جراحی صورت

جنس نخ های لیفت صورت چیست؟

نخ لیفتینگ

مدت زمان زیادیست که برای از بین بردن چین و چروک های صورت و همچنین رفع  افتادگی وشلی پوست، روش های مختلفی ارائه می شود.یکی ازاین روش هااستفاده از  نخ های بالابرنده است .نخستین باریک نخ تحت عنوان هپی لیفت (HAPPY LIFT) ساخت ایتالیا وارد بازار ایران شد.فناوری جالبی داشت اما متاسفانه علیرغم تعهدات سازنده آن، ماندگاری زیادی نداشت. هم اکنون نخ های متعددی با تکنولوژی های متنوع دردنیا یافت می شود.به عنوان مثال  نخ سیلوئت ساخت آمریکا یکی از آنها می باشد که متاسفانه پس از تحریم ها به طور کامل و درست وارد کشور نشد .ولی به جای آن یک نخ که سازنده آن کشورکره جنوبی می باشد در بازار موجود است و اتفاقا جایگزین مناسبی برای نخ های آمریکایی شد. دقت داشته باشید  که بعضی از این نخ ها کاملا قانونی واردشده و از وزارت بهداشت مجوز گرفته است در نتیجه هیچ جای نگرانی درخصوص آنها وجود ندارد.تا به الان بهترین نخ جهت انجام لیفت صورت ، نوع کره ای آن بوده که هم باعث لیفت فوری می شود و هم  سبب سفت شدن و جوانسازی پوست می گردد.

نکته ی حائز اهمیت در خصوص این نخ ها این است که درحقیقت به عنوان جایگزین خیلی از جراحی های لیفتینگ مورد استفاده قرار می گیرد. بیشترجراحی های پوست با عوارضی همچون جای زخم،گوشت اضافه،همراه بوده وبه اضافه تمام این مشکلات عوارض وخطرات بیهوشی وبستری دربیمارستان و مبالغ گزاف جراحی را هم به دنبال دارد. البته درمواردی که پوست دچارشلی بیش از حد شده باشد و سن بیمار بالا است، بهترین روش درمان جراحی است.

جنس نخ های لیفت صورت چیست؟

نخ لیفتینگ کره ای :

نخ های لیفتینگ PDO  – PSA  –  HURRICANE :

این نخ ها در کشورکره جنوبی تولید می شوند وبه تازگی به ایران وارد می شود. استانداردهای این نخ ها تایید شده در استاندارد اتحادیه اروپا برای تجهیزات پزشکی  (CE 1293 ) واستاندارد سازمان دارویی کره جنوبی  (KFDA) میباشد.

علیرغم نخ های سیلوئت که  از دو مزیت همزمان :  ۱- کشش پوست با نیروی نخ  ۲- ایجاد تار های کلاژن والاستین ونیز تارهای سخت (فیبروز) می باشند، این نخ ها تنها از مزیت  دوم برخوردار بوده اما درعوض احتیاجی  به جراحی کوچک سرپایی هم ندارد و خیلی ساده تر ودر مدت زمان کمتر درپوست کارگذاشته می شود و از کمترین عوارض ونیاز به مراقبت برحوردار است.

جنس نخ ها ی PDO   و HURRICANE  از ماده ی  POLY DIOXANONE بوده که قابل جذب می باشد. جنس نخ لیفتینگ PSA  از  POLYGLYCOLIDE میباشد .زمان جذب بین ۶ تا ۸ ماه بوده ودر طول این مدت نخ موجود درپوست باعث ایجاد تارهای کلاژن والاستین وهمچنین تارهای سخت (فیبروز) خواهد شد. تارهای کلاژن والاستین جدید باعث ایجاد قابلیت ارتجاعی و جمع شوندگی بهتر و تارهای سفت (فیبروز) باعث ایجاد ثبات وجلوگیری از کش آمدن وشل شدن پوست خواهند شد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

یک × 3 =

برای مشاوره با ما تماس بگیرید

کلینیک جردن: ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶

کلینیک سعادت‌اباد: ۰۹۱۲۰۹۹۲۶۹۰

جدیدترین مقالات

مقالات مرتبط

فهرست