دسته‌بندی نشده

آیا انجام لیپوماتیک عوارضی دارد

چاقی موضعی چیست؟
هنگامی که چربی در بدن در ناحیه خاصی مثل زیر شکم ، یا پهلو ها تجمع می کندد و همچنین ذخیره می شوند و دیگر اندام های بدن لاغر و فاقد چربی هستند ، نواحی را که چربی در آن ها انباشته شده و باعث چاقی آن قسمت شده را چاقی موضعی می نامند . در حقیقت فرد مبتلا به چاقی موضعی فقط قسمت مشخصی از بدنش دچار انباشتگی چربی یا چاقی موضعی شده است.

عوارض لیپوماتیک
در انجام فرایند لیپوماتیک امکان دارد بدن فرد نسبت به موارد دیگری عکس العمل نشان دهد و دچار عوارض خیلی سطحی و اندک شود . و احتمال دارد به برخی از عوارض زیر مبتلا شود:
۱ – حساسیت به لیدوکایین
این مشکل در افرادی که سابقه ای از حساسیت به این دارو یا داروهای نظیر آن را داشته اند می تواند شناسایی شود و برای پیشگیری از آن اقدامات لازم انجام شود.
۲ – خونریزی و کبودی
این مشکل در افرادی که از داروهای ضد انعقاد خون مثل آسپرین و وارفارین استفاده می کنند مشاهده می شود. به جهت پیشگیری از این مساله بایستی از یک تا دو هفته پیش از جراحی از این دارو استفاده نکنید.
۳ – عفونت
عفونت قسمت عمل شده در لیپوماتیک در وضعیتی که محل انجام عمل یا آن مرکز از امکانات مکفی برخوردار نباشد و استرلیزه نشده نباشد احتمال دارد رخ دهد. که با رعایت شرایط کامل استریلزاسیون محل و همچنین ضد عفونی مناسب به وسیله بیمار خیلی کم اتفاق می افتد مگر آنکه بیمار مبتلا به امراض مزمن باشد که سیستم ایمنی بدنش ضعیف شده باشد مثل دیابت شدید ، بیماریهای مزمن اتوایمیون مثل لوپوس پیشرفته و .. و یا مصرف داروهای کاهش دهنده سیستم ایمنی مثل کورتون ، داروهای ضد سرطان.
۴ – مسمومیت با داروهایی که در لیپوماتیک کاربرد دارد مخصوصا لیدوکایین
البته در مواقعی این داروها می توانند اثر بخشی داشته باشند که در زمان زیادی استفاده شوند .حتما پزشکتان را از مصرف این نوع داروها آگاه کنید و هر چیز را که فکر می کنید قبل از جراحی لیپوماتیک لازم به یادآوری است را با او در میان بگذارید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

18 − دو =

برای مشاوره با ما تماس بگیرید

کلینیک جردن: ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶

کلینیک سعادت‌اباد: ۰۹۱۲۰۹۹۲۶۹۰

جدیدترین مقالات

مقالات مرتبط

فهرست