انواع مختلف پروتز سینه

دسته‌بندی نشده

پروتز سینه انواع مختلفی دارد که بستگی به مارک پروتز آن  و فرم وشکل آن دارد، مواد تشکیل دهنده پروتز دو نوع می باشد که یکی از آن پروتزهای سایلینی و دیگری پروتزهای سیلیکونی می باشد.                           

پروتزهای سایلینی (آب نمک):

محتوای داخل پروتز سایلینی آب نمک استریل شده می باشد، این پروتز شکل سینه را تعییر می دهد و باعث حجیم شدن سینه میشود. برای گذاشتن این نوع پروتز درسینه کافیست پزشک یک برش  کوچیک در زیر سینه ایجاد کند و این نوع پروتز برای سینین بالا ۱۸سال مناسب میباشد.این نوع پروتز در صورتی که  دچار پارگی شود، به دلیل اینکه مواد داخل آن آب نمک است پس از مدتی جذب بدن شخص می شود و همچنین پروتز سایلینی نسبت به سایر پروتزهای دیگر ارزان تر میباشد.

پروتزهای سیلیکونی:

پروتزسیلیکونی با ژل سیلیکون پرمی شود و شباهت بیشتری به بافت سینه دارد و از نظر هزینه این پروتز قیمت بالاتری نسبت به پروتزهای دیگر دارد. پروتز سیلیکونی در صورتی که پاره شود خالی نمیشود و در بدن فرد باقی می ماند البته این اتفاق به ندرت اتفاق می افتد اما برای اینکه دچار مشکل نشوید باید بعد از عمل به صورت مرتب جهت ویزیت پیش دکتر مربوط مراجعه کنید.

پروتز سینه

انواع پروتز:

پروتز انواع مختلفی دارند. پروتز گرد شبیه نیمکره می باشد واین نوع پروتز شکل پری نسبت به سایر پروتزها دارند و برای کسایی که میخوان سینه برجسته ای داشته باشن مناسب میباشد.

پروتزاشکی فرم طبیعی تری به سینه شما میدهد در این مدل پروتز قسمت بالایی از قسمت پایینی سینه حجم کمتری دارد و این امر فرم طبیعی تری به سینه شما میدهد.

پروتز سینه برای چه کسانی مناسب است:

پروتز سینه برای افرادی که حجم سینه کوچیکی دارند و سینه های نامتقارنی دارند و یا افرادی که بعد از زایمان یا رژیم غذایی سنگین دچار کوچیکی سینه می شوند مناسب میباشد و همچنین افرادی که بر اثر سرطان و مشکلات سینه مجبور به برداشتن قسمتی از سینه یا کل سینه می شوند مناسب می باشد.

برای افرادی که ورزش های سنگین انجام میدن این سوال پیش میاد که آیا برای پروتز انها مشکلی پیش میاد یا خیر که باید گفت: این جراحی هیچ مشکلی براشون ایجاد نمیکند.

 برای اینکه شکل سینه ها بعد از عمل تعییر نکند باید از سوتین های طبی استفاده کرد که مدت استفاده این سوتین های طبی ۳ماه می باشد. وهمچنین بخیه های عمل پروتزسینه جذبی می باشد و نیازی به کشیدن بخیه ها نیست.

 

پروتز سینه

مراقبت هایی که بعد از عمل پروتز سینه لازم می باشد:

۱- بعد از انجام عمل همان روز داروهایی که پزشک مربوط برای افراد تجویز کرده باید تهیه شود و به صورت منظم و کامل (مخصوصا آنتی بیوتیک ها) طبق دستور جراح مصرف نماییند.

۲- اولین استحمام ۴۸ ساعت بعد از عمل می باشد. لطفا همراه با پانسمان ها زیر دوش بایستید وقتی پانسمان ها کاملا خیس شدند انها را جدا نمایید و استحمام کنید. تایم کوتاه باشد و حضور یک همراه داخل حمام با شما الزامی است.

۳- پوزیشن خوابیدن بعد ازعمل بصورت طاقباز می باشد لطفا تا یک ماه پس ازعمل، ازخوابیدن روی شکم و پهلوها  وایجاد هرگونه فشار روی سینه ها جدا خوداری کنید.

۴- از روز بعد ازعمل پیاده روی روزانه به مدت یک ساعت و همچنین حرکت دستها به سمت بالای سر و جلو و کنار بدن شروع شود.

۵- استفاده از هرگونه مواد شوینده وضدعفونی کننده مانند ساولن، بتادین، الکل و…. روی ناحیه بخیه ها ممنوع میباشد.

۶- پس از استحمام روزانه روی بخیه ها پماد تتراسایکلین چشمی را بمالید وجهت جلوگیری از تماس با گن یک گاز روی ان بگذارید، و سپس به مطب تشریف بیاورید.

۷-پروتزها در محل مناسب گذاشته شده وتا زمانی که درجای خود فیکس نشدند از دستکاری کردن ماساژ یا انقباض ناگهانی عضلات پرهیز کنید

۸-پوشیدن گن مناسب وتایید شده توسط تیم جراحی شما پس از عمل به صورت شبانه روزی الزامی است

یکی ازسوالاتی که بعد از این عمل خیلی پرشیده میشود اینست که بعدازعمل پروتزسینه میشود با هواپیما مسافرت کرد؟

درپاسخ باید گفت پس از عمل پروتز سینه هیچ ممانعتی برای پرواز با هواپیما وجود ندارد تنها در مواردی که از پروتزهای آب نمک استفاده شود به دلیل تعییرات فشارهوا ممکن است حباب های ریزی ایجاد شود که معمولا بین ۲۴تا۴۸ساعت جذب میشوند و ازبین میروند در پروتزهای سیلیکونی این موضوع کمتر دیده میشود.

نوشتهٔ پیشین
عکس های جراحی معروف
نوشتهٔ بعدی
پیکر تراشی یا لیپوماتیک

مطالب مرتبط

No results found

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

4 × 1 =

فهرست