازم با یک نفر جهت رساندن شما به خانه بعد از جراحی  پولیپ و ماندن پیش شما برای یک شب انجام شود. هنگام جراحی پولیپ بینی بایستی لباس دکمه دار و آزادی را برای خود انتخاب نمایید و لباسی باشد که نو نباشد چرا که امکان برجا ماندن لکه های خون بر روی پیراهن شما نیز وجود دارد چرا که ترشحات پس از جراحی لباس شما را خراب مینماید.

برای مشاوره پولیپ و هر جراحی دیگری با مطب دکتر آرش نجف بیگی تماس بگیرید.

***

علل پولیپ بینی

علل پولیپ بینی

دلیل کامل و واضحی برای پولیپ مشخص نمی باشد. از عوامل اصلی پیدایش پولیپ می توان به عفونت های مزمن و التهاب های داخل بینی اشاره کرد.

آلرژی یکی دیگر از موارد ایجاد پولیپ می باشد و احتمال دارد همراه با حساسیت های دیگر همچون آسم و یا آلرژی های پوست بروز داده شود. به علت وجود آلرژی، مخاط بینی متورم شده و به مرور شکل نسج اضافی می شود که بینی و سینوس ها را پر کرده و طی زمان به اندازه آن اضافه می شود. اگر آلرژی به موقع درمان شود، از ایجاد پولیپ جلوگیری شده و یا دیرتر بروز داده میشد زیرا آلرژی های مزمن در ایجاد پولیپ نقش تأثیر گذاری دارد.

علائم پولیپ بینی

تا زمانی که پولیپ کوچک می باشد، علائمی ندارد ولی پس از بزرگ شدن، انسداد بینی که مهم ترین علامت پولیپ است، ایجاد می شود.

پولیپ بینی

پس از انسداد بینی ما مجبور می شویم به صورت دهانی نفس بکشیم ؛ بنابراین هوای تنفس شده گرم و مرطوب و تمیز نخواهد بود به همین سبب مشکلاتی برای ریه ایجاد می شود.این تنفس دهانی به خشک شدن گلو در زمان خواب نیز منجر می شود. در نتیجه باعث می شود فرد در شب به خوبی نتواند بخوابد.استراحت کافی نداشتن در شب هنگام موجب سرحال نبودن در روز بعد می شود. همچنین خشک بودن گلو سبب حس ناخوشایند و تحریک مزمن گلو می شود.

احتمال دارد انسداد بینی به شکلی باشد که مجاری سینوس ها مسدود شود؛ پس ترشحات سینوس در داخل آن جمع می شود و ممکن است پولیپ باعث به وجود آمدن یا افزایش یافتن سینوزیت شود. احتمال دارد ترشحات پشت حلق را زیاد کرده و همراه با آبریزش بینی باشد. در مواردی نیز تون صدای بیمار عوض می شود و صدای آن ها حالت “تو دماغی” دارد. امکان دارد دلیل خرخر ، سردرد یا کم شدن حس بویایی، پولیپ بینی باشد.

درمان نشدن پولیپ باعث می شود پولیپ بزرگ شود و این بزرگی موجب پهن و بزرگ شدن پل بینی شود و چهره افراد را تحت تأثیر قرار دهد.

تشخیص پولیپ بینی

به سادگی از طریق معاینه بالینی صورت می گیرد. برخی اوقات افراد فکر می کنند دلیل انسداد تنفسی آن ها، پولیپ می باشد ولی بعد از معاینه داخل بینی آن ها مشخص می شود که دلیل آن تورم شاخک های تحتانی بینی می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مطالب پیشنهادی