جراحی صورت

جراحی زیبایی فک چطور انجام می شود

جراحی زیبایی فک چطور انجام می شود

پس از انجام ارتودنسی و برخورداری از شرایط لازم برای جراحی، بیمار با یک بیهوشی تقریبا سه تا چهار ساعته تحت عمل جراحی قرار گرفته می شود. کلیه تزریقات و برش‌ها نیز درون دهانی می باشد. برای جراحی فک پایین به کنج دهان و پشت دندان‌های عقل داروی بی‌حسی می زنند، بعد بافت را باز میکنند و فک پایین را در هر دو سمت از زاویه فک در حالت عمودی برش ایجاد می کنند و جدا می‌ سازند.

برای انتقال فک بالا همچنین از تقریبا ۱۰ میلی‌متر بالای دندان‌ها، لثه را می برند و بافت نرم را کنار می‌زنند. پس از آن با فرز در فک بالا برش ایجاد می نمایند و کاملا هر دو سمت را از استخوان جمجمه تفکیک می نمایند و بعد به میزان کافی هر دو فک را جابه جا می کنند.

اگر جراحی فک با ارتودنسی انجام شود تاثیر بسزایی در زیبایی صورت فرد و همچنین به برخورداری وی از یک طرح لبخند زیبا می تواند داشته باشد.

دو تخصص جراحی در دندان‌پزشکی
۱- تخصص جراحی لثه:
این تخصص جز تخصص‌هایی به شمارمی آید که امکان دارد زیاد به آن نیازمند شده باشید. در صورتی که شخصی بخواهد «ایمپلنت» بگذارد یا لثه‌هایش را که به علت پیری و بیماری از بین رفته‌ جراحی کند، بایستی به این گروه از متخصصان مراجعه نماید. این متخصصان برای تشخیص مشکلات لثه می توانند به شخص کمک قابل توجهی نمایند.

۲- تخصص جراحی فک و دهان و صورت:
چنانچه فک پایین شخصی در حد غیر نرمالی بیرون زده باشد و یا فک بالایی وی دچار فررفتگی شده باشد با مراجعه به متخصص ارتودنسی و جراحی فک و دهان و صورت می‌تواند از بهترین خدمات جراحی بهره مند شود تا به چهره زیباتری دست پیدا کند. و همچنین اگر شخصی به مشکل دندان‌های عقل مخفی و نزدیک عصب برخورد و یا دارای دندان‌های عقب و جلو باشد می‌تواند از این متخصصان مدد گیرد.

جراحی زیبایی فک چطور انجام می شود؟
جراحی دهان فک و صورت، یکی از رشته‌های تخصصی دندانپزشکی به شمار می آید که پزشک در یک دوره پنج ساله بعد از گذراندن دکتری دندانپزشکی به یادگیری آن می پردازد.

طبق تعریف داخلی و جهانی، تشخیص و درمان آسیب های وارده، بازسازی و زیبایی نسوخ نرم و سخت بخش فک و صورت مربوط به این رشته می باشد.

زمینه فعالیت این رشته دربرگیرنده مواردی مانند شکستگی‌های قسمت دهان فک و صورت، تومور‌ها و ضایعات پاتولوژیک خوش‌خیم و بد‌خیم، بازسازی اختلالات دهانی، جراحی‌های ناهنجاری‌های رشدی تکاملی، ناهنجاری‌های مادرزادی مانند شکاف لب و کام، ایمپلنت‌های دندانی، جراحی‌های زیبایی، جراحی‌های دندانی مانند دندان عقل و سایر جراحی ها مرتبط می‌شود.

جراحی دهان و فک و صورت بخش گسترده ای از بیماری‌ها، آسیب ها و اختلالات سر و صورت و فک و گردن و طاق جمجمه، چه بافت نرم و چه بافت سخت بخش دهان و فک و صورت را ترمیم می نماید. این رشته در دنیا به عنوان یکی از تخصص‌های رشتهٔ پزشکی به شمار می آید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

یک + 19 =

برای مشاوره با ما تماس بگیرید

کلینیک جردن: ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶

کلینیک سعادت‌اباد: ۰۹۱۲۰۹۹۲۶۹۰

جدیدترین مقالات

مقالات مرتبط

فهرست