بهترین متخصص جراحی بینی در تهران

بهترین متخصص جراحی بینی در تهران

بهترین متخصص جراحی بینی چه کسی است؟ زیبایی و  زیباپسندی یکی از اصلی‌ترین ارزش‌های انسانی است. از دیرباز انسان همواره به دنبال افزایش زیبایی خود بوده است. با بررسی دیوارنگاره‌های باستانی، می‌توان نقوشی را یافت که به اهمیت زیبایی در دوران کهن و باستان نیز صحه می‌گذارد. با گذشت زمان، علم و تکنولوژی نیز در این حوزه به کمک بشر آمده است. این روزها، به شیوه‌های گوناگون می‌توان تغییرات متعدد و چشم‌گیری را در ساختار چهره و بدن افراد ایجاد کرد. به کمک تکنولوژی، می‌توان بینی، پلک، ابروها، شکم و پهلو، گوش‌ها و هر عضو تاثیرگذار دیگر در زیبایی را مورد جراحی تهاجمی و یا غیرتهاجمی قرار داد و ساختار و شکل و شمایل دلخواه بیمار را به آن بخشید.

یکی از محبوب‌ترین و رایج‌ترین جراحی‌های زیبایی، جراحی بینی و یا رینوپلاستی است که این روزها جراحی بینی به شکل گسترده در کشور ما انجام می‌شود. بیماران با توجه به نوع بینی خود و نیز انتظاری که از نتیجه جراحی دارند، به بهترین متخصص جراح بینی در تهران مراجعه می‌کنند تا طبیعی‌ترین و زیباترین نتیجه جراحی را برای خود به ارمغان بیاورند.

نمونه کار بهترین متخصص جراحی بینی

بدون شک، اگر شما هم به فکر انجام جراحی زیبایی بینی هستید، با خود اندیشیده‌اید که سلامتیتان ارزش این را دارد تا به سراغ بهترین جراح بینی طبیعی بروید و یا اگر بینی شما استخوانی است، به دنبال بهترین جراح بینی استخوانی باشید؛ چرا که جراحی زیبایی بینی از نوع جراحی‌های اختیاری است که بیمار خود تصمیم می‌گیرد تا تن به این نوع جراحی بدهد. از این رو، آشنایی با بهترین متخصص جراحی بینی در تهران می‌تواند به شما کمک کند تا با انجام جراحی به بهترین شکل ممکن، درگیر عوارض خطرناک پس از این جراحی نشوید. برای آشنایی بیشتر با جراحی بینی و نیز بهترین متخصص جراحی بینی در تهران، تا انتها همراه ما باشید!

چگونه بهترین متخصص جراحی بینی در تهران را بیابیم؟

یافتن بهترین متخصص جراحی بینی در تهران شاید به آن سادگی که تصورش را می‌کنید، نباشد. هزاران جراح پلاستیک در کشور و میلیون‌ها متخصص زیبایی در سراسر دنیا مشغول به کار هستند. یافتن بهترین جراح در این تعداد پزشک، مسلما کار راحتی نخواهد بود!

با تمام این اوصاف، می‌توان با در نظر گرفتن شاخص‌هایی که پزشک را مورد بررسی قرار می‌دهد، ملاک‌هایی را برای انتخاب بهترین متخصص جراحی بینی در تهران در نظر گرفت. یافتن بهترین متخصص جراحی بینی در تهران آن‌جا اهمیت پیدا می‌کند که بدانیم به گواه پزشکان باتجربه و کارآزموده‌ی این فیلد جراحی، جراحی زیبایی بینی یکی از پیچیده‌ترین و سخت‌ترین نوع جراحی‌های زیبایی است. از این رو، کیفیت، کارآمدی، تخصص و توانایی در انجام جراحی زیبایی بینی توسط پزشک متخصص، از اولویت‌های اصلی انتخاب یک پزشک جراح بینی خواهد بود.

چگونه بهترین متخصص جراحی بینی در تهران را بیابیم

شاید اگر بخواهیم تمامی ملاک‌های انتخاب بهترین متخصص جراحی بینی در تهران را لحاظ کنیم، کار بسیار سختی باشد؛ اما شما می‌توانید با درنظر گرفتن چند شاخص اصلی انتخاب، با فیلتر کردن تعداد پزشکان، در نهایت انتخاب نهایی خود را انجام دهید. در نظر داشته باشید هدف این مقاله جمع‌بندی چند نکته و در نهایت معرفی نام پزشکی خاص نیست، بلکه هدف آن است تا با آگاهی‌بخشی به بیماران و متقاضیان جراحی زیبایی بینی، گامی کوچک در حل مشکلات و مسائل آن‌ها برداریم.

پیش از پرداختن به ملاک‌های انتخاب بهترین متخصص جراحی بینی در تهران خوب است به نحوه و روند جراحی بینی اشاره کنیم. آشنایی با نحوه جراحی بینی نیز، شما را با اهمیت و دشواری این جراحی آشنا کرده و ترغیب می‌کند تا در پی یافتن بهترین جراح بینی باشید.

جراحی بینی به چه شیوه‌های انجام می‌شود؟

برای انجام جراحی بینی، از دو روش می‌توان استفاده کرد. روش بسته و روش باز، دو روشی هستند که غالب متخصصان جراحی پلاستیک یا گوش و حلق و بینی از آن‌ها استفاده می‌کنند. معمولا در جلسات ابتدایی مشاوره پیش از جراحی، اگر نزد بهترین متخصص جراحی بینی در تهران رفته باشید، بینی شما کاملا معاینه خواهد شد و یکی از دو روش باز یا بسته برای جراحی به شما پیشنهاد خواهد شد.

شیوه های جذاحی به روش بهترین متخصص جراحی بینی

در شیوه جراحی بینی بسته، هیچ‌گونه برش جراحی از خارج بینی داده نمی‌شود و کلیه بر‌ش‌های جراحی در داخل بینی است و نتیجه این است که پس از جراحی، هیچ‌گونه جای جراحی در بینی مشاهده نمی‌شود. برخلاف این روش، در روش جراحی باز، برش جراحی از روی پوست جلوی بینی داده می‌شود و پس از جراحی، جای چند بخیه در زیر بینی مشهود است که با گذشت زمان کمرنگ و کمرنگ‌تر خواهند شد. به طور کلی، درباره جراحی زیبایی بینی به روش باز و بسته می‌توان گفت:

·        مزیت جراحی بینی به روش بسته

در این نوع جراحی، زمان عمل نسبت به روش باز کوتاه‌تر است؛ زیرا برش‌های کمتری در بینی بیمار اعمال می‌شود. همچنین، برش پوستی در ناحیه کلوملا انجام نشده و تورم و کبودی‌های پس از عمل نیز، کمتر است. این موضوع به سبب محدودیت جراح در اعمال تغییرات زیاد در ساختار بینی در روش بسته است.

·        مزیت جراحی بینی به روش باز

این روش نسبت به روش جراحی بسته، امکان مانور و اعمال تغییرات بیشتری را به جراح می‌دهد. در این روش، جراح دید بهتری دارد. همچنین، این روش برای افرادی که جراحی‌های سخت‌تر و پیچیده‌تری دارند، مناسب است. در روش جراحی بینی به روش باز، امکان گذاشتن گرافت‌های غضروفی و استخوانی یا پروتز‌ها برای جراحی به سادگی فراهم است. همانطور که گفته شد، این روش عمدتا توسط بهترین جراح بینی استخوانی برای افرادی استفاده می‌شود که نیاز به تغییراتی زیادی در ساختار بینی خود دارند.

خوب است بدانید که در هر دو روش باز و بسته، پوست به طور کامل از غضروف جدا می‌شود تا جراح بتواند ترمیم‌های لازم را در بینی بیمار اعمال کند. ترمیم‌هایی همچون برطرف کردن قوز بینی، اصلاح ساختار بینی و باریک کردن قسمت فوقانی بینی، اصلاح ساختار غضروف‌های نوک بینی و … همگی اموری هستند که پس از جدا کردن پوست از غضروف توسط بهترین متخصص جراحی بینی در تهران می‌توان انجام داد. با این‌حال، باید گفت هر کدام از شیوه‌های جراحی باز و بسته عوارض و مزایای خود را دارند. انتخاب نوع جراحی با توجه به سلیقه جراح، توانمندی و مهارت و نیز جلسات مشاوره پیش از جراحی ارتباط دارد. انتظاراتی که شما از نتیجه جراحی خود دارید، می‌تواند به پزشک شما کمک کند تا با انتخاب نوع صحیح جراحی برای شما، بهترین نتیجه را رقم بزند.

ملاک‌های انتخاب بهترین جراح زیبایی بینی در تهران

جهت انتخاب بهترین جراح بینی، شما شیوه‌های متعددی را می‌توانید در نظر بگیرید؛ انجام تحقیقات، پرس‌وجو از افرادی که جراحی بینی انجام داده‌اند، مشاوره با پزشکان مختلف و دیگر شیوه‌های مرسوم جهت انتخاب بهترین جراح زیبایی بینی. با این‌حال، اگر ملاک‌های خود برای انتخاب پزشک جراح را از پیش تعیین کرده باشید، این موضوع به شما کمک می‌کند تا راحت‌تر بتوانید در بین لیست خود، پزشک مورد نظر را بیابید. فراموش نکنید، ملاک‌های بیان شده در ادامه‌ی مقاله، تنها مهم‌ترین ملاک‌ها هستند. بدون شک شما جهت انجام جراحی بینی، ملاک‌های دیگری را نیز مدنظر خواهید داشت. برای نمونه، هزینه جراحی بینی به طور دقیق در این مقاله مورد بحث قرار نگرفته است؛ چرا که ما معتقدیم هیچ هزینه‌ای اندکی ارزش از دست رفتن سلامتی شما را ندارد.

آیا متخصص جراحی بینی، تخصص و مدرک تحصیلی مرتبط دارد؟

شاید تاسف‌برانگیز باشد، ولی خوب است بدانید آمار قابل توجهی از پزشکانی که مبادرت به جراحی زیبایی می‌کنند، اصلا جراح زیبایی نیستند! جراح زیبایی بینی باید در زمینه جراحی پلاستیک و زیبایی تحصیل کرده باشد. به عبارت دیگر، جراحی زیبایی بینی در ابتدا ۷ سال دوره پزشکی عمومی را طی کرده است. سپس، به مدت ۴ سال دوره تخصص جراحی عمومی را طی می‌کند. پس از آن در زمینه جراحی‌های پلاستیک و زیبایی به مدت ۵ سال، دوره فوق تخصصی را می‌گذراند و یا اینکه تخصص خود را زمینه گوش و حلق و بینی دریافت می‌نمایند.

بسیاری از پزشکانی که دوره جراحی عمومی خود را سپری می‌کنند، اقدام به جراحی زیبایی بینی می‌کنند. باید توجه داشت این دسته از پزشکان جراح زیبایی نیستند و تنها براساس آزمون و خطا فرم بینی را طراحی می‌کنند. اما متخصصان زیبایی و گوش و حلق و بینی، با دانش آکادمیک خود در این زمینه، می‌توانند علم خود در حوزه زیبایی را به کار گیرند و برای طراحی فرم بینی پس از عمل اقدام کنند. همچنین، جراح متخصص زیبایی، با تمامی جوانب کار آشنایی دارد و می‌داند چگونه می‌توان فرم دلخواه بینی بیمار را در طول عمل جراحی، پیاده‌سازی کند؛ به گونه‌ای که تنفس بیمار خللی وارد نشود. به طور خلاصه در مقایسه بین فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی و پزشکان جراح عمومی می‌توان گفت:

  • جراحان عمومی دانش تجربی در زمینه جراحی بینی دارند، اما جراحان زیبایی به صورت آکادمیک و اصولی این دانش را به دست آورده‌اند.
  • متخصصان جراحی زیبایی دانش بیشتر و احاطه کامل بر جراحی دارند؛ در حالیکه جراحان عمومی بیشتر براساس یک الگو ثابت جراحی را انجام می‌دهند.
  • متخصصان جراح زیبایی تعداد جراحی‌های بیشتری نسبت به جراحان عمومی انجام داده‌اند.

خوب است بدانید برخی از متخصصان جراحی زیبایی بینی، در این حوزه پزشکی و زیبایی، در دانشگاه‌ها و مراکز علمی در حال تدریس و علم‌آموزی هستند. همچنین، برخی از آن‌ها نیز در همایش‌ها و کنفرانس‌های علمی شرکت کرده و مقالات و تجربیات خود را با دیگر پزشکان داخلی و خارجی به اشتراک می‌گذراند. بنابراین، می‌توان گفت متخصصان زیبایی هر روز دانش خود را به‌روز کرده و می‌توانند گزینه بهتری برای انجام جراحی زیبایی بینی برای شما باشند.

متخصصان جراح زیبایی بینی

بررسی میزان مهارت و تخصص بهترین متخصص جراحی بینی در تهران

شاید تصور کنید جهت بررسی توانایی‌ها و تخصص پزشک حتما باید در آن زمینه تحصیل کرده باشید. اما عواملی نیز هست که شما به عنوان متقاضی جراحی بینی، می‌توانید با بررسی این عوامل تصمیم خود جهت انجام جراحی را بگیرید. این عوامل، به طور مشهود در عملکرد پزشک مشهود است و شما با کمی دقت می‌توانید بررسی کنید آیا پزشک مورد تحقیق شما کاندید انتخاب به عنوان بهترین متخصص جراحی بینی در تهران یا سایر شهرها هست یا نه؟ برخی از این عوامل به شرح زیر است:

·         تجربیات و نظر دیگر بیماران

ساده از کنار این موضوع عبور نکنید! بهترین راه انتخاب بهترین جراح بینی استخوانی و یا طبیعی، این است که ببینید دیگر بیماران با شرایط شما که جهت انجام جراحی زیبایی بینی به او مراجعه کرده‌اند، چه سرانجامی داشته‌اند؟!

این نظرات را شما می‌توانید در صفحه اینستاگرام دکتر آرش نجف بیگی ، وب‌سایت و یا حتی لابی مطب آن پزشک بیابید.

·         نمونه عمل‌های مشابه

در وب‌سایت یا صفحه اینستاگرام هر پزشکی می‌توانید نمونه کارها و جراحی‌های پزشک را بررسی کنید. البته برخی پزشکان در هیچ یک از صفحات اجتماعی حضور ندارند و حتی وب سایتی هم برای کار خود ایجاد نکرده‌اند که در این صورت، مشاهده نمونه‌کارهایی که به مطب ایشان مراجعه می‌کنند، می‌تواند گزینه‌ای برای انتخاب آن جراح توسط شما باشد. توجه به فرم مورد نظر بینی پس از جراحی، به کار بردن تکنیک‌های مختلف، تناسب میان بینی و دیگر اجزای صورت، همگی از مهم‌ترین ملاک‌هایی است که به شما کمک می‌کند تا پزشک مورد نظر خود را بیابید.

·         تخصص در جراحی‌های مشابه

همانطور که گفته شد، پزشکان متخصص در جراحی زیبایی، تحصیلکرده در این رشته هستند. بنابراین، این دسته از پزشکان علاوه بر جراحی زیبایی بینی می‌توانند دیگر جراحی زیبایی همچون لیفت لب، لیفت ابرو، لیپوساکشن، ابدومینوپلاستی و … نیز انجام دهند. علاوه بر این، تخصص در دیگر رشته‌های این افراد به آن‌ها کمک می‌کند تا بتوانند تناسب بینی را با دیگر اعضای صورت شما حفظ کنند و در صورت لزوم، جراحی‌های اصلاحی را به کار بگیرند.

·         اخلاق و رفتار پزشک را مد نظر داشته باشید!

فراموش نکنید ملاک اخلاق پزشکی، یکی از مهم‌ترین ارزش‌ها جهت انتخاب بهترین متخصص جراحی بینی در تهران است. متاسفانه دیده شده است که برخی از جراحان عمومی که مبادرت به انجام جراحی بینی می‌کنند، تنها به دنبال این هستند تا به هر قیمتی بیمار را به اتاق عمل بکشانند و این در حالی است که آن بیمار اصلا نیاز اساسی به جراحی زیبایی بینی ندارد!

پزشک متخصص جراحی زیبایی بینی با در نظر گرفتن شرایط شما و انجام معاینات لازم تعیین می‌کند که آیا شما به جراحی بینی نیاز دارید و در صورت لزوم شما را از انجام جراحی منصرف می‌کند. همچنین، پزشکان متخصص موظفند تا با دقت کافی انتظارات شما از جراحی زیبایی بینی را شنیده و شما را از لحاظ روحی برای شرایط پس از جراحی آماده کنند.

در پایان، فراموش نکنید که جراحی زیبایی بینی جزو دسته جراحی‌های اختیاری است که بیمار به میل خود برای زیبایی بیشتر چهره اقدام به مراجعه به پزشک و جراحی می‌کند. بنابراین، سلامتی خود را آن هم در جراحی اختیاری، صرفا برای پرداخت هزینه کمتر و مراجعه به پزشک غیرمتخصص در جراحی زیبایی بینی به خطر نیندازید. بدون شک، بهترین جراح بینی طبیعی و استخوانی گزینه‌های بهتری هستند برای معماری جدید صورت شما! ملاک‌های مشروح در این مقاله به شما برای انتخاب درست پزشک، کمک خواهند کرد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

15 + سیزده =

برای مشاوره با ما تماس بگیرید

کلینیک جردن: ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶

کلینیک سعادت‌اباد: ۰۹۱۲۰۹۹۲۶۹۰

جدیدترین مقالات

مقالات مرتبط

فهرست