جوانسازی دور لب بدون جراحی

جراحی صورت

چین و چروک دور لب چیست؟

خط های نواحی لب یعنی چین و چروک هایی که به شکل عمودی در دور لب به وجود می آیند. پیدایش این خطوط به علت غنچه کردن لب می‌باشد. خطوط دور لب مثل دیگر چین و چروک‌های صورت با بالا رفتن سن عمیق تر می‌شوند که تا حدی به علت تغییر امکان ارتجاعی پوست می باشد.

به طور کل خطوط لب را می توان در سه دسته تقسیم بندی کرد:

  • خطوط خنده (خطوط نازولابیال): خطوط خنده به خطوطی گفته می شود که از قسمت پایین بینی تا گوشه‌های دهان ادامه یافته است. این خطوط به مرور با بالا رفتن سن برجسته تر می شوند.
  • خطوط ماریونت: خطوط ماریونت (به خطوطی گفته می شود که از گوشه‌های لب شروع  و به سمت پایین به طرف چانه ادامه یافته است) معمولا با بالا رفتن سن باعث به وجود آمدن چهره‌ای عصبی یا افسرده در فرد می‌شوند. این خطوط به شکل خطوط ریز عمودی در گوشه‌های دهان می باشند که دهان را به سمت پایین حالت می دهند و در نهایت در حالت عادی فرد را یک شخص عبوس و ناراحت معرفی می کند.
  • خطوط عمودی لب: استعمال سیگار کشیدن یکی از علل اصلی ایجاد خطوط عمودی لب هستند که دو دلیل دارد: غنچه کردن لب و آسیب مواد شیمیایی، سموم و رادیکال‌های آزاد.

جوانسازی دور لب بدون جراحی

درمان با تزریق ژل

تزریق ژل درمانی مناسب برای از بین بردن چین و چروک و خطوط خنده به شمار می آید که به علت بالا رفتن سن و قرار گرفتن در معرض نور خورشید به وجود آمده اند. درمان توسط تزریق ژل برای از بین بردن چروک های نواحی دور لب در میان اکثریت مردم بسیار رایج شده است به این علت که هم بی‌خطرتر و هم هزینه مناسب تری نسبت به جراحی دارد. شادابی و جوانی پوست را می‌توان فقط بعد از یک جلسه مشاهده کرد و ماندگاری آن تا چندین ماه می باشد.

  • فرایند درمان

در مجموع تزریق ژل به شکل سرپایی انجام می شود. تعداد تزریق‌ها و عمق تزریق وابسته به نوع ژل و میزان چروک اطراف لب می باشد. یک سوزن استریل یک بار مصرف جهت تزریق ژل نیاز است. این تزریق عمدتا ۱۰ دقیقه زمان می برد. و تا حد بسیار زیادی دردی احساس نمی شود به این علت که پوست نازک لب به میزان بسیار زیادی کرم بی‌حس‌کننده را به خود جذب می‌کند و سوزن‌ها به حدی ریز می باشند که به خیلی کم احتیاج به بی‌حس کننده موضعی می شود.

درمان بوتاکس

بوتاکس یک مسدودکننده عصبی می باشدکه به انتهای اعصاب وصل است و از آزادسازی فرستنده‌های شیمیایی که عضلات را فعال می‌کنند، ممانعت به عمل می آورد. مواد شیمیایی فرستنده ی پیغامی از مغز که به عضله دستور منقبض شدن می‌دهد، می‌باشد. در صورتی که مسیر این پیام بسته شود عضله دچار گرفتگی نمی‌شود. بوتاکس بدون هیچ واسطه ای و به طور مستقیم بر روی عضلات مورد نظر تزریق می‌گردد.

  • فرایند درمان
در این باره بخوانید  جراحی پلک برای چه کسانی لازم است؟

بیمار در حالت نیمه‌ نشسته بر روی تخت مخصوصی می نشیند و قسمت هایی که بایستی در آن ها تزریق انجام شود را با بتادین پاکسازی می کنند. بعضی از پزشکان از بی‌حسی موضعی استفاده می‌کنند. بعد از آن بوتاکس به قسمت های مورد نظر تزریق می‌شود. الگوهای رایج تزریق به شکل دو یا سه ناحیه در دو سوی لب می‌باشند. وابسته به نوع چین و چروک‌ها و میزان اثر گذاری آن برای بیمار متخصصین متبحر می‌توانند در قسمت های بیشتری تزریق را انجام دهند. اگر در حین تزریق خونریزی رخ دهد، اعمال فشار بر روی یک قسمت امری شایع است.

تزریق چربی

تزریق چربی در نواحی لب و دهان مدت هاست به عنوان یک متد راحت و تاثیر گذار برای پر کردن و از بین بردن چروک‌ نواحی لب و خطوط خنده به کار گرفته می شود و به سرعت در حال تبدیل شدن به رایج ترین درمان برای جوان سازی نواحی لب می‌ شود.

  • فرایند درمان

چربی را از نواحی پرچرب بدن (معمولا داخل ران و شکم) توسط لیپوساکشن می گیرند. بعد چربی توسط یک سانتریفیوژ به جهت جدا سازی مایعات اضافه فراوری شده و با محلول سالین پاکسازی می‌شود. این چربی برای صاف کردن و کم کردن و بهبود حالت چین و چروک‌ ها به نواحی لب تزریق می‌شود.

لیزر فرکشنال CO2

هدف از درمان با لیزر فرکشنال گرفتن بهترین نتیجه در حداقل زمان ممکن می باشد

  • فرایند درمان

لیزر فرکشنال با هدف قرار دادن لایه اپیدرم و درم پوست عمل می‌کند. این روش توسط تاباندن پرتوی نور که به هزاران ستون خیلی ریز ولی  عمیق تقسیم شده‌اند، صورت می گیرد. این درمان سبب بالا رفتن تولید کلاژن پوست و در نهایت کاهش حالت چین و چروک دور لب می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما باید با قوانین موافقت کنید.

جدیدترین مقالات

مقالات مرتبط

فهرست