جراحی بینی (رینوپلاستی)

بخیه های پره بینی

جراحی بینی به دو طریق باز و بسته صورت می گیرد . در جراحی بسته همه بریدگیها و بخیه ها درون بینی زده می شود . در جراحی باز یک بریدگی و بخیه کوچک روی پایه وسط زیر بینی انجام می شود . در روش بسته بهبود با سرعت بیشتری صورت می گیرد اما در روش باز مهارت جراح بیشتر است.

با این وجود در صورتی که پره های بینی بیمار بزرگ باشد ، پزشک مجبور است به منظور کوچک کردن پره ها ، اطراف بینی را برش دهد و آنرا کوچک کند. در این زمان یک جای بخیه کوچک اطراف پره های بینی به وجود می آید که میزان آن به دو عامل نوع پوست و مهارت جراح بستگی دارد .

در صورتی که شخص دارای پوست روشن و نازک باشد جای بخیه بسیار ناچیز خواهد بود . در صورتی که پوست ضخیم تر و تیره تر باشد جای بخیه بیشتر می ماند .  عامل دوم، توانایی و دقت جراح است. هر قدر پزشک با تکنیک جدیدتری جای برش را بخیه بزند، احتمال اینکه جای بخیه ها باقی بماند، پایین تر است.

برخی اوقات پزشک با اشخاصی روبرو می شود که اصلا نمی خواهند اطراف بینی بخیه داشته باشد. در این صورت بیمار باید از کوچک کردن پره های بینی منصرف شود . همچنین این افراد می توانند از روش بسته یا close جهت جراحی بینی استفاده کرد. ولی توجه کنید که توجه و ظرافتی که تکنیک باز یا open دارد، به طور معمول تکنیک close به سبب دید کمتر جراح ندارند و در اکثر موارد در جراحی های بسته یا close امکانش نیست بینی را به میزان روش های باز زیبا کرد.

پوست ایرانی، ضخامت کمی دارد و رنگ آن در مقایسه با رنگ سفیدپوست های اروپایی کمی تیره تر است. به همین علت در بیشتر افراد، جای بخیۀ بسیار کمی باقی می ماند. پمادها و کرم هایی برای محو کردن جای این بخیه وجود دارند. این پمادها و کرم ها بسیار تاثیرگذار هستند و می توانند تا مقدار قابل توجهی جای بخیه را کمرنگ کنند. در حال حاضر برای اشخاصی که با انجام همه این کارها باز هم کمی جای بخیه وجود دارد، می توان کارهایی مثل لیزر کردن و برداشتن یک لایه از پوست روی بخیه انجام داد تا جای بخیه کمتر باقی بماند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

سه × سه =

برای مشاوره با ما تماس بگیرید

کلینیک جردن: ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶

کلینیک سعادت‌اباد: ۰۹۱۲۰۹۹۲۶۹۰

جدیدترین مقالات

مقالات مرتبط

فهرست