جراحی بینی (رینوپلاستی)

آیا کوچک کردن بینی با لیزر امکان پذیر است؟

ممکن است شما تبلیغات های زیادی در رابطه با کوچک کردن بینی با  لیزر دیده باشید. از لیزر تنها در عمل‌های جراحی چشم و پوست استفاده خواهد شد. منظور از کوچک کردن بینی با لیزر این است که خونریزی بعد از عمل کم باشد یا مثلاً بیمار ورم بینی نداشته باشد، اما این مشکلات در واقع علائم طبیعی یک جراحی موفق بینی است.درعمل کوچک کردن بینی با لیزر،  لیزر CO2 مورد استفاده قرار می گیرد که به پوست، آسیب سطحی وارد می کند. در طی فرایند بهبود، پوست آسیب دیده از بین می رود و یک لایه پوست سالم با ظاهر بهتر جایگزین آن خواهد شد. به این دلیل که عمل ممکن است اندکی درد و ناراحتی ایجاد کند، پزشک در اکثر مواقع از داروی بی حسی استفاده می کند. بعد از عمل  مراقبت هایی مشابه مراقبت های آفتاب سوختگی از پوست باید به عمل آید. ناحیه ی درمان شده با لیزر نیز نباید تحت هیچ گونه تماس خشن یا مالیدن قرار داده شود.

از لیزر چه استفاده‌ای در جراحی زیبایی بینی می‌شود؟

عمل لیزری بینی، فناوری پیشرفته لیزر فرکشنال دی‌اکسید کربن تحول عظیمی را در عرصه عمل‌های غیر جراحی جوان‌سازی پوست صورت، کوچک کردن بینی، از بین بردن جای جوش، کوچک کردن منافذ پوست و کاهش چین‌وچروک ایجاد می کند و دوران بهبود این عمل‌ها را کوتاه‌ تر خواهد کرد. درعمل کوچک کردن بینی با لیزر، از لیزر برای درمان بینی‌های بزرگ و با پوست ضخیم و منافذ بزرگ استفاده می‌شود تا با بهبود شرایط پوست و کوچک کردن منافذ نتایج بهتری به وجود می آورد. به‌علاوه با کاربرد لیزر پوست کشیده شده‌ی روی بینی پس از جراحی زیبایی سریع‌ تر جمع و محکم خواهد شد و بینی شکل زیباتری به خود می گیرد. همینطور جراحان زیبایی در دیگر نقاط صورت نیز برای جوان‌ سازی پوست از لیزر استفاده می کنند.

استفاده از لیزر دی‌اکسید کربن در جراحی باز زیبایی بینی

بسیاری از بیماران ترجیح می‌دهند همزمان با جراحی زیبایی بینی عمل جوانسازی پوست صورت با لیزر را نیز انجام دهند تا در زمان صرفه‌جویی کرده باشند و نیازی به انجام چندباره عمل نباشد. بااین‌حال توصیه می‌شود نور لیزر به‌طور مستقیم روی ناحیه عمل شده بینی تابیده نشود.

استفاده از لیزر بعد از جراحی زیبایی بینی

جراح در لیزر درمانی بعد از عمل زیبایی بینی با دقت سلول‌های پوست را با لیزر دی‌اکسید کربن درمان خواهد کرد. سطحی ترین لایه پوست با انرژی لیزر برداشته شده  تا لایه زیرین و سالم پوست نشان داده شود. کوچک کردن بینی با لیزر نیازی به بیهوشی عمومی یا موضعی ندارد و صرفاً برای این‌ که بیمار گرما یا سوزش ملایم مربوط به انرژی لیزر را حس نکند،  کرم بی‌حس‌کننده مورد استفاده قرار می گیرد.

مراقبت‌های پس از عمل جراحی بینی با لیزر

مانند  مواقعی که دچار آفتاب‌سوختگی شدید شده اید، لیزر روی پوستتان می‌تواند التهاب و سوزش به وجود آورد، بنابراین باید پوست را با پاک‌کننده‌های ملایم و غیر خشک بشویید و سپس به آهستگی آن را خشک کنید. از مالش دادن پوست حین شست‌وشو جداً خودداری کنید.زیرا  به پوست حساس و آسیب‌دیده صدمه‌ی بیشتری می زنید. رعایت این نکته پس از عمل به بهبودی سریع‌ تر و از بین رفتن بهتر سوختگی و قرمزی روی بینی کمک خواهد کرد.

جراحی بینی با لیزر  برای چه کسانی مناسب است؟

این عمل برای همه مناسب نمی باشد. در افرادی که از مشکلات انعقاد خون رنج می‌برند، مبتلابه دیابت هستند و یا به‌ تازگی برنزه کرده‌اند این عمل می‌تواند پیامدها خطرناکی به وجود آورد.در ادامه این موارد، نوع پوست نیز در میزان اثر لیزر در پاک‌کنندگی جای اسکار جراحی تأثیر گذار خواهد بود. البته بسیاری از بیماران که پوست نازک و انحراف بینی کمتری دارد در واقع نیازی به انجام لیزر بعد از عمل بینی پیدا نمی‌کنند. با این‌ وجود اگر می‌خواهید این عمل  را با ایمنی کاملل انجام دهید، باید قبل از انجام لیزر با پزشک جراح بینی صحبت کنیدو همه مشکلات سلامتی مانند سابقه دیابت و … را به او اطلاع دهید. 

 

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

نوزده − یازده =

برای مشاوره با ما تماس بگیرید

کلینیک جردن: ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶

کلینیک سعادت‌اباد: ۰۹۱۲۰۹۹۲۶۹۰

جدیدترین مقالات

مقالات مرتبط

فهرست