جراحی صورت

انتخاب میان ژل، چربی و بوتاکس

انتخاب میان ژل، چربی و بوتاکس

روش های گوناگونی جهت از بین بردن خط خنده و اخم، چروک‌ها و همینطور برای برجسته کردن گونه و لب وجود دارد که از بین آن ها تزریق ژل، چربی و بوتاکس شایع تر می باشد.

ژل‌

آن ها دارای انواع گوناگون می باشند. اغلب ژل‌های کوتاه مدت (۶ تا ۹ ماهه) بدون عوارض هستند ولی ژل‌هایی که ۲ تا ۵ سال ماندگاری دارند، عوارضی به همراه دارد که احتمال اینکه این عوارض خطرناک باشند؛ بسیار بسیار کم می باشد.

در گذشته از نوعی ژل دائمی به نام ژل پاژ استفاده می کردند که دارای عوارض بسیار زیادی بوده و هنوز هم کسانی که از این ژل استفاده کرده اند،عارضه ها را به همراه دارند زیرا مولکول های ژل در طولانی مدت داخل بدن باقی مانده و احتمال دارد باز هم فرد را دچار عارضه ای جدید در بخش های مختلف بدن کند.

اکنون فقط ژل های هیالورونیک اسید و … در بازار یافت می شود و دیگر کسی از ژل پاژ استفاده نمی کند. برای استفاده از ژل موارد زیر بسیار حائز اهمیت می باشد.

  • مارک‌ ژل
  • کشور تولیدکننده
  • دارا بودن تاییدیه‌ های پزشکی

چربی

بهترین نوع از میان مواد تزریقی و پرکننده می باشد. بسیار بی خطر است و عوارض چندان مهمی ندارد. فقط احتمال دارد در برخی موارد دچار عدم تقارن و احتیاج به ترمیم وجود دارد و در اصل این موارد جزء عارضه محسوب نشده و اصلاح می شوند. جهت انجام این عمل، چربی لازم برای تزریق را از بدن خود فرد می گیرند و وارد مرحله آماده سازی کرده و پس از آن به قسمت مورد نظر تزریق می کند. دلیل عدم گرفتن نتیجه در برخی افراد، درست انجام نشدن فرایند آماده سازی می باشد که باعث می شود؛ سلول های چربی از بین می روند.

اغلب کسانی که این عمل را در مطب و به شکل سر پایی انجام می دهند بیشتر با این مشکل مواجه می شوند؛ بنابراین بهتر است که در اتاق عمل همراه با امکانات بیشتر و همچنین دستگاه های مجهز، انجام شود.

بوتاکس

بر عکس ژل و چربی دارای خاصیت پرکنندگی نمی باشد بلکه با فلج کردن عضلات قسمت مورد نظر، چین و چروک ها را از بین می برد. درصورتی که از مارک های معتبر بوتاکس استفاده شود، هیچ عارضه ای به غیر ازعوارض زودگذر همچون به وجود آمدن افتادگی پلک و یا قرینه نبودن ابرو ها، به وجود نمی آید.

هرکدام از این ۳ مورد در شرایط های گوناگون مورد نیاز می باشد.

برای رفع خط اخم ابتدا از بوتاکس استفاده کرده ولی در صورتی که خط اخم بسیار عمیق باشد و نتوان آن را برطرف کند، پس از ۱۰ روز که اثر آن کامل شده باشد؛ باید دید به فیلر احتیاج دارد یا خیر؟؟؟ این حالت معمولا در افرادی اتفاق می‌افتد که خط اخم شان عمیق است و جهت برطرف سازی آن دیر اقدام می‌کنند.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

هفده − 2 =

برای مشاوره با ما تماس بگیرید

کلینیک جردن: ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶

کلینیک سعادت‌اباد: ۰۹۱۲۰۹۹۲۶۹۰

جدیدترین مقالات

مقالات مرتبط

فهرست