بهترین روش پیکرتراشی با پیشرفته‌ترین دستگاه

بهترین روش پیکرتراشی
جراحی زیبایی اندام

بهترین روش پیکرتراشی بسته به اینکه چه تغییری باید در بدن شما ایجاد شود، متفاوت خواهد بود. امروزه رسیدن به فرم ساعت شنی میان خانم‌ها محبوبیت بسیاری دارد. به همین دلیل می‌توان با ترکیبی از جراحی شکم، تخلیه چربی و تزریق چربی، به اندام‌ها فرم و شکل مناسب داد. همچنین در آقایان نیز داشتن یک شکم کوچک و سیکس پک، بسیار پرطرفدار است.

بهترین روش پیکرتراشی درواقع بسته به تخصص جراح شما، روشی که از ان بهره می‌برد و دستگاه‌های مورد استفاده، برای هر شخص متفاوت خواهد بود. برای مثال ایجاد فرم ساعت شنی نیاز به بزرگ کردن سینه و باسن و کوچک کردن شکم و پهلوها دارد. همچنین در صورت نیاز باید چربی اضافه در ران و بازو نیز کشیده شود. برای رسیدن به شکم شش تکه در آقایان نیز باید پوست اضافی و چربی شکم را برداشت و همچنین در بافت چربی روی عضلات شکم، برش‌های خطی ایجاد کرد.

با همه این توضیحات، تنها یک پزشک دارای صلاحیت در زمینه پیکرتراشی می‌تواند مشخص کند که چه دستگاهی و چه روشی برای شما مناسب خواهد بود. پزشکی که فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی داشته باشد، در زمینه پیکرتراشی تحصیلات و دانش کافی دارد؛ همچنین مهارت و تجربه او نیز در زمینه جراحی‌های زیبایی بدن و صورت از جراح عمومی بالاتر است. به همین برای بهترین روش پیکرتراشی باید به فوق تخصص جراحی پلاستیک مراجعه کرد.

در این مقاله تکنیک‌ها و دستگاه‌هایی که در بهترین روش‌های پیکرتراشی مورد استفاده قرار می‌گیرد، بررسی شده است؛ از جمله: لاغری شکم و پهلو، لاغری ران و بازو، لیفت ران و بازو، بزرگ کردن سینه، بزرگ کردن باسن و … .

بهترین روش پیکرتراشی

روش های پیکرتراشی

برای لاغر شدن و رسیدن اندام خوش فرم، ورزش منظم و رعایت رژیم غذایی بسیار موثر است اما متاسفانه همیشه جواب نمی‌دهد. گاهی بعد از یک دوره فشرده رژیم و ورزش، باز هم بخش‌هایی از بدن همچنان چربی اضافی خود را حفظ می‌کنند. در این شرایط، پیکرتراشی و استفاده از عمل‌های لاغری و زیبایی به شما کمک خواهد کرد تا اندام خوش فرم داشته باشید.

در پیکرتراشی با کمک روش‌های مختلفی می‌توان بدن را لاغر کرد و یا به آن حجم داد. برای کوچک کردن اندام‌های بدن، روش‌های جراحی و تخلیه چربی به کار گرفته می‌شود. از پروتز و تزریق چربی نیز برای حجم دادن و بزرگ کردن اندام‌ها استفاده می‌شود.

افزون بر روش‌ها و تکنیک‌های مختلف جراحی، هر کدام از دستگاه‌های پیکرتراشی نیز ویژگی‌های مربوط به خود را دارد. دستگاه‌های پیشرفته لیپوساکشن مانند لیپوماتیک، لیپوست، واترجت و اولترازد همراه با تکنیک‌های مخصوص به خود، کار جراحی زیبایی و پیکرتراشی را نسبت به گذشته آسان‌تر کرده است.

شما با مراجعه به فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی، پس از یک جلسه مشاوره و معاینه و همچنین انجام یک سری آزمایش‌های مرتبط، خواهید دانست که کدام روش جراحی و کدام دستگاه برای پیکرتراشی شما مناسب خواهد بود. درواقع بهترین روش پیکرتراشی برای شما بستگی به شرایط و وضعیت بدن و همچنین انتظارات شما از تغییرات پس از جراحی دارد. تنها یک فوق تخصص زیبایی می‌تواند بهترین و مناسب‌ترین روش را برای شما مشخص کند.

به یاد داشته باشید صرفا استفاده از یک دستگاه خاص با برند معروف، برای شما نتیجه مطلوب را به همراه نخواهد داشت. تکنیک جراحی به کار رفته در پیکرتراشی و مهارت جراح نیز در کنار دستگاه، برای خوش اندام شدن شما بسیار مهم است. برای مثال توجه به معیارهای زیبایی‌شناسی در کنار بررسی و معاینه دقیق بدن فرد، کمک می‌کند که هم نتیجه عمل رضایت‌بخش باشد و هم مشکل و عارضه کمتری برای فرد ایجاد شود.

روش پیکرتراشی

دستگاه‌های مورد استفاده برای  پیکرتراشی

روش های پیکر تراشی با گذشت زمان و پیشرفت علم متعدد تر شده اند و هر کدام از این روش های مزایا و معایب خودش را دارد و در ادامه به بررسی هر یک از این بهترین روش های پیکرتراشی می پردازیم.

لیپوماتیک

روش لیپوساکشن سال‌ها برای تخلیه چربی به کار گرفته شده است. در این روش نخست با افزایش دما تا ۹۰۰ درجه سانتیگراد، چربی زیر پوست سوزانده و آب می‌شود. سپس چربی را از زیر پوست تخلیه می‌کنند. یکی از عوارض این روشریال خطر سوختگی پوست و بافت‌های زیر آن است.

اما امروزه روش‌های بسیار جدید و پیشرفته‌تری بر اساس لیپوساکشن به وجود آمده است که با دستگاه‌های نوینی از جمله لیپوماتیک انجام می‌شود. دستگاه لیپوماتیک به جای سوزاندن و آب کردن، بافت چربی را با کمک حرکات فیزیکی و ضربه، به ذرات بسیار کوچکی تبدیل می‌کند تا قابل بیرون کشیدن باشد. در لیپوماتیک که یکی از بهترین روش‌های پیکرتراشی است، یک لوله باریک وارد بدن می‌شود تا مانند یک مته خیلی کوچ، بافت و سلول‌های چربی را خورد کند.

در این باره بخوانید  جدیدترین روش های لاغری ساق پا با جراحی

نخست چند برش کوچک در پوست ایجاد می‌شود که می‌تواند ۲ تا ۵ میلیمتر طول داشته باشد. لوله مخصوصی به نام کانولا از راه همین سوراخ وارد بدن می‌شود. کانولا یک لوله باریک و بلند است که نوک آن با کمک حرکات چرخشی، دوران، بالا و پایین و جلو و عقب رفتن، بافت چربی را درهم می‌شکند و خورد می‌کند. سپس با کمک سوراخ‌های ریزی که دارد، چربی را به بیرون می‌مکد. یک کمپرسور در دستگاه لیپوماتیک وجود دارد که هوای فشرده ایجاد می‌کند. این هوای پرفشار برای حرکت کردن و ارتعاشات کانولا مورد استفاده قرار می‌گیرد. همچنین یک پمپ قدرتمند نیز کار مکش و تخلیه چربی را انجام می‌دهد.

چربی خارج شده در مخازن دستگاه اسپری می‌شود. این چربی را می‌توان پس از پردازش و خالص‌سازی، برای تزریق مورد استفاده قرار داد. معمولا چربی که از بدن کشیده می‌شود با خون و دیگر ترشحات بدن مخلوط است. پس از جدا کردن سلول‌های چربی خالص در سانتریفیوژ، می‌شود چربی را برای فرم دادن و حجم‌دهی، دوباره به دیگر نقاط بدن تزریق کرد.

در پیکرتراشی با لیپوماتیک، برای خورد کردن بافت‌های چربی از فشار و ضربه فیزیکی لوله کانولا استفاده می‌شود. سپس چربی خورد شده با کمک همان کانولا بیرون کشیده می‌شود. در روش‌های قدیمی‌تر لیپوساکشن مانند تکنیک لیپولیز، با کمک امواج لیزر دمای بافت چربی تا ۹۰۰ درجه سانتیگراد بالا می‌رفت و درو اقع چربی‌ها سوزانده می‌شد. به همین دلیل روش لیپوماتیک دیگر عوارض سوختگی ندارد. همچنین چربی زنده تخلیه شده با لیپوماتیک را می‌توان برای تزریق به دیگر بخش‌های بدن و فرم دادن به اندام‌ها، استفاده کرد. در یک جلسه معمولا حدود ۵ تا ۷ لیتر چربی قابل تحلیه است.

قبل و بعد از پیکرتراشی

لیپوست

دستگاه لیپوست نیز شبیه به دستگاه لیپوماتیک عمل می‌کند؛ یعنی با کمک حرکات فیزیکی و ایجاد ضربه، بافت چربی را خورد می‌کند. کانولا در دستگاه لیپوست حرکات رفت و برگشتی بسیار ظریفی دارد که می‌توان بافت‌های چربی را به ذرات ریز و قابل مکش تبدیل کند. در لیپوست نیز چربی به صورت هم‌دما با بدن خارج می‌شود و قابلیت تزریق دوباره به بدن را دارد. قدرت مکش دستگاه لیپوست نسبت به لیپوماتیک بیشتر است و حجم بیشتری نیز چربی در یک جلسه تخلیه می‌شود.

فناوری لیپوست در سال ۲۰۱۶ معرفی شده است و به ابزارهای بسیار ظریفی مجهز است. به همین دلیل میزان خونریزی، درد و ورم و عوارض بعد از عمل در لیپوست کمتر از لیپوماتکی می‌باشد. همچنین شیوه خارج کردن چربی در این دستگاه همگن است و گلوله نمی‌شود. پوست فرد نیز پس از جراحی، صاف و یک‌دست خواهد بود.

روش کار کانولا در لیپوماتیک برای تخلیه چربی

اولترازد

اولتراسونیک کویتیشن یا اولترازد (UltraZED) دستگاهی است که بر مبنای فناوری ارسال امواج صوتی با فرکانس پایین، کار می‌کند. یعنی برای از بین بردن و خورد کردن چربی‌های زیر پوست به جای ضربه فیزیکی مستقیم، امواج صوتی موجب ارتعاش سلول‌های چربی، ایجاد فشار منفی و در نهایت از هم پاشیدن آن می‌شود. میدان اولتراسوند ایجاد شده، در بافت چربی و مایعی که درون یا پیرامون ان قرار دارد، فشار منفی و حباب‌های هوا ایجاد می‌کند. در نهایت دیواره بافت چربی تحمل این اختلاف فشار را نخواهد داشت و از هم می‌پاشد. این چربی آب شده را به سادگی می‌توان از بدن بیرون کشید. همچنین بخشی از چربی که از بدن خارج نمی‌شود، توسط ادرار دفع خواهد شد.

این روش روی بافت‌ها، عضلات و رگ‌های اطراف بافت چربی اثر مخرب ندارد، در نتیجه می‌تواند برای از بین بردن اختصاصی چربی در یک ناحیه کوچک به کار گرفته شود. برای مثال برای تخلیه چربی صورت یا دست، قابل استفاده خواهد بود. همچنین در ایجاد فرم سیکس پک شکم نیز کاربرد دارد.

عوارض روش اولترازد نسبت به لیپوماتیک کمتر است. پوست پس از تخلیه چربی خاصیت ارتجاعی خود را بیشتر حفظ می‌کند و در نتیجه عمل لیفت نیز پس از اولترازد، نتایج رضایت‌بخش‌تری خواهد داشت. دوره نقاهت اولترازد نیز کمتر است و جای زخم چندانی ندارد. به همین دلیل کسانی که نیاز دارند تا در مدت کوتاهی به نتیجه مطلوب برسند، از اولترازد استفاده می‌کنند.

نکته مهم در مورد اولترازد این است که چربی آب شده پس از خروج از بدن امکان تزریق دوباره را ندارد. به همین دلیل در پیکرتراشی، اگر نیاز به تزریق چربی داشته باشید، این روش برای شما مناسب نخواهد بود.

دستگاه لیپوماتیک و اولترازد: بهترین روش‌های پیکرتراشی

روش‌های جراحی در پیکرتراشی

کوچک کردن و رفع افتادگی شکم

مشکل بزرگ بودن و افتادگی شکم با کمک جراحی شکم یا ابدومینوپلاستی رفع می‌شود. در این روش، شکم برش می‌خورد تا پوست و بافت‌های چربی اضافی آن برداشته شود. همچنین ماهیچه‌های شکم در این روش سفت و محکم می‌شود. سوراخ ناف نیز به جای اصلی خود برمی‌گردد و در نهایت فرد به شکمی خوش فرم و با اندازه مناسب خواهد رسید.

در این باره بخوانید  لیپوماتیک زیر بغل و سینه اضافی چیست؟
کوچک کردن شکم با ابدومینوپلاستی

لاغر کردن شکم و پهلو

چربی‌های اضافی ناحیه شکم، پهلو و پشت نیز با کمک لیپوماتیک، لیپوست، واترجت و اولترازد کشیده می‌شود. البته اگر در پلن درمانی پیکرتراشی شما، تزریق چربی نیز وجود داشته باشد معمولا این کار با دستگاه لیپوماتیک یا لیپوست انجام می‌شود. کشیدن چربی و همچنین سفت کردن پوست با روش‌هایی مانند هایفوتراپی، می‌تواند میان تنه شما را لاغر و خوش فرم کند.

برای کسانی که افتادگی و میزان چربی شکم در آنها خیلی زیاد نیست، می‌شود از عمل مینی ابدومینوپلاستی یا مینی تامی تاک استفاده کرد. همچنین در کنار انجام ابدومینوپلاستی، انجام لیپوماتیک نیز به کوچک شدن شکم و پهلوها و تخلیه چربی اضافی کمک می‌کند.

بزرگ کردن و رفع افتادگی سینه

در خانم‌هایی که سینه‌های افتاده دارند، با انجام برش در سینه و برداشتن پوست اضافی، سینه به سمت بالا کشیده می‌شود. در کنار لیفت سینه، می‌توان از کار گذاشتن پروتز و در صورت نیاز تزریق چربی استفاده کرد تا سینه‌هایی بزرگ و خوش فرم داشت. البته اندازه سینه‌ها باید هماهنگ با سایز دیگر اندام‌های بدن باشد. برای مثال اندازه دور سینه و باسن باهم متناسب باشند.

همچنین در خانم‌هایی که به بلوغ کامل رسیده‌اند اما همچنان سینه‌های کوچکی دارند و یا شکل سینه‌ها نامتقارن و نامناسب است، جراحی سینه، استفاده از پروتز سینه و تزریق چربی می‌تواند فرم مناسب را برای سینه‌ها ایجاد کند. امروزه پروتزهای سیلیکونی خطرات گذشته را ندارد و ارتباطی با ابتلا به سرطان ندارد. در نتیجه می‌تواند به عنوان یک روش موثر در رسیدن به اندامی دلخواه، مورد استفاده قرار گیرد.

لاغری دست و پا

در کنار لاغری شکم و پهلو، رفع چربی اضافی در دست و پا مانند بازو و ران، بسیار مهم است. برای داشتن اندامی متناسب و زیبا باید ران‌ها و بازوها نیز لاغر شود. نخست چربی اضافی دست و پا با کمک دستگاه لیپوماتیک یا اولترازد تخلیه شود. پس از تخلیه چربی، پوست بازو یا ران شل می‌شود و حالت افتاده پیدا می‌کند. این مشکل را نیز می‌توان با کمک عمل لیفت و برداشتن پوست اضافی، برطرف کرد. درواقع با کمک دو روش تخلیه چربی و لیفت، می‌توان دست و پا را لاغر و متناسب کرد.

بزرگ کردن باسن

داشتن باسن بزرگ و خوش‌فرم در کنار سینه‌های بزرگ و شکم و پهلوی لاغر، می‌توان یک فرم ساعت شنی و بسیار جذاب در بدن شما ایجاد کند. برای همین روش‌های مختلفی در پیکرتراشی وجود دارد تا اندازه باسن را بزرگ کند و یا فرم آن را تغییر دهد. کارگذاشتن پروتز یکی از این روش‌ها است. با توجه به انتظار شما از میزان تغییر سایز باسن و همچنین با نظر جراح زیبایی، می‌توان فرم  و اندازه مناسب را برای پروتز باسن انتخاب کرد.

همچنین اگر شما عمل لیپوماتیک برای تخلیه چربی انجام داده باشید، می‌توان از همان چربی خودتان برای تزریق به باسن استفاده کرد. در این روش معمولا کمی بیشتر از حجم مورد نظر چربی به باسن تزریق می‌شود. معمولا بین ۳۰ تا ۵۰ درصد از چربی تزریق شده توسط بدن جذب می‌شود. همچنین می‌توان تزریق چربی به باسن را دوباره انجام داد تا درنهایت به فرم مورد نظر خود برسید.

از مهم‌ترین ویژگی‌های تزریق چربی به باسن، طبیعی بودن مواد تزریق شده است. در واقع در کارگذاشتن پروتز در باسن، حس وجود یک جسم خارجی در بدن وجود دارد. همچنین بسته به جنس و کیفیت پروتز، ممکن است بین ۱۰ تا ۱۵ سال و یا بیشتر پروتز در بدن شما ماندگاری داشته باشد. اما در تزریق چربی، حس طبیعی در باسن وجود خواهد داشت. پس از ۶ ماه اگر حجم چربی تزریق شده تغییر نکند، بیش از ۱۵ تا ۲۰ سال ماندگاری خواهد داشت.

در نهایت باید توجه شود که پیکرتراشی، روشی برای کاهش وزن نیست. تنها با تخلیه چربی می‌توان اندام‌ها را تا حدی لاغر کرد. به همین دلیل کسانی که بیش از ۳۰% اضافه وزن دارند، نخست باید با کمک ورزش و رژیم غذایی مناسب، وزن خود را کاهش دهند و تا ۶ ماه ثابت نگه دارند. پس از پیکرتراشی نیز با رعایت سبک زندگی سالم، باید وزن فرد همچنان ثابت بماند تا نتایج عمل ماندگار شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما باید با قوانین موافقت کنید.

برای مشاوره با ما تماس بگیرید

کلینیک جردن:۰۲۱۸۶۰۸۴۳۲۶

کلینیک سعادت‌اباد:۰۲۱۲۶۷۴۰۰۶۴

جدیدترین مقالات

مقالات مرتبط

فهرست