جراحی بینی (رینوپلاستی)

آیا بعد از عمل بینی می توان به پهلو خوابید

چگونگی و نحوه خوابیدن بعد از جراحی بینی

چگونگی و نحوه خوابیدن بعد از جراحی بینی از اهمیت ویژه ای به ویژه در هفته اول برخوردار می باشد. اگرچه کیفیت خواب و میزان استراحت کافی بعد از عمل بینی از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد با این وجود، اصلاح نحوه خوابیدن بعد از عمل بینی نیز مهم است چرا که در صورت رعایت نکردن نکات کوچک در خواب ممکن است پروسه درمان شما طولانی تر شود و در بعضی از مواقع نیز شکل نامناسبی در بینی شما به وجود آید در نتیجه بهتراست به توصیه های جراح خود در نحوه خوابیدن بعد از جراحی بینی دقت کنید تا نتایج عمل برای شما مورد رضایت واقع شود. درادامه با طرز خوابیدن بعد از عمل بینی بیشتر آشنا می شویم.

طرز قرار گیری سر نسبت به بدن در خواب

یکی از نکاتی که باید بعد از جراحی بینی رعایت کنید طرز قرار گیری سر نسبت به بدن می باشد. بهتر است در هنگام خواب زاویه بدن نسبت به سر ۳۰ الی ۳۵ در جه باشد و سر با لاتر از قلب قرار گیرد. به عبارتی به راحتی با قرار دادن دو بالشت زیر سر خود می توانید زاویه مناسبی در هنگام خوابیدن بعد از عمل بینی داشته باشید. اصلاح نحوه خوابیدن بعد از جراحی بینی نه تنها موجب می شود تورم بینی شما کاهش یابد بلکه موجب راحتی خواب و بهبود تنفس شما خواهد شد.

به پهلو نخوابیدن بعد از عمل بینی

به پهلو نخوابیدن بعد از عمل بینی مشکلی است که بسیاری از بیماران بعداز جراحی بینی با آن مواجه می باشند. بسیاری از بیماران عادت دارند در هنگام خواب به راست و یا چپ بخوابند و بعد از عمل بینی برای اصلاح نحوه خوابیدن خود با مشکلاتی مواجه می شوند. سعی کنید در ۱ الی ۲ هفته اول مستقیم بخوابید و در هنگام خواب چرخشی به راست یا چپ نداشته باشید.

تنها بخوابید

پس از جراحی بینی سعی کنید محیط مناسبی را برای خواب خود فراهم کنید تا خواب مناسبی داشته باشید. این به معنی این است که سعی کنید کنار کودکان خود نخوابید چرا که ممکن است در اثر برخورد ناگهانی دست کودک با بینی شما دچار مشکلاتی شوید. با رعایت نکات لازم در نحوه خوابیدن بعد از جراحی بینی به راحتی می توانید پس از عمل بینی شرایط مناسبی داشتی باشید و زیباتر شوید.

سعی کنید از جراح خود در مورد نحوه خوابیدن بعد از جراحی بینی و سایر مراقبت های بعد از عمل پرسش کنید. تا بتوانید شرایط ایده آلی بعد از جراحی داشته باشید.

به طور کلی می توان گفت تغییر شکل بینی در هنگام خواب به ندرت اتفاق می افتد در نتیجه سعی کنید به آرامی و راحت بخوابید و نگرانی بیش از حد و وسواس فکری را در مورد نحوه خوابیدن بعد از جراحی بینی را از خود دور کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

18 − دوازده =

برای مشاوره با ما تماس بگیرید

کلینیک جردن: ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶

کلینیک سعادت‌اباد: ۰۹۱۲۰۹۹۲۶۹۰

جدیدترین مقالات

مقالات مرتبط

فهرست