جراحی زیبایی سینه

جراحی بالاکشیدن سینه

Pushup1

بالا کشیدن و سفت کردن سینه‌ها با گذاشتن پروتز و بدون پروتز

علل گوناگونی می تواند سبب شل شدگی و افتادگی سینه در خانم ها شود مانند بارداری ، بالا رفتن سن، کم شدن وزن، شیر دهی و یا عوامل ژنتیکی که با انجام عمل جراحی ماستوپکسی (جراحی بالا کشیدن سینه) می توان به نتیجه خوبی در درمان آن دست یافت.

۳ نوع درجه افتادگی سینه وجود دارد:

در درجه اول افتادگی در نسج غده‌ای سینه می باشد و  نوک سینه و نیز گردی و هاله سینه بسیار کم است  (تقریبا یکی دو سانتی متر).

در درجه دو نوک و هاله سینه از افتادگی بیشتری برخوردار است و اندازه آن از دو سانتی‌متر بیشتر می باشد و نیز افتادگی نسج غده‌ای سینه نیز وجود دارد.

در درجه سوم نوک و هاله سینه در ناحیه پایین سینه قرار گرفته است و دربسیاری از موارد حتی از چین زیر سینه‌ای هم  پایین‌تر قرار گرفته است.

افتادگی در سه حالت کوچکی و سایز مناسب و بزرگی اتفاق می افتند و مورد بزرگی سینه همیشه دلیل افتادگی وشل شدن سینه ها نمی باشد و درمان برای هر کدام  از این سه حالت متفاوت است.

مناسب ترین درمان برای افتادگی سینه‌ها

همانطور که گفته شد درمان هرکدام از انواع افتادگی سینه متفاوت است  افرادی که از افتادگی سینه برخوردارند در بحث ماموپلاستی مورد ارزیابی قرار می گیرند.

اشخاصی وجود دارند که با اینکه از سینه های کوچکی برخوردارند ولی دچار افتادگی سینه می باشند.
چنانچه سایز سینه ها کوچک باشد گذاشتن پروتز درمان مناسبی به شمار می آید (افتادگی درجه اول)، که قابلیت این وجود دارد که با ایجاد برش کوچک به میزان سه تا چهار سانتی متر پروتز را در زیر بافت سینه گذاشت و نیز امکان استفاده از پروتز اشکی وجود دارد.
در این روش جای عمل جراحی پس از گذشت چند ماه ترمیم می شود ولی در صورتی که اندازه سینه ها نرمال و طبیعی باشد بایستی از برش هاله سینه و دوختن بافت سینه عمل ماستوپکسی بهره گرفت.

در افتادگی درجه دوم و سوم در صورتی که سایز  سینه ها نرمال باشد عمل جراحی ماستوپکسی را بی آنکه از پروتز استفاده شود پیشنهاد می کنیم، برش جراحی  بایستی به شکل عمودی باشد که در ناحیه زیر سینه قرار گیرد ولی اگر سایز سینه کوچک باشد در حین عمل ماستوپکسی پروتز هم  گذاشته می شود. به کارگیری از پروتز اشکی در ماستوپکسی نتیجه مطلوب ترو مناسب تری در بر خواهد داشت.

پروتز جایگزین نسج سینه

اگر نسج به میزان مناسبی باشد ماستوپکسی به پروتز و ماستوپکسی ارجحیت دارد .بعضی افراد تمایل دارند که برایشان پروتز گذاشته شود و از نسج طبیعی سینه آن ها برداشته شود که این کار اشتباه است.یک امر حائز اهمیتی که وجود دارد این است که چون سینه ها پس  از ماستوپکسی به سمت بالا کشش پیدا کرده اند کوچکتر از سایز اولیه به نظر می رسد در نتیجه  باید  بیمار را مطلع نمود که در این حالت استفاده از پروتز کوچک به همراه ماستوپکسی انتخاب مناسبی است.

معایب و عوارض پس از جراحی ماستوپکسی

چنانچه بیمار از مشکلات فشار خون و دیابت و بیماری قلبی –عروقی و ..برخوردار نباشد خطری متوجه بیمار نمی باشد .در این عمل اگر که سایز پروتز دزست انتخاب شود عوارض عمل بسیار اندک است و جراحی بین یک تا دو ساعت زمان می برد و چند ساعت پس از عمل بیمار ترخیص می شود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

5 + 20 =

برای مشاوره با ما تماس بگیرید

کلینیک جردن: ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶

کلینیک سعادت‌اباد: ۰۹۱۲۰۹۹۲۶۹۰

جدیدترین مقالات

مقالات مرتبط

فهرست