جراحی بینی (رینوپلاستی)

ترمیم بینی به روش پلاسما

این نوع عمل روشی نا کارآمد می باشد و در کلینیک دکتر نجف بیگی انجام نمی شود.
روش پلاسما یک روش جدید برای کوچک کردن بینی های گوشتی و ایجاد ظرافت بیشتر بینی های معمولی میباشد که دردسرهای عمل بینی را ندارد و هزینه کمتری نیز برای شما بدنبال دارد.

زیبایی بینی بدون جراحی یک انتخاب عالی و مقرون به صرفه برای بیمارانی است که دوست دارند ظاهر زیباتری به دست آورند بدون اینکه تحت عمل سنگین جراحی بینی (رینوپلاستی) قرار بگیرند. امروزه همه به دنبال روشهای کم خطر و با عوارض و هزینه کمتر هستند و با توجه به عوارض جراحی های بینی، پزشکان در پی راههای ساده تر برای رفع بعضی از مشکلات ظاهری بینی هستند. درست مثل بوتاکس که انقلابی در درمان چروک های صورت ایجاد کرده است و تعداد زیادی از افراد را از انجام جراحی های غیرضروری و با لیزرهای زمانبر و پرهزینه رها کرده است. این روش نیز جلوی خیلی از جراحی های بینی غیرضروری را خواهدگرفت. در مطالعه ای که انجام شده است بیش از نیمی از جراحیهای بینی واقعا غیرضروری بوده و میتوان با روش غیرجراحی آن را ترمیم و اصلاح کرد و جلوی بسیاری از هزینه ها و عوارض را گرفت.

در این روش پس از بی حس کردن بینی، مقدار مناسبی از filler که میتواند کلسیم هیدروکسی اپتات و اسیدهیالورونیک (ژویدرم) باشد با سوزن ظریفی به زیر پوست تزریق میشود. این تزریق برای رفع قوزبینی، در بالا و پایین قوز به میزان لازم تزریق میشود تا برجستگی قوزبینی را محو کند یا در نقاط خاصی از نوک بینی تزریق میشود و نوک آن را بالاتر می برد. هم چنین اگر بینی دچار ناصافی، غیرقرینگی یا تو رفتگی است می توان با پرکردن این نواحی سطح بینی را صاف و یک دست و ظاهری متناسب ایجاد کرد. ژل هیالورونیک در بینى علاوه بر اینکه قابل خارج کردن است حلال نیز دارد و اگر فردى از فرم بینى پس از تزریق ناخشنود بود میتواند آنرا خارج و یا حل کند.

بنابراین اگر پس از تزریق ژل در بینى بیمار بخواهد عمل جراحى کند مغایرتى ندارد و پس از از بین بردن ژل میتواند عمل جراحى را انجام دهد. در این روش بینى کوچک نمی شود ولى اگر بینى چندان بزرگ نباشد و فرد مایل باشد بدون عمل جراحى ظاهر بینى را کوچکتر نشان دهد می تواند با تزریق چربى در گونه ها به این نتیجه دست یابد. میزان ماندگارى ژل در بینى بسیار طولانى تر از ماندگارى همان ژل در لب است، بطور مثال بعضى از ژلهاى هیالورونیک که در لب بیشتر از شش ماه دوام ندارد در بینى تا سه سال هم دوام مى آورد. اگر از انواع ژل هاى یکساله هیالورونیک استفاده شود گمان میرود در بینى تا ۵ سال هم ماندگار باشد.

چه افرادی کاندیدای مناسبی برای رینوپلاستی غیرجراحی هستند ؟
افرادی که میخواهند قوس بینی یا قوز بینیشان (کم تا متوسط) محو شود.
افرادى که غیرقرینگی یا تورفتگی روی بینی دارند.
غیرقرینگی نوک ویا انحراف نوک بینى
افرادی که مایلند نوک بینی سر بالاتری داشته باشند.
افرادی که قبلا جراحی بینی انجام داده اند و از ظاهر بینی خود راضی نیستند و مایلند بدون جراحی اصلاحاتی در آن ایجاد کنند، مثلا ناصافى و یا تورفتگى در سطح و نوک بینى دارند.
افرادى که پل بینى تورفته دارند و بینى شان کوتاه بنظر میرسد میتوانند با تزریق فیلر و پر کردن پل بینى ظاهر بینى را بلندتر نشان دهند.
چه افرادی کاندیدای مناسبی برای رینوپلاستی غیرجراحی نیستند؟
افرادی که کلا بینی حجیم و بزرگی دارند و متناسب صورتشان نیست.
افرادی که انحراف سپتوم (تیغه بینی) دارند.
افرادی که افتادگی بینی شدید دارند.
افرادى که قوز خیلى برجسته دارند نمى توان قوز بینى شان را کامل محو کرد.
تفاوتهای جراحی بینی و روشهای غیر جراحی
در روش جراحی، فرد کاملا بیهوش است در حالیکه در روش غیرجراحی فرد علاوه بر هوشیار بودن میتواند مرحله به مرحله تزریق را در آینه مشاهده و پزشک را یاری کند.
روش غیرجراحی نیاز به استراحت پس از عمل ندارد و به ندرت امکان دارد تورم کم یا کبودی مختصر ایجاد شود که به مدت ۳ تا ۴ روز از بین میرود.
در مقایسه با عمل رینوپلاستی، در این روش درد پس از عمل وجود ندارد یا بسیار اندک است.
عوارض بیهوشی که خود گاهی اوقات بسیار خطرناک است در این روش غیر جراحی وجود ندارد.
در روش غیرجراحی به بستن چسب روی بینی یا پانسمان نیاز نیست.
نتیجه این روش بلافاصله قابل رویت است و فرد همان موقع میتواند تغییر را در بینى خود مشاهده کند.
نیازى به پانسمان و یا زدن چسب ندارد دوام و ماندگاری به دلیل اینکه بینی حرکتی ندارد. کلا فیلرها در ناحیه بینى دوام بیشتری نسبت به سایر مناطق دارد و در افرادی که از کلسیم هیدروکسی اپتات استفاده میکنند حداقل ٣ تا ۵ سال و ژویدرم بین ٣ نا ۴سال باقی میماند، در صورت رضایت فرد میتواند دوباره از نو تزریق کند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

16 − هفت =

برای مشاوره با ما تماس بگیرید

کلینیک جردن: ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶

کلینیک سعادت‌اباد: ۰۹۱۲۰۹۹۲۶۹۰

جدیدترین مقالات

مقالات مرتبط

فهرست