جراحی زیبایی سینه

دلیل انجام جراحی کوچک کردن سینه بر چه مبنایی می باشد؟

چنانچه سایز سینه بزرگتر ازسایز نرمال باشند با اثرگذاری مخرب روحی و جسمی سبب آزردگی خاطر و دلواپسی در وجود یک زن می شود. از لحاظ فیزیکی سینه های بزرگ، دلیل عوض شدن شکل و فرم شانه و گردن می باشد و نیز سبب به وجود آمدن درد پشت و گردن درد می گردد؛ همچنین باعث به وجود آمدن انحراف در نوع نشستن ودر مواردی سبب مشکل تنفسی می گردد. سینه های بزرگ اندام یک زن را دچار نقص می کند و باعث میشود که هیکل نا همسان به چشم بیاید و نیز تحرک و ورزش کردن را برای او دشوار  یا محال می سازد.

از لحاظ روانپزشکی،نگاه های آزاردهنده ی عموم باعث می شود که افرادی که از سینه های بزرگ برخوردارند گوشه گیر و خجالتی شوند و به همین خاطر از البسه سایز بزرگ تر از خود استفاده می کنند تا بتوانند اندام خود را مخفی نگاه دارند. عمل جراحی جهت کوچک کردن سینه ها، چندین سال است  که انجام می شود و در واقع اولین عمل جراحی جهت کوچک نمودن سینه ی زنان به احتمال زیاد به وسیله ویلیام دارستون در انگلستان صورت گرفته است. با اینکه هدف اصلی این عمل جراحی کم کردن حجم و وزن سینه است، اما به وجود آوردن زیبایی نیز به همان اندازه حائز اهمیت است.

با گذشت این سال ها فنون و متدهای جراحی، اصلاح شده و از کیفیت خوبی برخوردار شده است؛ تا ایمنی و نیز زیبایی بالاتری از این عمل جراحی به دست آید.

عمل جراحی  کوچک کردن سینه شامل چه مراحلی است؟

پیش از عمل در مرحله اول با یک قلم علامت گذاریهایی ، روی سینه ها به وسیله جراح پلاستیک صورت می گیرد، تا مکان درست و دقیق و سایز جدید سینه های عمل شده را مشخص کند. بافت سینه، چربی و پوست اضافی حذف می شوند و نوک سینه و بافت های به جا مانده به محل جدید در قسمت بالاتر انتقال پیدا می کند.

کلیه این فرآیند براساس علامت هایی که پیش از عمل مشخص شده است، صورت می گیرد. نوک سینه اغلب، به طور پیش فرض در طول خطی افقی هماهنگ با وسط بازو ، روی سینه قرار می گیرد.

خطی که روی آن بخیه زده می شود، حول گردی نوک سینه و در موقعیت جدید آن می باشد. این خط به شکل عمودی به سمت پائین تا زیر سینه کشیده می شود. در این نقطه، بر اساس فنون کاربردی، جای زخم امکان دارد در این محل تمام شود یا بعضی اوقات امکان دارد تا خط زیر سینه نیز ادامه یابد.

در مرحله آخر عمل جراحی، وابسته به مقدار بافت حذف شده در هنگام عمل، اگر نیاز باشد، لوله های تخلیه کننده موسوم به درن اغلب زیر پوست سینه به کار برده می شود تا هر گونه مایع خون که احتمال دارد، پس از عمل جراحی به وجود آید، توسط آن ها خالی شود. پس از انجام این فرآیند در قدم آخر یک سینه بند ویژه متناسب برای حفظ پانسمان، استفاده می شود.

تاثیرات و عوارض جانبی جراحی کوچک کردن سینه شامل چه مواردی است؟

پس از عمل جراحی سینه هایتان تورم یافته و حالت کبودی پیدا می کند. کبودی اغلب  ۱-۲هفته زمان می برد. به طوری که بیشتر ورم سینه ها در طول این مدت رفع می شود؛ اندکی تورم ناچیز امکان دارد تا ۳ ماه باقی بماند.

پس از عمل جراحی امکان دارد حس کنید سینه ها سفت شده اند، به ویژه روی لبه های قسمت بریدگی. دلیل این حالت بهبود یافتن زخم است و ماساژهایی که به وسیله جراح به شما یاد می دهند می تواند برای بهتر شدن فوری و بر طرف ساختن سفتی سینه ها تاثیر بسزایی داشته باشد.

حس پوست دور نوک سینه و  نوک سینه پس از عمل جراحی کاهش پیدا می کند و علت آن صدمه ای است که در حین  عمل جراحی به اعصاب این قسمت رسیده است.با اینکه این حالت پس از چند ماه درحد قابل توجهی رفع می شود اما امکان دارد کرخ شدگی و بی حسی همیشگی نیز در ۵% موارد اتفاق بیفتد.

طبیعیست سینه ها اندکی نامتوازن و نابرابر شوند و در این خصوص استثنا برای خانم هایی که از سینه های بزرگ برخوردارند وجود ندارد.با اینکه همه سعی جهت برابر سازی سینه ها انجام می شود ولی همیشه این برابری به دست نمی آید.
با اینکه این متد و تکنیک مورد استفاده بیشترین هماهنگی و انسجام لازم  میان دو سینه و نوک سینه را تا جایی که امکان دارد گارانتی می کند، اما احتمال شیر دهی از سینه ها پس از جراحی را ضامن نمی شود.

به وجود آمدن اسکار(جای زخم) بعد از عمل جراحی کوچک کردن سینه جزو عوارض عمل محسوب نمی شود و یک امر طبیعی به شمار می آید. در عمل کوچک کردن سینه، جای زخم ها تا حدی در مدت زمان زیادی باقی می مانند و احتمال دارد ماه ها یا سال ها به درازا بینجامد تا بهبود یابند.

بیمار باید خود را برای این مساله آماده کند تا جای زخم ها در ابتدا قرمز، بر جسته و شاید کمی هم خارش به دنبال داشته باشند ولی با گذشت زمان کم کم از بین می روند و اثری از آن باقی نمی ماند. این یک امر معمول در فرایند جوش خوردن زخم به شمار می آید. البته باید این موضوع را هم خاطر نشان کرد که این فرایند امکان دارد دو سال زمان برد تا به طور کامل بهبود یابد.

جراحی کوچک کردن سینه تقریبا یکی از رایج ترین عمل های زیبایی پستان به شمار می آید. در نتیجه فرد بایستی با جراح ارتباط راحتی داشته باشد، بی آنکه خجالت بکشد باید سایز مد نظرش را به جراح خود بگوید، این کار باعث می شود امکان از بین میان برداشتن زیادی و  یا کمتر از چیزی که می خواهید را بسیار کاهش دهد.

بزرگ بودن سینه

برخی افراد دارای سینه های بیش از اندازه بزرگ است که می تواند مشکلات زیادی را برای آن ها ایجاد کند.

عوارض بزرگی سینه

  • احساس تنگی نفس
  • درد گردن،پشت، دست ها و شانه اش
  • عدم اعتماد به نفس داشتن
  • قرینه نبودن سینه ها
  • خواب رفتگی برای دست ها
  • ترک و خط های پارگی بر روی پوست سینه
  • عرق سوز شدن و خارش گرفتن در قسمت های چین سینه
  • گرفتن بیماری قارچی

انواع بزرگی سینه و نوع برش و عمل هم مشخص می شود.

بزرگی خفیف

به برداشتن کمتر از ۲۰۰ گرم از بافت هر کدام از سینه ها نیاز می باشد تا اندازه مناسب شود. درمان آن از طریق برش دور هاله صورت میگیرد.

بزرگی متوسط

به برداشتن ۲۰۰ تا ۵۰۰ گرم ازبافت هر کدام از سینه ها احتیاج دارد. راه درمان این مورد از طریق برش دورسینه همراه با برش عمودی می باشد.

بزرگی شدید

در این نوع جراحی احتیاج به برداشتن ۵۰۰ تا ۱۵۰۰ گرم از بافت سینه می باشد.

درمان در این موارد با برش دور هاله همراه با برش عمودی یا افقی زیر سینه که به آن برش لنگری یا T معکوس میگویند.

بزرگی بسیار شدید

بیش از ۱۵۰۰ گرم از سینه رو باز بافت هر سینه دارد. درمان آن از طریق برداشتن بافت و نوک سینه انجام می شود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

1 × دو =

برای مشاوره با ما تماس بگیرید

کلینیک جردن: ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶

کلینیک سعادت‌اباد: ۰۹۱۲۰۹۹۲۶۹۰

جدیدترین مقالات

مقالات مرتبط

فهرست