جراحی بینی (رینوپلاستی)

خم شدن بعد از عمل بینی

نکته مهمی که بیمارو نیز اطرافیان وی باید بدان بسیار توجه داشته باشند اینست که آنان در لحظه باز شدن بینی عمل شده بلافاصله به اظهارنظر در مورد آن نپردازند. زیرا بینی در این لحظه بسیار متورم بوده و بد ترین حالت ممکنه خود را دارد و در برخی موارد تورم ممکن است به علل مختلف مقداری هم غیر قرینه باشد که همه اینها گذرا بوده و باید دانست که تغییرات بعد از عمل سریع نبوده بلکه به آرامی صورت گرفته و قطعا زمان کافی نیاز است تا پس از فروکشی مقدار قابل توجهی از تورم، اجزاء بینی مقداری تفکیک شده و قابل اظهار نظر شود. از هفته دوم اغلب تنها میتوان به کلیات توجه نمود و داوری در مورد جزییات را برای زمان های بعد گذاشت. ولذا بیمار بهتر است آینه را نه روزانه بلکه هفتگی یا بهتر ماهیانه یک بار بدست گیرد. توجه لحظه ای و روزانه ممکن است شخص حساس را به نوعی بیماری وسواس که به بیماری آینه معروف است مبتلا کند. که احتمالا درمان مشکلی خواهد داشت.

نکته مهم دیگری که بیمار حتما و ضرورتا باید بدان دقت نماید عدم توجه وی به اظهار نظرهای اکثرا غیرتخصصی ونادرست افراد نامطلع است که بسیاری مواقع غیر مسئولانه و به غلط باعث تشویش شدید ذهنی بیمار میشود. بیمار بهتر است مشکلات و سوالات خود را قبل از هر شخصی در اولین فرصت با پزشک معالج خود در میان بگذارد و جواب صحیح را بدست آورد.

 و اما در مورد خم شدن بعد از عمل بینی باید گفت که دولا شدن طولانی مدت از کمر به جلو باعث تشدید تورم می شود و شخص باید حتی المقدور تا چند ماه کاملاً این مورد را رعایت کند و از خم شدن های طولانی مدت پرهیز نماید. البته خم کردن سر برای مطالعه موردی ندارد.

بعضی از بیماران گردن خود را بطور مداوم صاف نگاه میدارند این کار غیر ضروری و اشتباه است چرا که این کار فقط منجر به ناراحتی ماهیچه های گردن میشود لذا بیمار باید جدا از آن خود داری نماید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

هجده + چهار =

برای مشاوره با ما تماس بگیرید

کلینیک جردن: ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶

کلینیک سعادت‌اباد: ۰۹۱۲۰۹۹۲۶۹۰

جدیدترین مقالات

مقالات مرتبط

فهرست