دسته‌بندی نشده

درمان خط اخم و پیشانی با بوتاکس

درمان خط اخم و پیشانی با بوتاکس

برای درمان چروکهای پیشانی ، خط اخم و کنار چشم ها میتوان از بوتاکس استفاده کرد تا از ایجاد چروکهای این ناحیه و بیشتر شدن آن جلوگیری کرد. در حال حاضر در آمریکا بوتاکس روشی است که بیشترین استفاده را جهت  زیباسازی صورت دارد و بسیاری از بازیگران هالیوودی از این نوع ماده برای جوانسازی صورت خود استفاده میکنند.

ترکیبات پُرکننده : این مواد باعث  پرکردن شیارها میشود که  پرشدن چروک هایی مثل  خط خنده، رفع لاغری دست و صورت، گودی زیر چشم ها، افزایش حجم لب، گونه، چانه و نیز اندام (سینه و…)را موجب  می شوند و این ترکیبات حتی برای پر کردن فرورفتگی های ضایعاتی چون سالک و… و نیز تغییرات محدود در حالت بینی کاربرد دارند.

انواع ترکیبات پرکننده تزریقی

ترکیبات پرکننده به دو نوع موقت و دائم تقسیم می شوند.

که نوع ژل دائم (پلی اکریل آمید) خود دارای انواع مختلفی می باشد و مطالعات و تحقیقات متعدد بر روی برخی انواع آن در اروپا طی سی سال گذشته انجام شده است که نشان داده که نه تنها هیچ گونه عوارضی مانند: حساسیت، سرطان زایی، مسمومیت و… با آن وجود ندارد، بلکه غیرقابل جذب و تجزیه میباشد و تطابق کامل با بافت پیوندی بدن و یکنواختی کامل آن نیزطی این تحقیقات به اثبات رسیده است.

ژل ها ترکیباتی هستند که چروک های عمیق و گودی های صورت را پر کرده و از این ژل ها  برای برجسته کردن گونه و لب استفاده می شود. اثراین ژل ها  بین ۶ ماه تا ۶ سال می باشد.

مدت زمان ماندگاری ژل های تزریقی

ژل های موقت بین ۶ تا ۱۸ ماه و ژل های دائم حداقل تا ۶ سال ماندگاری دارند.ژل های موقت مثل کلاژن ها و هیالورونیک اسیدها بوده و اسامی مختلفی دارند مانند : ژوودرم، روفیلان، رستیلن، ماتریدکس و … .

آیا ژل های تزریقی دائم همیشگی میباشد؟

ژل های دائم در اصل همیشگی میباشند ، اما چون بعد از گذشت ۵ تا ۶ سال کوچک تر میشوند و بافت های بدن نیز تحلیل می روند، پس میتوان ماندگاری آن ها را بین ۵ تا ۱۰ سال در نظر گرفت. امروزه برای ژل های دائم به طور عمده میتوان پلی اکریل آمید و پلی متیل متاکریلات را مثال زد.

آیا تزریق بوتاکس عوارضی هم دارد؟

معمولا عوارض بوتاکس ، جز ضعف عضلات ناحیه اطراف محل تزریق ، خیلی جدی نمی باشد.البته در صورتی که تزریق ژل های بوتاکس در نواحی مختلف صورت ،توسط پزشک با تجربه و حازق انجام شود، هیچ گونه عارضه ای را در پی نخواهد داشت، ولی بیمارانی که دچار بیماری های عصبی و عضلانی هستند و در فاز حاد این بیماری ها قرار دارند و یا زنان باردار و شیرده ، به آنها توصیه میکنیم که نباید از آمپول بوتاکس استفاده کنند،لذا گاهی اوقات دیده شده است که تزریق بوتاکس باعث افزایش سردردهای میگرنی در بسیاری از افراد می شود، اما گاهی ممکن است سردرد به صورت موقت برای مدت چند روز باشد و یا علایمی مثل حساسیت ایجاد شود که آن هم موقتی و گذرا میباشد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

هجده − 15 =

برای مشاوره با ما تماس بگیرید

کلینیک جردن: ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶

کلینیک سعادت‌اباد: ۰۹۱۲۰۹۹۲۶۹۰

جدیدترین مقالات

مقالات مرتبط

فهرست