معجزه جوانی و زیبایی پوست با اندولیفت صورت

اندولیفت صورت
جوانسازی صورت, لیفت صورت

کاربردهای زیبایی شناسی پزشکی که در کنار پیشرفت های تکنولوژیکی توسعه یافته اند، به عنوان راه حل های جایگزین برای کمک به پوست با تغییر، افتادگی و چروک شدن پوست به دلیل افزایش سن، عوامل محیطی و سبک زندگی ظاهر شده اند. موثرترین گزینه در میان این راه حل های جایگزین، اندولیفت صورت  است.

در میان روش ‌های غیرجراحی لیفت صورت، لیفت صورت از طریق لیزر یک درمان لیزری ترکیبی است که جوانسازی پوست و فرم دادن به صورت را با هم ارائه می ‌کند. این روش زیبایی بدون نیاز به عمل جراحی، برش و بیهوشی اعمال  و اغلب برای افتادگی در نواحی صورت، چانه، گردن و کیسه های زیر چشم استفاده می شود. این نوع لیفت صورت با لیزر، که تنها ۴۵ دقیقه طول می کشد، نوید جوانسازی سریع را می دهد و بدون نیاز به برش و بیهوشی اعمال می شود و نتایج آن هم بلافاصله قابل مشاهده است. در ادامه این مطلب سری می زنیم به لیفت صورت با اندولیفت و در مورد مزایا، عوارض و هزینه آن صحبت می کنیم؛ پس تا انتهای این مطلب همراه ما باشید.

اندولیفت چیست؟

اندولیفت یک جایگزین قابل توجه برای روش های جراحی جوان سازی، سفت کردن و کانتورینگ صورت است. این لیزر انقلابی، مناسب برای صورت و بدن، می تواند نتایج چشمگیری را بدون اسکار جراحی و حداقل زمان بهبودی ارائه دهد.

به معنای دیگر این روش جوانسازی و لیفتینگ صورت، یک روش لیزر سرپایی با حداقل تهاجم است که در پزشکی زیبایی اندو بافتی (بینابینی) استفاده می شود. لیزر درمانی با اندولیفت اهداف متعددی دارد، از جمله بازسازی لایه‌های عمیق و سطحی پوست، تونینگ، جمع‌کردن سپتوم‌های همبند، تحریک تولید کلاژن و در صورت لزوم کاهش چربی بیش از حد در نقاط مختلف صورت. فعالیت اصلی این روش درمانی ترویج سفت شدن پوست، به عبارت دیگر جمع شدن و کاهش شلی پوست و در نهایت لیفت صورت است. سفت شدن پوست ایجاد شده توسط Endolift به شدت با انتخاب پرتو لیزر مورد استفاده مرتبط است، یعنی با تعامل خاص نور لیزر که به طور انتخابی به دو هدف اصلی بدن انسان برخورد می کند، یعنی آب و چربی.

نتایج حاصل از اندولیفت صورت نه تنها بلافاصله قابل مشاهده هستند، بلکه تا چندین ماه پس از انجام این عمل بهبود می یابند، زیرا کلاژن اضافی در لایه های عمیق پوست ساخته می شود. اما بهترین لحظه برای قدردانی از نتایج بدست آمده ۶ ماه پس از انجام این روش است. مانند تمام روش ‌های پزشکی زیبایی، پاسخ و مدت اثر بستگی به هر بیمار دارد و اگر پزشک لازم بداند، این روش لیفت صورت می ‌تواند بدون داشتن هیچ گونه  عوارض جانبی تکرار شود.

اما شاید برای شما جای سوال باشد که چه تعداد جلسه برای درمان کامل لازم است؟ پاسخ بی نهایت ساده است؛ فقط یک جلسه! اما اگر در یک جلسه نتایج مورد رضایت بیمار نبود و یا در صورت ناقص بودن نتایج، می توان آن را برای بار دوم در ۱۲ ماه اول تکرار کرد. لازم به ذکر است که همه نتایج پزشکی به شرایط پزشکی قبلی بیمار خاص بستگی دارد، مانند سن، وضعیت سلامتی، جنسیت، می‌ تواند بر نتیجه و میزان موفقیت یک روش پزشکی تأثیر بگذارد و این برای پروتکل ‌های زیبایی مثل لیفت صورت با لیزر نیز همین‌طور است.

اندولیفت چیست؟

مینی لیفت صورت چیست؟ برای آشنایی بیشتر این مقاله را از دست ندهید.

مدت زمان لازم برای اندولیفت چقدر است؟

مدت زمان لازم برای اندولیفت بستگی به این دارد که چند قسمت از صورت (یا بدن) درمان شود. با این حال، فقط برای یک قسمت از صورت از ۵ دقیقه شروع می شود و در صورتی که فرد بخواهد کل صورت خود را اندولیفت کند تا نیم ساعت یا ۴۵ دقیقه هم طول می کشد. نکته قابل توجه این است که این روش نیازی به برش یا بیهوشی ندارد و هیچ نوع دردی ایجاد نمی کند. نیازی به زمان ریکاوری نیست، بنابراین می توان در عرض چند ساعت به فعالیت های عادی بازگشت.

میزان ماندگاری اندولیفت چقدر است؟

مانند تمام روش ‌ها در تمام زمینه ‌های پزشکی، در پزشکی زیبایی نیز پاسخ و مدت زمان ماندگاری بستگی به وضعیت هر بیمار دارد و اگر پزشک لازم بداند اندولیفت می ‌تواند بدون عوارض جانبی تکرار شود.

نتایج حاصل از روش لیزر لیفت معمولاً دائمی در نظر گرفته می شود. با این حال، این تنها در صورتی خواهد بود که پس از درمان به رژیم غذایی و سبک زندگی سالم خود ادامه دهید، چراکه اندولیفت مانع از افزایش وزن در آینده نمی شود. علاوه بر این، روند پیری متوقف نمی شود و شما همچنان باید انتظار داشته باشید که با گذشت زمان شاهد تغییرات طبیعی پیری باشید.

چه نواحی را می توان با اندولیفت درمان کرد؟

اندولیفت به طور خاص کل صورت را بازسازی می ‌کند؛ افتادگی خفیف پوست و تجمع چربی در یک سوم پایینی صورت (یعنی ناحیه غبغب و زیر چانه، گونه‌ ها، دهان، خط فک) و گردن را اصلاح می ‌کند و شلی پوست پلک پایین را رفع و در نهایت پوست صورت را لیفت می کند.

گرمای انتخابی ناشی از لیزر، چربی تجمع یافته در نواحی مختلف صورت را ذوب کرده و به طور همزمان باعث جمع شدن فوری پوست می ‌شود. علاوه بر این، با توجه به نتایجی که از این روش لیفت با لیزر می توانید به دست آورید، چندین ناحیه قابل درمان هستند،مانند گلوتئوس، زانو ها، ناحیه بیرونی ران، قسمت داخلی ران و مچ پا.

چه نواحی را می توان با اندولیفت درمان کرد؟

مزایای اندولیفت

همانطور که گفتیم این روش یک روش کم تهاجمی است و نسبت به سایر روش های جوانسازی و لیفت صورت دوران نقاهت کوتاه تر، بهبودی سریعتر و بالطبع عوارض جانبی کمتری دارد. برخی دیگر از مزایای این روش که آن را نسبت به سایر روش های مشابه، ارزنده تر می کند شامل موارد زیر می شود:

  • فقط نیاز به یک جلسه درمان
  • ایمنی درمان
  • حداقل یا بدون زمان بهبودی پس از عمل
  • بدون برش
  • بدون خونریزی
  • بدون هماتوم
  • قیمت های مقرون به صرفه
  • امکان ترکیب درمانی با لیزر فرکشنال

نحوه انجام اندولیفت

در این روش غیر جراحی از نوک میکروفیبر به اندازه یک تار مو (۲۰۰ یا ۳۰۰ میکرون) برای درمان مستقیم ناحیه افتادگی زیر پوست استفاده می شود. این یک روش لیفتینگ لیزری است که انرژی را در طول موج ۱۴۷۰ نانومتر منتقل می کند. اندولیفت که یک برنامه لیزری ترکیبی است که جوانسازی پوست و فرم دادن به صورت را با هم ارائه می‌ کند، از الیافی استفاده می ‌کند که توسط میکرو تونل‌های برداری در برابر جاذبه هدایت می‌ شوند و هیچ اثری از آسیب پس از عمل باقی نمی ‌گذارند. با استفاده از این نرم افزار، نتایج در عرض چند دقیقه قابل مشاهده است. این روش که نیازی به برش و بیهوشی ندارد و تنها با خنک کننده هوا انجام می شود، نسبت به اعمال جراحی معمولی لیفت صورت بسیار راحت تر و بدون درد است.

پس از استفاده، لیپولیز اتفاق می افتد و در همین راستا بافت چربی که باعث افتادگی می شود را از بین می رود. بهبودی در افتادگی ناشی از بافت چربی مشاهده می شود. در محل اعمال لیزر، کلاژن سازی، یعنی فرآیند خود نوسازی پوست آغاز می شود. عملکردهای متابولیک ماتریکس خارج سلولی فعال می شوند، بافت چربی اضافی موضعی کاهش می یابد، پوست سفت می شود و خط فک و کانتور صورت مشخص می شود.

نحوه انجام اندولیفت

کاندیدای مناسب اندولیفت

به طور کلی می توان گفت اندولیفت برای هر نوع پوست و رنگی مناسب است. با این حال، برای بیماران باردار، کسانی که دارای دفیبریلاتور داخلی هستند، کسانی که دارای ایمپلنت الکترونیکی، ایمپلنت دائمی در ناحیه درمان هستند (مانند صفحات فلزی و پیچ ها)، ایمپلنت های سیلیکونی یا مواد شیمیایی تزریقی توصیه نمی شود. به افرادی که سابقه بیماری های تحریک شده توسط گرما (مانند هرپس سیمپلکس مکرر) یا هر بیماری فعال در ناحیه درمان (مانند زخم، پسوریازیس، اگزما و بثورات پوستی) دارند، انجام این درمان توصیه نمی شود.

این روش بیشتر مناسب کسانی است که از نشانه های پیری روی صورت خود، مثل چین و چروک و افتادگی پوست رنج می برند و به دنبال راهی کم هزینه و کم تهاجمی برای لیفت صورت خود هستند.

دوران نقاهت بعد از اندولیفت

یکی از بزرگترین دغدغه های بیماران این است که مدت زمان بهبودی و از کار افتادگی برای اندولیفت چقدر است؟ همانطور که پیشتر هم توضیح دادیم، لیفت صورت با لیزر در یک محیط سرپایی انجام می شود، بنابراین شما می توانید بلافاصله پس از درمان به خانه بروید و این روش آنقدر کم تهاجمی و بدون هیچ برشی است که نیازی به باند فشاری یا پانسمان نیست. پس از عمل، قرمزی و کبودی ممکن است ظاهر شود. با این حال، این عوارض جانبی معمولاً در عرض ۱ تا ۲ هفته برطرف می شود و بیشتر بیماران می توانند در عرض ۱ تا ۲ هفته به فعالیت های اجتماعی و روزمره خود بازگردند. بیماران همچنین ممکن است چندین هفته پس از درمان درد، حساسیت و بی حسی را تجربه کنند که خوشبختانه این موارد دائمی نیستند و به مرور زمان برطرف می شوند. به ندرت عصب حرکتی ممکن است به طور موقت در درمان پایین صورت تحت تاثیر قرار گیرد و این ممکن است نیاز به استفاده از قرص های ضد التهابی خوراکی داشته باشد که در صورت لزوم توسط پزشک و جراح لیفت صورت شما برایتان تجویز می شود.

دوران نقاهت بعد از اندولیفت

مطالعه مقاله آشنایی با روش های از بین بردن خط خنده پیشنهاد میدهیم.

عوارض جانبی و خطرات اندولیفت

پیشتر هم توضیح دادیم که اندولیفت یک روش کاملاً کم تهاجمی، سرپایی و بدون هیچ گونه برش یا زخمی انجام می وشد بنابراین عوارض جانبی بسیار کمی دارد و به هیچ عنوان خطرناک نیست. اما با این وجود مثل هر درمان زیبایی دیگری  به عنوان یک اقدام احتیاطی کلی به زنان باردار توصیه نمی شود که این درمان را انجام دهند. درمان لیزر صورت برای لیفتینگ یکی از ایمن ترین روش ها در پزشکی زیبایی است و موارد بسیار کمی وجود دارد که در آن یک بیماری از قبل موجود در یک بیمار مانند یک بیماری خودایمنی یا عفونت پوستی در درمان اختلال ایجاد کند. همچنین یک پزشک باید هرگونه حساسیت یا عدم تحمل به بی حس کننده موضعی مورد استفاده را به بیمار خود گوشزد کند. هر گونه خطر جزئی مانند اینها در طول مشاوره اولیه شما قبل از عمل به طور کامل بررسی و ارزیابی می شود.

پس از لیفت صورت با لیزر می توانید انتظار تورم و کبودی را تا ۲ هفته پس از عمل داشته باشید. مانند هر درمان لیزری دیگری، خطر سوختگی پوست، تغییر رنگ یا کبودی عصبی هم در این روش زیبایی وجود دارد که ممکن است منجر به ضعف عضلانی اطراف دهان به مدت ۳ تا ۶ ماه شود (اگرچه این اتفاق نادر است). عدم تقارن و بی نظمی کانتور نیز ممکن است در برخی موارد رخ دهد و ممکن است نیاز به درمان بیشتری داشته باشد.

یکی از مواردی که پیش از انجام این روش به عنوان مراقبت قبل از اندولیفت باید انجام داد این است که از چشمان خود در برابر گرمای لیزر محافظت کرد. بنابراین قبل از درمان، محافظ‌ های کوچک لیزری روی پلک ‌ها قرار می‌ گیرند تا از چشم محافظت کنند. به علاوه اگر از لنزهای تماسی استفاده می کنید، توصیه می شود این لنزها را بردارید و تا ۲۴ ساعت پس از درمان از استفاده از آن خودداری کنید.

عوارض جانبی و خطرات اندولیفت

هزینه اندولیفت

هزینه اندولیفت در مقایسه با سایر روش های مشابه بسیار کمتر است زیرا یک روش سرپایی و بدون نیاز به بیهوشی است. قیمت این روش زیبایی متفاوت است و به عوامل مختلفی بستگی دارد. دستمزد جراح، محل مطب زیبایی، دستگاه لیزر مورد استفاده، وسعت ناحیه تحت درمان و مشخصات و ویژگی های پوست و صورت بیمار از جمله مواردی است که می تواند روی قیمت نهایی اندولیفت تاثیر گذار باشد. همچنین برخی از بیماران این روش را فقط برای قسمت خاصی از صورت خود، مثلاً نیمه پایینی صورت انجام می دهند که طبیعتاً هزینه کمتری نسبت به هزینه اندولیفت کل صورت خواهد داشت.

برای کسب اطلاعات بیشتر به مقاله هزینه جراحی لیفت صورت در سال ۱۴۰۱ چقدر است؟ مراجعه نمایید.

در آخر

اندولیفت یک جایگزین قابل توجه برای روش های جراحی جوان سازی، سفت کردن و کانتورینگ صورت ارائه می دهد. این روش لیفت صورت با لیزر، مناسب برای صورت و بدن است و می تواند نتایج چشمگیری را بدون اسکار جراحی و حداقل زمان بهبودی ارائه دهد. به دلیل محبوبیت این روش زیبایی و لیفتینگ صورت، لازم دیدیم تا در این مطلب به طور کامل درمورد آن صحبت کنیم و ویژگی ها و معایب آن را گوشزد کنیم. اگر شما نیز تجربه ای در این زمینه دارید می توانید آن را با ما و سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما باید با قوانین موافقت کنید.

جدیدترین مقالات

مقالات مرتبط

فهرست