صفر تا صد عمل جراحی زیبایی سینه

جراحی سینه
جراحی زیبایی سینه

عمل جراحی سینه یکی از محبوب ترین جراحی ها در بین بانوان می باشد که با هدف بزرگ کردن یا کوچک کردن سینه فرد انجام می شود. در این نوع جراحی پلاستیک بیمار می تواند برحسب سلیقه خود اندازه های مختلفی را برای سینه خود در نظر بگیرد. پس ازجراحی سینه معمولا افرادی که دارای سینه های بسیار افتاده ای می باشند به طور شگفت انگیزی تغییر می کنند و زیباتر می شوند. این است اثر عملکرد معجزه آسای عمل سینه جراحی سینه یک روش جراحی زیبایی برای افزایش اندازه و شکل این عضو از بدن است، و معمولا از طریق قرار دادن سیلیکون در بافت سینه انجام می‌گردد. هدف از انجام این عمل افزایش حجم بافت سینه و ایجاد فرمی متقارن و زیبا می‌باشد. این نوع عمل یکی از انواع جراحی پلاستیک است که با هدف افزایش زیبایی انجام می شود

جراحی سینه چیست؟

جراحی زیبایی سینه یا عمل جراحی ماموپلاستی به یکی از عمل‌های زیبایی گفته می‌شود که جهت کاهش یا افزایش سایز سینه‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. این نوع از عمل جراحی، با توجه به نتیجه‌ای که بیمار در طلب آن است، به روش‌های مختلفی صورت می‌گیرد. امروزه عمل ماموپلاستی در دنیا، طرفداران بسیار به خود جذب کرده است. چرا که داشتن سینه‌های خوش‌فرم و متناسب با اندام شخص، در ایجاد زیبایی و جذابیت افراد، نقش پررنگی دارد. کوچک کردن سینه یا بزرگ کردن سینه در افراد مختلف، جهت ایجاد فرم بدنی متناسب‌تر، می‌تواند به افزایش اعتمادبه‌نفس و جذابیت شخص منجر شود. عمل جراحی ماموپلاستی نیز همچون سایر عمل‌های جراحی زیبایی، در صورتی که توسط بهترین فوق تخصص جراحی پلاستیک، ترمیمی و سوختگی و با استفاده از اصول تکنیکی استاندارد آن صورت گیرد، می‌تواند به نتایجی ارزشمند منجر گردد که باعث تغییر سبک زندگی، به خصوص در زنان شود.

انواع جراحی سینه

در صورتی که شخص از فرم سینه‌های خود ناراضی باشد، می‌تواند اقدام به انجام جراحی زیبایی سینه یا عمل جراحی ماموپلاستی نماید. بازسازی سینه دارای روش‌های مختلفی‌ست که بسته به شرایط بیمار انجام می‌گردد. استفاده از پروتز سینه تنها یکی از روش‌های رایج در جراحی زیبایی سینه می‌باشد. در ادامه، به معرفی روش‌های جراحی ماموپلاستی می‌پردازیم.

بزرگ کردن سینه با استفاده از پروتز سینه روشی است در طی آن، پروتزی با جنس سیلیکون یا سالین در سینه‌ها جایگذاری می‌شود. برای انجام عمل جراحی زیبایی سینه با کاشت پروتز، گزینه‌های مختلفی برای دریافت نتایج نهایی وجود دارد که هر یک با توجه به شرایط بیمار، متفاوت خواهند بود.
کوچک کردن سینه از روش‌های جراحی زیبایی سینه است. زنانی که سینه‌های بسیار بزرگ دارند، در نهایت به فرم بدنی ناهماهنگی دست خواهند یافت. در این جراحی، با برداشتن مقداری از بافت سینه، وضعیت ظاهری آن را بهبود می‌بخشند. این نوع از عمل جراحی ماموپلاستی سینه در مردان نیز انجام می‌شود.
ماستوپکسی (Mastopexy) یا لیفت سینه به یکی از عمل‌های جراحی زیبایی سینه گفته می‌شود که طی آن، شل‌شدگی و افتادگی سینه‌ها برطرف می‌شوند. عمل ماموپلاستی سینه به این روش، موجب بالا رفتن سینه‌ها شده و ظاهری جوان‌تر در آنها بوجود می‌آورد.
تزریق چربی نیز از دیگر روش‌های جراحی زیبایی سینه است. در این روش جراحی زیبایی سینه با استفاده از دستگاه لیپوساکشن، از نقاط دیگر بدن، چربی خارج کرده و در بخش‌هایی از سینه تزریق می‌شود. این عمل در صورتی که توسط متخصص جراحی زیبایی و پلاستیک و با احتیاط کافی صورت گیرد، نتایجی عالی برای بزرگ کردن سینه و خوش‌فرم نمودن آن خواهد داشت.
بازسازی سینه در زنانی صورت می‌گیرد که طی بیماری‌هایی نظیر سرطان، مجبور به تخلیه سینه‌های خود شده‌اند. برای انجام جراحی زیبایی سینه به این روش‌، تکنیک‌های مختلفی وجود دارد که بنا به تشخیص پزشک متخصص زیبایی و پلاستیک صورت خواهد گرفت.
جراحی ترمیمی نیز در جهت ایجاد اصلاحات در عمل جراحی زیبایی سینه که پیش‌تر صورت گرفته است، انجام می‌شود. تعویض پروتز سینه یا برداشتن آن، یکی از این عمل‌هاست.

بازسازی سینه در زنان

مزایا و معایب جراحی سینه

همانطور که گفتیم، جراحی زیبایی سینه می‌تواند به ایجاد فرم زیبا در سینه و به تبع آن، افزایش اعتماد به نفس در شخص منجر شود. اما باید در نظر داشت که این عمل جراحی، دارای عوارضی نیز خواهد بود. البته در صورتی که بتوانید از تجربه بهترین فوق تخصص جراحی پلاستیک، ترمیمی و سوختگی استفاده کرده و مراقبت‌های بعد از عمل را نیز به خوبی انجام دهید، احتمالات بروز عوارض زیر، بسیار ناچیز خواهد بود.

خطرات ناشی از بیهوشی
امکان ایجاد عفونت و خونریزی در محل جراحی
باقی ماندن جای زخم و اسکار
احتمال ایجاد واکنش به دارو
بی‌حسی موضعی در پستان‌ها
تجمع خون و مایعات در زیر پوست
آسیب به بافت‌ها و ساختار داخلی بدن

افراد مناسب و نامناسب برای عمل جراحی سینه

افرادی که جهت انجام جراحی زیبایی سینه مراجعه می‌نمایند، بطور کلی به دسته‌های زیر تقسیم می‌شوند:

افرادی که دارای سینه‌های نامتقارن و بدشکل هستند.
خانم‌ها و آقایانی که سینه‌های بسیار بزرگ دارند.
کسانی که با افتادگی سینه مواجه هستند.
افرادی که می‌خواهند سینه‌های سفت و باقوام بالاتری داشته باشند.
زنانی که تمایل به بزرگ کردن سینه‌های خود دارند.

افرادی که از بیماری‌های خاص نظیر دیابت، سرطان، هموفیلی و سایر بیماری‌های خونی رنج می‌برند، از اقدام به جراحی زیبایی سینه پرهیز نمایند. همچنین، زنان باردار و شیرده و افرادی که قصد کاهش وزن خود را دارند، تا رسیدن به زمان موعود، کاندید مناسبی برای انجام عمل جراحی ماموپلاستی نخواهند بود.

آمادگی قبل از عمل جراحی سینه

از دو هفته پیش از عمل جراحی ماموپلاستی از کشیدن سیگار و مصرف مشروبات الکلی پرهیز نمایید.
در صورت ابتلا به بیماری‌های گوارشی و یا هر نوع از بیماری‌های خاص، حتماً موضوع را با پزشک خود مطرح نمایید.
از مصرف داروهای رقیق کننده خون نظیر آسپیرین، تا دو هفته پیش از عمل جراحی زیبایی سینه خودداری گردد.

اقدامات قبل از عمل جراحی سینه

روش انجام عمل زیبایی سینه

برای انجام عمل جراحی زیبایی سینه روش‌های مختلفی وجود دارد. بسته به اینکه شرایط شما چیست و می‌خواهید از کدام روش عمل جراحی ماموپلاستی استفاده کنید، شیوه‌ای متفاوت را در پیش خواهید داشت. گام اول در تمامی این روش‌ها، ایجاد بیهوشی در بیمار است. بعد از ایجاد برش، در صورتی که بخواهید به کوچک کردن سینه بپردازید، مقداری از بافت سینه خارج خواهد شد. در حالیکه عمل پروتز سینه در افرادی که تمایل به بزرگ کردن سینه دارند، پس از برش دادن محل، پروتزها را در محل مناسب قرار خواهند داد.

در لیفت سینه، مقداری از پوست اضافه سینه برداشته شده و موقعیت نوک سینه را به محل بالاتری انتقال می‌دهند. نتیجه این عمل، ایجاد ظاهری خواهد بود که نشان‌دهنده قوام سینه می‌باشد. حال آنکه تزریق چربی برای زنانی که در طلب بزرگ کردن سینه هستند، با استفاده از روش لیپوساکشن خواهد بود. بدین طریق که با برداشتن چربی از محلی دیگر از بدن و تزریق آن به سینه‌ها، سبب افزایش سایز سینه خواهند شد. هرچند ممکن است در یک شخص، ترکیبی از این روش‌ها برای گرفتن نتایج بهتر، به کار گرفته شوند.

نتایج و مراقبت‌های بعد از جراحی سینه

جراحی زیبایی سینه عمل ساده‌ای نیست. توانایی افراد مختلف در بازسازی بدن، متفاوت بوده و بسته به شرایط وی، دوران نقاهت متفاوتی را پشت سر خواهند گذاشت. در هفته اول پس از عمل جراحی زیبایی سینه لازم است که حتماً یک نفر کنارتان باشد تا در انجام کارها به شما کمک کند. در هفته‌های بعد از جراحی، از انجام کارهای سنگین خودداری گردد. لازم است که به بدن خود برای بازیابی سلامتی، فرصت کافی بدهید. همچنین، برای جبران مایعات از دست رفته از بدن، رژیم غذایی سالم همراه با مصرف مایعات فراوان داشته باشید. داروهای تجویزی پزشک را مصرف کرده و از استعمال دخانیات خودداری گردد. همچنین، لازم است از سوتین طبی که پزشک‌تان تجویز کرده است، به صورت تمام‌وقت استفاده نمایید.

هزینه عمل زیبایی سینه

هزینه جراحی زیبایی سینه بستگی به عوامل مختلفی دارد. شرایط جسمی بیمار و نوع عملی که می‌خواهد برای بزرگ کردن سینه یا کوچک کردن آن انجام دهد، هزینه‌های جراحی ماموپلاستی را تغییر خواهد داد. بازسازی سینه یکی از روش‌های جراحی زیبایی سینه است که حساسیت نسبتاً بالایی دارد؛ چرا که در صورت عدم تشخیص صحیح پزشک متخصص جراحی زیبایی و پلاستیک ممکن است آسیب‌هایی به بدن وارد شود. پس همواره از بهترین دکتر جراحی سینه در این عرصه سود ببرید؛ چرا که انجام جراحی که نتایج دلخواه شما را دربر داشته باشد، به هزینه‌ای که متقبل خواهید شد، می‌ارزد. با انجام مشاوره‌های پیش از عمل، خواهید توانست از میزان هزینه خود به صورت دقیق مطلع شوید.

عمل جراحی سینه یکی از محبوب ترین جراحی ها در بین بانوان می باشد که  با هدف بزرگ کردن یا کوچک کردن سینه فرد انجام می شود. در این نوع جراحی پلاستیک بیمار می تواند برحسب سلیقه خود اندازه های مختلفی را برای سینه خود در نظر بگیرد.
پس ازجراحی سینه معمولا افرادی که دارای سینه های بسیار افتاده ای می باشند به طور شگفت انگیزی تغییر می کنند و زیباتر می شوند. این است اثر عملکرد معجزه آسای  عمل سینه
جراحی سینه یک روش جراحی زیبایی برای افزایش اندازه و شکل این عضو از بدن است، و معمولا از طریق قرار دادن سیلیکون در بافت سینه انجام می‌گردد. هدف از انجام این عمل افزایش حجم بافت سینه و ایجاد فرمی متقارن و زیبا می‌باشد. این نوع عمل یکی از انواع جراحی پلاستیک است که با هدف افزایش زیبایی انجام می شود
جراحی سینه معمولا به دلیل زیبایی انجام می‌شود و ممکن است دلایل بسیار متعددی برای انجام این عمل وجود داشته باشد. افزایش سایز تنها یکی از دلایل انجام این عمل می‌باشد. عمل جراحی سینه یکی از روش‌های موثر برای اصلاح عدم تقارن قابل توجه در سینه است و انجام آن برای کمک به بهبود ناهنجاری‌‌های ظاهری بافت سینه بسیار مفید خواهد بود. موارد زیر از دیگر دلایل انجام عمل سینه در زنان می‌باشد:

بهبود فرم سینه بعلت افتادگی پس از بارداری و شیردهی
احساس اعتماد به نفس بیشتر درهنگام شنا کردن
ایجاد فرم متقارن و متعادل در شکل ظاهری بدن
افزایش خودباوری

عمل جراحی سینه یکی از محبوب ترین جراحی ها در بین بانوان است

جراحی سینه به چه صورت انجام می شود

جراح با  توجه به شرایط بیمار و یا تخصص خود ممکن است یکی از سه روش را برای جراحی سینه انتخاب کند. این نوع  جراحی، ممکن است باهدف جراحی بزرگ کردن سینه و یا مواردی از جمله کوچک کردن سینه انجام شود.

ایجاد برش در زیر سینه

یکی از روش های جراحی سینه ایجاد برش در زیر سینه می باشد در این روش که یکی از متداول ترین روش های پروتز سینه می باشد .

ایجاد برش در نوک سینه

اگر پوست بیمار تیره باشد می توان با برش نوک سینه جراحی سینه را انجام داد ولی در این روش چین پوستی پوشیده و مخفی نمی شود و جای زخم ایجاد شده ممکن است ایجاد اختلال در شیر دادن بکند.

ایجاد برش در چین زیر بغل

در این روش از پروتز سینه برش در زیر بغل ایجاد می شود و پس از آن پروتز انجام می شود. این نوع برش معمولا کمتر توسط جراحان استفاده می شود چرا که معمولا یافتن محل پروتز سخت می باشد و بیمار را با مشکلاتی مواجه خواهد کرد.

روش های جراحی سینه

جراحی سینه دارای انواع مختلفی می باشد که می تواند با هدف افزایش یا کاهش سایز سینه انجام شود. همچنین جراحی بازسازی سینه نیز یکی دیگر از این موارد است که در زمانی که سینه های بیماران در اثر بیماری هایی مانند سرطان و یا حوادث از دست رفته باشد قابل جایگزینی می باشد. در ادامه به انواع جراحی سینه می پردازیم:

جراحی بزرگ کردن سینه

جراحی بزرگ کردن سینه یا همان ماموپلاستی موجب می شود سایز سینه به طور قابل ملاحظه ای افزایش پیدا کند. انتخاب اندازه سینه توسط بیمار انتخاب می شود. افراد مختلف ممکن است به دلایل مختلفی جراحی بزرگ کردن سینه را انجام دهند. سعی کنید این عمل را نزد جراحان پلاستیک انجام دهید. دکتر نجف بیگی یکی از برترین جراحان پلاستیک ایران می باشد و در زمینه انواع جراحی پلاستیک و زیبایی فعالیت می کنند

جراحی کوچک کردن سینه

بسیاری از بانوان دارای سینه های بزرگی می باشند و از سایز سینه های خود رنج می برند. معمولا بزرگی بیش از حد سینه ها موجب می شود مشکلاتی را برای بانوان از جمله درد قفسه سینه و کمر درد ایجاد کند. خوشبختانه جراحی پلاستیک به حدی پیشرفت داشته است که با جراحی بزرگ کوچک کردن سینه به راحتی می توان ابعاد مناسبی را در سینه ها به وجود آورد.

جراحی بازسازی سینه

جراحی بازسازی سینه معمولا با هدف بازسازی سینه های از دست رفته که براثر سرطان سینه دارای مشکلاتی می باشند استفاده می شود. این نوع جراحی سینه که با هدف بازسازی انجام می شود معمولا با ایمپلنت ها انجام می شوند. ایمپلنت ها دارای انواع مختلفی می باشند که با توجه به نیاز بیمار استفاده می شوند.
میزان رضایت بیماران از جراحی سینه
معمولا جراحی سینه ای که با هدف بزرگ کردن سینه به وقوع می پیوندد مورد رضایت بیماران می باشد. بیمار دو الی سه هفته بعد از جراحی ممکن است کبودی و ورم داشته باشد ولی این عوامل بعد از چند ساعت از بین خواهد رفت. قبل از جراحی سینه بیمار بهتر است آگاهی لازم را در زمینه این نوع جراحی کسب  کند و با دانش بالا این نوع جراحی را انجام دهد.

بهترین جراح سینه

افرادی که می خواهند جراحی سینه انجام دهند ، به دنبال بهترین جراح سینه می با شند ، راهکار های مختلفی برای یافتن بهترین جراح پلاستیک وجود دارد که یکی از آن ها مشاوره حضوری می باشد. با مشاوره حضوری و مشاهده بیماران و افرادی که جراحی سینه انجام داده اند میتوان بهترین جراح سینه را یافت. دکتر نجف بیگی فوق تخصص جراحی پلاستیک یکی از بهترین جراح پلاستیک سینه می باشند.

سینه های جراحی شده بعد از مشکل بزرگی بیش از حد

ماموپلاستی یا Mamoplasty چیست؟

ماموپلاستی همان جراحی سینه میباشد که همانطور که بیان کردیم برای بهبود ظاهر سینه و اصلاح کردن شکل سینه دارای رواج زیادی میباشد. در جراحی سینه پروتزهایی که بکار رفته میشوند دارای ۳ نوع از جنس آب نمک و سیلیکون و نیز ترکیبی میباشند.

اثرات روانشناختی برجسته سازی سینه چیست؟

نتیجه ای که جراحی سینه بر روی روان شخص دارد همان افزایش اعتماد به نفس بانوان گشته که رضایت آنان را از خود و اندامشان افزایش میدهد. عمل سینه نیز سبب زیبا شدن سینه شده که در مسائل جنسی بسیار موثر میباشد .زیرا اثری که این جراحی در تمایلات جنسی زن و شوهر دارد در جوامع گوناگون ثابت گشته است.

دلیل تمایل زنان به جراحی سینه یا پروتز سینه چیست؟

یکی از رایج ترین و پر تقاضا ترین جراحی های موجود در بین بانوان همین جراحی سینه میباشد. اکثر زنان تصور این را دارند که سینه های کوچک و افتاده ای دارند که از زیبایی و جذابیت اندامشان میکاهد و قصد دارند که با جراحی سینه به آنچه که برایشان مناسب است برسند و این امر سبب برگشت اعتماد به نفس آنها میباد زیرا به دنبال این افکار اعتماد به نفس خود را از دست میدهند و همیشه خود را دارا مشکل ظاهری میدانند.

در جراحی سینه انتخاب با خود مراجعه کننده میباشد اینکه جنس پروتز سینه اش چی باشد اندازه و نوع برش سینه از کجا باشد. در خصوص همه این موارد خود شخص میتواند که حق انتخاب داشته باشد و نیز نظر بدهد. برای هر انتخابی که میکند مزایا و معایبی وجود دارد که متخصصان در این زمینه اطلاعات لازم را به آنها داده و نهایت بهترین راه را قبول مینماید.

آیا پروتزهای سینه مطمئن و قابل اطمینان هستند؟

جنس پروتزهای استفاده شده در سینه خانمها سیلیکونی میباشد سیلیکون ماده ای است که در طبیعت یافت میشود و این ماده عوارضی  برای سلامتی شخص ندارد. حتی از این عنصر در بسیاری از لوازم آرایشی استفاده میشود ولیکن تا به امروز با مطالعات و تحقیقاتی که انجام شده نتیجه ای و دلیلی مبنی بر این که این پروتزها خطرسرطان سینه را افزایش میدهند به دست نیامده و این مسئله را ثابت نکرده است. همچنین این امر که پروتزهای سینه سبب بیماری و مشکلات خودایمنی میگردد هیچ پایه و اساس علمی ندارد و صحت ندارد.

آیا بعد از پروتز سینه امکان حاملگی و یا شیردهی به فرزند وجود دارد؟

با توجه به محلی که پروتز سینه در آن استقرار میابد بایستی گفت که پروتز سینه هیچ ارتباطی باشیردهی ندارد زیرا در خارج از قسمت مربوط به شیردهی جای داده میشود. پس هیچ اثری را روی شیردهی مادر به فرزند خود ندارد.

میزان ماندگاری پروتز سینه چقدر است؟

اثر پروتز سینه و نتیجه آن نامحدود میباشد و نیاز به مراقبت دارد.مگر این که ضربه ای محکم و عمیق به سینه وارد گردد که سبب پاره شدن آن پروتزها شود که در این صورت مشکل ساز خواهد بود.در غیر این صورت تا پایان عمر این پروتز باقی خواهد ماندآیا گذاشتن پروتز و عمل پروتز سینه می تواند فاصله دو سینه را کم کند؟ خط بین سینه را جراحی سینه به وجو نمی آورد که بخواهد در کم و زیاد شدن این فاصله تاثیری داشته باشدوبرخی از سینه ها خودشان فاصله دارند و استفاده از برخی سوتین ها سبب ایجاد این فاصله بین سینه میگردد. پس پروتز سینه در این امر هیچ تاثیری ندارد.
بهترین سن برای پروتز سینه کدام است؟
بنا بر دستورالعمل انجمن طبق دستورالعمل FDA کاربرد  پروتزاز جنس آب نمکی ازاواخر سال ۲۰۰۰ میلادی برای اشخاصی که سنشان از  ۱۸ سال به بالا است  ونیز پروتزهایی از جنس ژلی و نیز ماموپلاستی  در سال ۲۰۰۶ برای اشخاص ۲۲سال به بالا  نیز مجاز گشت که قصد ما از جراحی های سینه اصلاح و بازسازی سینه میباشد.

آیا پروتزهای سیلیکونی خطرناک هستند؟

جنس پوسته خارجی تمام پروتزها از ماده‌ ای به نام سیلیکون ساخته شده است اما جنس بکار رفته شده در پروتزها نیز با یکدیگر فرق دارد و متفاوت میباشد. برای مثال این ماده میتواند آب نمک باشد و یا از ژل سیلیکونی تشکیل شده باشد که این ژل دو نوع است یا ساده و یا منسجم، و یا از ژل های هیدروژلی باشد که از شکر و نمک است و یا تری لوسنت که از روغن سویاست تشکیل شده باشد. پروتزهایی که بطول متداول دارند استفاده میشوند و دارای کاربرد هستند پروتزهای ژل سیلیکونی میباشد که به دلیل نرمی این سیلیکون ها با شرایط سینه نیز سازگاری بیشتری را دارد و به همین دلیل تقاضا برای این نوع پروتز زیاد میباشد. و از انجایی که سیلیکون در محیط ما بسیار زیاد است و نیز در مایعات بدن هم موجود میباشد پس در بدن و با بدن سازگاری داشته و ما هیچ مدرک و مستندی را دال بر این موضوع که پروتزهای سیلیکونی سرطان زا بوده و برای بافت های سینه و نسج ان خطر افرین بوده وجود ندارد.

سوتین مناسب بعد از پروتز سینه برای از بین بردن ورم

موارد کاربرد جراحی سینه (ایمپلنت)

علاقه شخص به بزرگ کردن سینه
برطرف کردن مشکلات مادرزادی سینه مثل تا به تا بودن سینه ها و بازسازی سینه
تمایل به سفت کردن و کوچک کردن سینه پس از ایام شیردهی
بازسازی سینه در خصوص مشکلات ناشی از بیماری مثل ترما یا سرطان سینه
پروتز سینه در کمک به ایجاد تناسب اندام در حقیقت ایجاد تناسب با قفسه سینه

تا قبل از رسیدن به سن ۳۰ سالگی از جراحی سینه خودداری نمایید
ترجیح ما متخصصان جراحی پلاستیک برای شما این است که تا قبل از ۳۰ سالگی جراحی سینه نکنید و این اقدام را موکول به زمانی نمایید که دیگر قصد بارداری نداشته و دوران شیر دهی به فرزندتان هم پایان یافته است.

همانطور که بیان نمودیم بانوان در مواقعی که راهی جز جراحی سینه ندارند و لازم میباشد بایستی اقدام به جراحی سینه نمایند. همچنین وقتی که به دلیل بزرگی سینه به عضلات گردن انها نیز فشاری وارد گردد نیز این عمل انجام میشود و زن تا سن ۲۱ سالگی از انجام جراحی سینه بطور جدی بایستی خودداری نمود پس از رد شدن از سن ۲۱ سالگی شخص امکان جراحی سینه را دارد منوط به این امر که شرایط بیهوشی برایش امکان پذیر باشد .

در خصوص شیر دهی پس از جراحی بایستی خاطر نشان کرد که پس از جراحی سینه شخص ممکن از که دیگر قادر به شیردهی نباشد و یا اینکه مقدار شیرش کاهش چشمگیری داشته باشد پس در نهایت ارجحیت بر این میباشد که پس از بارداری این را انجام دهید. امکان دارد عوارضی پس از جراحی سینه متوجه شخص گردد مثل بیحسی و تهوع، عفونت و یکسان نبودن اندازه سینه و … بوجود اید.

تا مدتی پس از جراحی سینه نیز سینه متورم بوده که امکان دارد پس از برطرف شدن این ورم اختلافی در اندازه و سایز و نیز تقارن سینه ها بوجود بیاید ولی این عدم تقارن چشمگیر نبوده و مسئله مهمی به حساب نمی اید. هنگام عمل جراحی تا حدودی سینه‌ها ورم می‌کند بنابراین ممکن است پس از فروکش کردن ورم، یک پستان از دیگری بزرگتر باشد البته تفاوت این دو چندان زیاد نیست . در صورتی که اندازه سینه شخص با یکدیگر فرق داشته باشد به گونه ای که یکی از دیگری کوچکتر باشد میتواند برای همان یک سینه تحت جراحی بزرگ کردن سینه قرار بگیرند که پروتزها نیز نوعهای متنوعی را دارند باید تنها از نوعهای استاندارد آن نیز بهره برد.

چنانچه که امکان شیردهی پس از جراحی سینه برای مادر وجو داشته باشد این امر در نتیجه و ماندگاری جراحی سینه اثر نامطلوب دارد زیرا بافت و نسخ سینه شل گشته افتاده میشوند که بعد از آن امکان دارد مادر به جراحی ترمیمی نیز نیاز پیدا کند و جراحی در این صورت جراحی کوچک کردن سینه میباشد. و دوران نقاهت برای جراحی سینه بین ۲ الی ۳ هفته در نظر گرفته میشود. حدود ۲۰ درصد امکان دارد که بیمار دچار چسبندگی پروتز گردد که در موارد حساس و خطرناک بایستی پروتز سریعا از سینه شخص خارج گردد و نیز درصد کمی امکان عفونت های ژل و نشست ژل موجود در پروتزها وجود دارد.

مواردی که باید بعد از جراحی سینه به آن ها توجه کنیم

پس از جراحی سینه به مدت ۱۰ الی ۱۵ روز نباید فعالیت های سنگینی را انجان دهید و از نرمشهای کششی و بلند کردن اجسام سنگین بایستی خودداری نمایید و فقط میتوانید به آرامی راه بروید و فعالیت های بسیار سبک و کمی را انجام دهید. پس از گذشت ۱۰ روز بعد از جراحی سینه میتوانید که به سر کار خود برگردید و فعالیت خود را انجام دهید. تمرین و ورزشهای دست و پا را بعد از ۲۰ روز مجاز هستید که بطور سبک انجام دهید و بعد از ۵۰ روز تمرینات بازو و شنا و … را انجام دهید. و رابطه زناشویی پس از گذشت حداقل ۴ هفته بلامانع میباشد.

جای جراحت بعد از جراحی سینه بایستی بانداژی مناسب داشته باشد و باید به مدت ۲ هفته جای زخم خشک باشد. پانسمان موجود بر روی زخم پس از یک هفته بعد از جراحی سینه برداشته شده و زخم ها را چک کرده و تمیز مینمایند. جای جراحت های موجود در سینه بسیار کوچک بوده است. در اوایل جای زخم برجسته و متورم بوده و رنگ برشها بسیار تیره بوده که با مرور زمان و گذشت زمان زخم ها به سمت بهبودی پیش میروند و خارش میگیرند و در نهایت جای زخم ها صاف میگردد. برای بهبود کامل این زخم و جای زخم بایستی صبور بوده و به مدت حدودا ۲ سال زمان لازم است. برای سرعت بخشیدن به این روند بهبودی میتوان از مراکز لیزر و مساژ نیز مشاوره گرفت.

بیمار احتمال چه عوارضی را پس از عمل سینه بایستی بدهد

جراحی سینه همانند سایر جراحی ها دارای عوارض خاص خودش میباشد که ما برخی از انها را برای شما بیان مینماییم. عوارضی که در همه  اعمال جراحی شایع میباشد همان جراحت و عفونت وعوارض بیهوشی و … میباشد که این عوارض در جراحی سینه بسیار شایع نیست ولی به هر حال عوارضی است که باید امکانش را بدهیم.

حال عارضه ای که مختص جراحی سینه به حساب می آید عفونت پروتز میباشد. این عارضه پس ازجراحی سینه با مصرف مرتب آنتی بیوتیک بسیار کم اتفاق می افتد، به گونه ای که میتوان گفت امری نادر به حساب می آید. مشکل دیگر موضوع کپسول دور پروتز میباشد که سیستم بدن از از گذشت زمان طولانی به پروتزها نیز حمله کرده که در این صورت کپسولی به دور پروتز شکل میگیرد که منجر به تغییر شکل سینه میگردد.

مشکل کپسول به دور پروتز مسئله ایست که بسیار اذیت کننده میباشد ولیکن با مصرف دارو و یا جراحی های دیگر امکان درمانش وجود دارد و اینکه نمیتوانیم بگوییم در چه صورتی این مشکل برای شخص ایجاد میگردد چرا که سفت شدن سنه ظاهر بدی ررا به سینه شخص میدهد.امروزه با تولید پروتزهای با کیفیت تر این مشکل بسیار حل شده است و به ندرت چنین عارضه ای ایجاد میگردد.

برای آگاهی بیشتر ، با مشاوران ما در مطب دکتر آرش نجف بیگی تماس بگیرید. ما مشتاقانه شما را راهنمایی خواهیم کرد. همچنین می‌توانید یک جلسه مشاوره رایگان با دکتر نجف بیگی داشته باشید.

جدیدترین مقالات

مقالات مرتبط

فهرست