دسته‌بندی نشده

بهترین ورزش برای تناسب اندام اقایان

تمرین و ورزش مناسب برای مردان در سنین‌ مختلف

ورزشهای مطلوب در زمانهای متفاوت زندگی مختلف است و فعالیت های بدنی بر اساس سن ، جنس ، وضعیت سلامتی بدن و نوع بدن باهم تفاوت دارد. به طور مثال در دوران جوانی باید عضلات را تقویت و مستحکم کرد تا در سنین بالاتر به راحتی سست و ناتوان نگردند و بعد از چهل سالگی دیگر نباید به منظور تقویت عضلات و زیبائی اندام ورزش کرد بلکه ورزش را باید به جهت محافظت از سلامتی و افزایش عمر انجام داد و بعد از پنجاه سالگی باید تلاش کرد تا جایی که امکان دارد پیری را به تعویق انداخت و از پیامدهای آن ممانعت کرد. همچنین با افزایش سن تغییراتی در بدن انسان به وجود می آید. به همین علت که ممکن است یک مدل ورزش برای تمام سنین خوب نباشد . در هر مرحله از زندگی باید تغییرات ویژه ای در مدل ورزش کردن ایجاد کنید .

لازم به ذکر است که مربی ورزش توانایی تشخیص دادن و تعیین ورزش های متناسب با هر شخص را دارد و شما با کمک گرفتن از یک متخصص ورزشی ، می توانید ورزش مناسب خود را شروع کنید.

سن ۱۶-۱۹

در این زمان که یک پسر تبدیل به یک مرد بالغ می شود، عملکرد هورمونی نیز در بدن افزایش می یابد . همچنین در این سن بدن انعطاف پذیری زیادی دارد و چابک تر است. در نتیجه مناسب تر است که مهارت های ورزشی و هماهنگی بدنی را قوی و بهتر کنید.

سن ۲۰-۳۰ 

این مرحله از سن جهت تشکیل عضلات بسیار مناسب است به دلیل اینکه قدرت بدنی به حداکثر می رسد. به همین علت ، وزنه سنگین بزنید و مناسب تر است فعالیت ورزشی خود را بر روی عضله سازی متمرکز کنید.

سن ۳۰-۴۰

در این زمان فعالیت ورزشی خود را افزایش دهید تا میزان متابولیسم بدنتان افزایش یابد و بسیار سودمند است. بعد ازدهه سوم زندگی معمولا میزان تراکم چربی در شکم بالا می رود و مقدار تستوسترون تدریجا کاهش می یابد . در نتیجه باید شدت ورزش را بیشتر کنید.

سن ۵۰-۶۰ 

به طور معمول در این سنین، مردان، دوچرخه سواری و دو را در اولویت قرار می دهند .ولی در صورتی که تمایل دارید عضلات خود را نگه دارید باید تمرین قدرتی نیز انجام دهید. لازم به ذکر است که این مورد بستگی به تصمیم شما دارد. فقط افرادی که از دهه دوم زندگی تمرین با وزنه انجام میدهند می توانند این کار را در دهه پنجم نیز انجام دهند . ولی در صورتی که به انجام ورزش تمایل ندارید به منظور بهتر شدن انعطاف پذیری بدنتان یوگا انجام دهید .

سن ۶۰-۷۰

در این زمان کیفیت زندگی شما بستگی به مقدار ورزشی دارد که در سنین جوانی انجام داده اید .در نتیجه مناسب تر است که ورزش را در این سن نیز ادامه دهید. در این زمان جهت نگهداری توده عضلات نیازی نیست از وزنه های سنگین استفاده کنید،وزنه های سبک کافی است و باید با انجام فالیت ورزشی خود را فعال نگهدارید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

یک × دو =

برای مشاوره با ما تماس بگیرید

کلینیک جردن: ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶

کلینیک سعادت‌اباد: ۰۹۱۲۰۹۹۲۶۹۰

جدیدترین مقالات

مقالات مرتبط

فهرست