جراحی صورت

تزریق بوتاکس روش سریع و موثری برای رفع چروک

چروکهای صورت به دودسته قرار می گیرند:

۱- چروکهای فعال(Dynamic Wrinkles): که به علت برخورداری از عضله در زیر آنها تشکیل می شود و این خطوط حاصل حالات خنده،اخم و تغییر فرم عضلات صورت می باشند.

۲- چروکهای غیر فعال (Static Wrinkles): که به علت فرآیند پیری و تغییرات محتویات درم پوست به وجود می آیند.

با انجام تزریق بوتاکس میتوان چروکهای فعال را به طور چشمگیری کاهش داد که این کار باعث به وجود آمدن یک چهره آرام و جوان برای فرد می شود. تقریبا ۲۰سال پیش پزشکان با انجام تزریق بوتاکس جهت کنترل پلک زدن غیر ارادی و تیک های صورت استفاده کردند.در هنگام استفاده از تزریق بوتاکس آن ها دریافتند که محلی را که در آن تزریق بوتاکس صورت می گیرد (بسته به محل تزریق) چروکهای فعالی که در پیشانی و نواحی چشم است نیز از بین می روند.

علت این امر فلج شدن عضلات زیر این چینها می باشد.به همین خاطر میزان اندکی از بوتاکس درون عضلات زیر پوست تزریق شد و دیدند که طی ۷۲-۲۴ ساعت چروکهای پیشانی و اطراف چشم به طور قابل توجهی کاهش یافت و حتی برخی از بیماران که سردرد داشتند بهتر شدند.

بوتاکس چیست؟

بوتاکس خالت رقیق و خالص شده توکسین بوتولینوم می باشد که در شل کردن عضلات نقش بسزایی دارد.این دارو با عناوین تجاری گوناگونی در بازار یافت می شود که معتبرترین آنها BOTOX و Dysprot هستند.در این مطلب منظور از کلمه بوتاکس، سم بوتولینوم می باشد.

تزریق بوتاکس روش سریع و موثری برای رفع چروک

به میزان اندکی از بوتاکس از طریق سوزن های ظریف به درون عضلات زیر چروک تزریق می شود، این کار سبب   غیر فعال شدن عضله تولید کننده چین میشود و در نهایت چروک فعال از بین می رود. به همین خاطر بوتاکس جهت از بین بردن چین اخم (میان دو ابرو)،خطوط پیشانی و خطوط دور چشم فوق العاده تاثیر گذار عمل میکند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

4 × 3 =

برای مشاوره با ما تماس بگیرید

کلینیک جردن: ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶

کلینیک سعادت‌اباد: ۰۹۱۲۰۹۹۲۶۹۰

جدیدترین مقالات

مقالات مرتبط

فهرست