جراحی بینی (رینوپلاستی)

جراحی زیبایی بینی با تزریق ژل به نوک بینی

تزریق ژل به بینى

در این چند سال گذشته تبلیغات زیادی در مورد جراحی زیبایی بینی با تزریق ژل یا فیلر و یا ژلوپلاستى به شکل غیر قابل باوری انجام شده است. بدین صورت که فرد می تواند بدون نیاز به عمل جراحی و با کمترین هزینه و عوارض، فرم بینی خود را بهبود بخشد. و یا اینکه در مدت زمان بسیار کمی نواقص بینی خود را رفع نماید. در حقیقت این موارد ، کارایی تزریق ژل به بینی می باشد که در مجموع جزو جراحی بینى به شمار نمی آید.

در پی ترویج تزریق ژل و فیلر جهت بزرگ کردن و فرم دادن به لب ها و همچنین پر کردن خطوط خنده و اخم ، افرادی هم در این بین به فکر تزریق ژل در بینی افتادند.

استفاده از این روش برای بینی بسیار محدودتر از موارد دیگر تزریق ژل است و برای ترمیم نواقص و فرور رفتگی های اندکی که در پشت بینی و یا بغل های بینی مشاهده می شود، کاربرد دارد. در مواقعی که بیمار یک مرتبه عمل جراحی بینی انجام داده و پس از عمل به میزان کمی فرورفتگی در پشت بینى او دیده می شود، از این روش می توان  برای خودداری از جراحی ثانویه بینی به کار گرفت. تزریق ژل هم با بی حسی انجام می شود هم بدون بی حسی.

ولی این نوع تزریق برای رفع فرورفتگی های بیشتر و یا افتادگی بینی و یا بینی های کج کاربردی ندارد با این همه باز هم کسانی هستند که برای این نوع بینی ها  متوسل به تزریق ژل می شوند و به نام جراحی زیبایی بینی فوری این کار را انجام می دهند.

چند نکته در خصوص جراحی زیبایی بینی با تزریق ژل به نوک بینی

  • این ژل ها معولا از جنس هیا لورونیک هستند و تاثیر آن ها دائمی نبوده و ماندگاری آنها تقریبا یک سال می باشد و به مرور زمان جذب می شوند. البته ژل های دائمی هم وجود دارد که به خاطر به دنبال داشتن عوارض فراوان دیگر در بازار به راحتی یافت نمی شود.
  • در هر ناحیه از بینی نمی توان ژل تزریق کرد. تزریق ژل در قسمت نوک بینی و پره های کناری بینی امکان بروز عوارض را دارد و تنها در ناحیه  پشت بینی و کناره هاى بینی مجاز به تزریق ژل هستیم.

  • تزریق ژل یا فیلر به دست شخصی صورت گیرد که دانش آناتومى بینى و عروق تغذیه کننده بینى را دارا باشد تا در هنگام تزریق صدمه ای به بافت بینى وارد نشود.

  • در هنگام تزریق بایستی اقدامات لازم جهت ضد عفونى انجام شود و پس از تزریق تا چند روز بیمار بایستی از آنتى بیوتیک مصرف نماید تا دچار  عفونت نشود.
  • نوع ژل کاربردی بایستی استاندارد باشد و به تایید وزارت بهداشت رسیده باشد و از تزریق هر نوع ژل  متفرقه جدا باید خودداری شود.
  • مقدار ژلی که تزریق می شود بایستی کم باشد به این دلیل که اگر بیش از اندازه ژل تزریق شود صدمات پوستی و عروقی به بار خواهد آورد و امکان جابجایی آن هم نیز وجود دارد. 
  • زمانی که ژل به بینی تزریق می شود باعث بزرگتر شدن آن می شود به همین خاطر می توان از آن برای بینی های کوچک بهره جست و در بینی های بزرگ بعد از تزریق ژل بینی انداره بینی بزرگتر می شود.
  • این روش برای کسانی که دچار مشکلات تنفسی هستند و یا بینی آن ها کج است هیچ تاثیری ندارد .
  • در نهایت باید گفت که حقیقت امر این چنین است که  تزریق ژل به طور موقت باعث از بین رفتن نواقص بینی می شود و اصلا نمی توان از آن به عنوان جایگزین جراحی زیبایی بینی یاد کرد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

پانزده − ده =

برای مشاوره با ما تماس بگیرید

کلینیک جردن: ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶

کلینیک سعادت‌اباد: ۰۹۱۲۰۹۹۲۶۹۰

جدیدترین مقالات

مقالات مرتبط

فهرست