جراحی زیبایی اندام

رفع چاقی موضعی با لیپوماتیک

حذف چربی های موضعی با لیپوماتیک

برای حذف سلولیت‌ ها و انباشتگی چربی‌ های اضافه در بدن می توان از متد لیپوماتیک که به عنوان یک روش کاملا بی‌ خطر  به شمار می آید بهره گرفت. این متد از جدید ترین متدها برای خلاصی از چربی های اضافی بدن می باشد . این روش به شکل سرپایی صورت می گیرد و یکی از اصلی ترین مزایای این روش این است که احتیاجی به بیهوشی نیست و فقط در یک جلسه مقدار زیادی از چربی ها خارج می شود وشخص می تواند حاصل آن را  در همان جلسه احساس کند.

رفع چاقی موضعی با لیپوماتیک می‌تواند به عنوان بی‌ خطر ترین راه برای قسمت های پهلو، فیله پشت ، بازو ، سینه آقایان ، غبغب ، ران و شکم ، به شمار آید و همچنین بسیار تاثیرگذار و سودمند باشد .

در مجموع با متدهای گوناگونی از قبیل : امواج اولتراسونیک ، لیزر لیپولیز یا لیپوساکشن می‌توان چربی‌های اضافی را تخلیه کرد .

امواج اولتراسونیک :

در این متد چربی‌ها ذوب می شوند و آمادگی لازم را برای تخلیه از بدن پیدا می کنند.

لیزر لیپولیز :

در این متد بافت چربی ذوب می شود و توسط پزشک و متخصص زیبایی تخلیه می شوند.

یکی دیگر از حسن های لیپوماتیک و حذف چربی های موضعی با لیپوماتیک چنین است که در متد لیپولیز دیگر از چربی‌های ذوب ‌شده نمی توان استفاده کرد ولی در مقابل در روش لیپوماتیک ، هیچ‌گونه حرارتی ساطع نمی شود و چربی‌ها از بین نمی روند و چون به چربی ها حرارتی نرسیده است، امکان تزریق در بخش های مختلف بدن را دارند . به همین خاطر ریسک سوختگی پوست هم با بهره از این متد از بین خواهد رفت .

پس از جراحی لیپوماتیک شخص باید چه کارهایی انجام دهد

 • استفاده فراوان از مایعات غیر الکی برای جایگزینی مایعات زیادی که از بدن خارج شده توصیه می گردد
 • پس از جراحی چندین ساعت استراحت کنید و پس از آن، حتما در داخل منزل پیاده روی سبک داشته باشید، این کار باعث می شود تا خونابه ها به آسانی از بدن دفع شود
 • پس از جراحی لیپوماتیک کمی درد احساس می کنید که میتوانید برای از مسکن های رایج استفاده کنید
 • حتما خونابه ها را به روش ماساژ از بدنتان دفع کنید، به این دلیل که انباشتگی خونابه ها باعث درد و منقبض و بزرگ شدن آن قسمت می شود.خالی شدن این خونابه ها به بهتر شدن و  رفع تورم در مدت زمان کوتاه تر کمک شایانی می کند
 • پس از جراحی، گن مخصوصی به افراد می دهند و استفاده ازگن باعث می شود تا خونابه ها در بدن انباشته نشود و آسان تر و فوری تر از بدن دفع شود
 • روز اول پس از جراحی از خوردن غذاهایی که باعث یبوست می شوند پرهیز کنید.
 • حتما پس از جراحی به توصیه جراحتان، از گن سفت تا چند وقت استفاده کنید. این کار باعث ایجاد اندکی درد می شود ولی این را هم در نظر بگیرید که هرچه بیشتر از این گن استفاده کنید سریع تر لاغر می شوید و باعث ایجاد فرم در اندام شما می شود
 • داروهایی را پزشکتان تجویز کرده حتما به طور دقیق و سر ساعت و کامل استفاده کنید
 • پس از جراحی آن قسمت(قسمت جراحی شده) متورم می شود. که اغلب پس از ۳۰ روز، تورم ها به مقدار قابل توجهی کاهش می یابد و پس از  ٣ ماه به طور کامل تورم ها رفع می شود و بیمار می تواند حاصل نهایی را ببیند.
 • حتما از رژیم غذایی مناسبی استفاده کنید و همچنین ورزش کردن را فراموش نکنید.از مصرف غذاهای پر کالری و چرب پرهیز کنید.
 • در چند روز اول بر روی صندلی ننشینید
 • به مدت ۷ روز کارهای سنگین یا ورزش های سنگین انجام ندهید
 • بعد از سپری کردن روز اول جراحی لیپوماتیک خوب است حمام کنید و در حین استحمام خونابه ها را توسط ماساژ دفع نمایید و همچنین تلاش کنید به طور منظم هر روز تا دو بار به حمام بروید و منفذ های باز را با صابون و آب ولرم شستشو دهید. پس از آن ناحیه مورد نظر را ماساژ دهید و مایعات را تخلیه کنید و در نهایت به وسیله حوله خیلی آرام قسمت جراحی شده را خشک کنید
 • برای رفع تهوع قرص متوکوپرامید مصرف کنید
 • بهتر است تا چند وقت پس از جراحی از توالت فرنگی به کار گیرید، به این علت که احتمال دارد به خاطر نشست و برخاست شخص دچار افت فشار خون شود و بی هوش شود
 • تا مدتی از مصرف نمک پس از جراحی خودداری کنید
 • تا هنگامی که منافذ جراحی باز هستند، از رفتن به فضاهایی که امکان آلودگی در آنجا هست (مثل سونا و جکوزی و دریا و استخر) خودداری نمایید.

بادی جت چیست؟

بادی جت ،(Body-Jet) یک نوع تکنیک لاغریست که با استفاده از دستگاهی به همین نام قابل انجام می باشد .این تکنیک با استفاده از قدرت آب چربی های موضعی بدن را از بین میبرد.

بادی جت نوع جدیدی از لیپوساکشن است با این تفاوت که استفاده از بادی جت عوارض کمتری نسبت به لیپوساکشن و دارای نتایج بلند مدت می باشد.

مکانیسم عملکرد بادی جت به چه صورت می باشد؟

در واقع فرم دهی بدن و پیکر تراشی با واتر جت بر قدرت آب تکیه کرده و با هدف گرفتن سلول های چربی باعث خروج و حذف این سلول ها از بدن می شود.
این دستگاه قادر به استخراج مقدار بیشتری چربی نسبت به لیپوساکشن بوده و قدرت بالای جت آب سبب میشود که سلول های چربی از بافت های اطراف آن به راحتی جدا شود و اجازه می دهد کانول مکش آزادانه حرکت کند. در نتیجه احتمال آسیب به بافتهای اطراف، از جمله پوست، اعصاب، عضلات، رگ های خونی و اتصالات سپتوم را پایین می آورد.
زمان انجام گرفتن این روش چیزی در حدود ۳۰ الی ۴۵ دقیقه می باشد اکه این امر با بی حسی موضعی انجام می شود.
این روش به صورت سر پایی بوده و تعداد زیادی از بیماران بعد از انجام این روش توانایی انجام فعالیت های عادی زندگی خود را دارا می باشند.

تفاوت بادی جت و لیپوماتیک در چیست؟

 • در روش لیپوماتیک نیز همانند روش بادی جت امکان استفاده دوباره از چربی های استخراج شده می باشد.
 •  کسانی که قصد خروج چربی های موضعی خود را دارند روش مناسب لیپوماتیک است که چربی های موضعی توسط لوله های مخصوصی از بدن ساکشن می شود
 • روش واتر جت دوران نقاهت کوتاه تری را دارا می باشد.
 • استخراج چربی ها درلیپوماتیک بر امواج اینفراسونیک تمرکز دارد در صورتی که واتر جت بر پایه قدرت آب عمل می کند.
 • در روش بادی جت بیمار درد کمتری را متحمل میشود.
 • عوارض ناشی از روش بادی جت بسیار کمتر از لیپوماتیک می باشد.

عوارض لیپوماتیک

در انجام فرایند لیپوماتیک امکان دارد بدن فرد نسبت به موارد دیگری عکس العمل نشان دهد و دچار عوارض خیلی سطحی و اندک شود . و احتمال دارد به برخی از عوارض زیر مبتلا شود:
۱ – حساسیت به لیدوکایین
این مشکل در افرادی که سابقه ای از حساسیت به این دارو یا داروهای نظیر آن را داشته اند می تواند شناسایی شود و برای پیشگیری از آن اقدامات لازم انجام شود.
۲ – خونریزی و کبودی
این مشکل در افرادی که از داروهای ضد انعقاد خون مثل آسپرین و وارفارین استفاده می کنند مشاهده می شود. به جهت پیشگیری از این مساله بایستی از یک تا دو هفته پیش از جراحی از این دارو استفاده نکنید.
۳ – عفونت
عفونت قسمت عمل شده در لیپوماتیک در وضعیتی که محل انجام عمل یا آن مرکز از امکانات مکفی برخوردار نباشد و استرلیزه نشده نباشد احتمال دارد رخ دهد. که با رعایت شرایط کامل استریلزاسیون محل و همچنین ضد عفونی مناسب به وسیله بیمار خیلی کم اتفاق می افتد مگر آنکه بیمار مبتلا به امراض مزمن باشد که سیستم ایمنی بدنش ضعیف شده باشد مثل دیابت شدید ، بیماریهای مزمن اتوایمیون مثل لوپوس پیشرفته و .. و یا مصرف داروهای کاهش دهنده سیستم ایمنی مثل کورتون ، داروهای ضد سرطان.
۴ – مسمومیت با داروهایی که در لیپوماتیک کاربرد دارد مخصوصا لیدوکایین
البته در مواقعی این داروها می توانند اثر بخشی داشته باشند که در زمان زیادی استفاده شوند .حتما پزشکتان را از مصرف این نوع داروها آگاه کنید و هر چیز را که فکر می کنید قبل از جراحی لیپوماتیک لازم به یادآوری است را با او در میان بگذارید.

چند مورد از ویژگی های لاغری با لیپوماتیک:
با روش لیپوماتیک چربی های انبوه و انباشته شده درقسمت های مختلف بدن را به روش کاملا فیزیکی مانند(نور و گرما ) نه با اشعه و حرارت خورد و تخریب می کند شکستن چربی ها ازطریق میله فلزی کانولا انجام میشود چربی امولسفیه شده وبه آرامی

ازطریق میله به داخل می رود و ازراه دستگاه خارج می شود.چربی ها بعد ازانجام لیپوماتیک کاملا سالم و زنده هستند که میتوان به باسن و سینه پیوند داد.

کار لیپوماتیک ایجاد لرزش درسلول های چربی و شکستن و درآخرتخلیه می باشد و این روش بسیارراحت و بدون درد می باشد.

اطلاعات بیشتر درمورد عمل لیپوماتیک:
• دوران نا خوشی و بی حالی دراین روش بسیار کوتاه است

• عمل لیپوماتیک رامی توان درزمان خیلی کوتاه انجام داد

• این نوع عمل زیبایی بدون جراحی و بخیه ولازم به بستری می باشد.

• عمل لیپوماتیک ظاهر پوست را بهتر می کند درواقع لیپوماتیک ازشل شدن و چین و چروک پوست جلوگیری می کند.

• عمل لیپوماتیک ازبسیاری از عمل های لاغری و زیبایی کم خطر تراست وباعث گرفتگی رگ و نارسایی نمیشود.

• کبودی درلیپوماتیک بسیار کم تراز عمل های دیگراست

هرچند که احتمال اشتباه و یا آمبولی(گرفتگی رگ) در این عمل وجود ندارد اما مشاوره لازم است و به روند لاغری به شما کمک می کند در بسیاری از بیمارهایی که دچار چاقی های پرخطر هستند رژیم های غذایی مخصوص داده می شود تا به وزن مناسب

برای جراحی رسیده باشند لیپوماتیک انجام شود. همانطور که اشاره شد برای جراحی تمام بررسی های انجام میگیرد ودرنهایت عمل انجام می شود.

به چه کسانی لیپوماتیک توصیه می شود؟
۱- افرادی که توانایی ورزش کردن را ندارند

۲- افرادی که دچار چاقی موضعی هستند (یک جای خاصی ازبدن قراردارد)

۳- فرادی که چربی در بدن آنها پراکنده نیست و یک جا جمع شده است.موارد مناسبی برای جراحی لیپوماتیک هستند

مزیت لاغری با لیپوماتیک
یکی از جدید ترین راه ها برای از بین بردن چربی هایی است که تا حالا نتوانستید از شرآنها خلاص شوید ، معمولا این روش به افرادی توصیه می شود که با ورزش های سخت و رژیم های سنگین نیز نتوانسته اند کاهش وزن داشته باشند.

البته بعضی ها هم موفق به این کار شده اند و کاهش وزن داشته اند اما چربی ها در ناحیه زیر شکم و پهلو باقی می ماند. برای رفع این مشکل راه حل قطعی وجود ندارد مگر اینکه فرد از روش های جراحی برای برداشتن چاقی موضعی استفاده نماید.

روش لیپوماتیک جدیدترین روش تخلیه چربی از بدن با نتیجه ای کاملا متفاوت و باور نکردنی در مقایسه با سایر روش های تخلیه چربی مثل ساکشن ویا لیپولیزر است.

درروش Lipomatic، سلول های چربی، ابتدا بروش کاملا فیزیکى و نه اشعه و یا حرارت تخریب شده ( توسط حرکات لرزشی کانولا بصورت امولسیون در می آید) و سپس این چربی امولسفیه به آرامی برای پیکر بندی بدن توسط خود دستگاه از بدن خارج می شود. Lipomaticمشکل ایمنی را که در روش سنتی لیپوساکشن وجود داشت را رفع کرده است و سیستم امنیتی فعال آن محافظت از بافت بدن (اعصاب، رگهای خونی، ماهیچه ها) را برعهده دارد . در این روش هدف، معمولا کم کردن وزن نیست بلکه تغییر سایز، حجم و فرم است . این عمل بسیار راحت و بدون عارضه است و نتیجه آن بسیار رضایت بخش است

امتیازات درمانی روش لیپوماتیک نسبت به سایر روشها:

هر نوع تخلیه چربی ( از هر ناحیه و به هر مقدار ممکن )
لیپوپلاستی کلاسیک : شکم ، پهلو ، ران ( داخلی و خارجی ) زانو ، Calves، آرنج ، کمر ، باسن ، ران های شل ، چانه ، گردن ، Love Handles
لیپوپلوستی ویژه : ابدومینو پلاستی ، ژنیکوماستی ، مناطق فیبروز ، چربی سطحی ، Body tightening، کوچک کردن Breast ها
N.I.Lدر مرد و زن از ۱۸ سالگی و با هر نوع تیپ پوستی و هر نوع چربی ( آسیایی ، آفریقایی ، …..) انجام می شود
توقف حرکت هنگام برخورد با بافتی به جز بافت چربی
Micro-pumping system : این امکان را فر اهم می آورد که بیشترین بافت چربی بدون افزایش فشار در منطقه   برداشته شود .
بدون پخش گرما و حرارت
دارای گواهینامه های ۵۱۰K,KFDA,EC Marking

فواید دستگاه برای بیمار و مقایسه آن با لیزر لیپولیز :

عدم امکان سوختگی پوست
عدم نیاز به بیهوشی
عدم وجود احتمال آمبولی و پارگی احشا
کمترین میزان تروما ( کاهش شگرف در ایجاد کبودی ادم و درد )
کمترین درد
بهترین نمای پوست ( بهترین Retractionو کشیدگی پوست )
کمترین زمان  بهبودی بعد از درمانPost-op Recoveryو دوره کوتاه نیاز به استفاده از گن
کمترین عوارض احتمالی
کمترین غیر یکنواختی ظاهری
قابلیت دسترسی به مناطق سخت ( کمر ، نواحی فیبروزه و …..)
درمان مناطق حساس و ظریف ( زانو ،  calves، باسن و …….) با بالاترین دقت

لیپوماتیک اینفراسونیک چیست؟

لیپوماتیک اینفراسونیک فناوری جدیدی است که در کم کردن  چربی های زیر پوستی بسیارموثرمی باشد. و بدون عمل جراحی (به طور سرپایی)طی یک جلسه  میتوانید از شر چربی

های موضعی خلاص شوید. تا قبل ازاین بهترین روش برای کاهش چربی لیپو ساکشن بوده است که عوارض های شدیدی را به همراه داشته است .ازعوارض های لیپوساکش

میتوان به شل شدن پوست -کبودی و تورم – ناهمواری اشاره کرد. امروزه روش های جدید اینفراسونیک لیپو اسکالپچر تاثیرات بسیاری در کاهش دادن عوارض کمک کردن به

سادگی انجام کار و همینطور رضایت بیماران را به خود جلب کرده است.

ازویژگی های لیپوماتیک اینفراسونیک نسبت به ساکشن میتوان به موارد زیراشاره نمود:

 1. نیازبه هیچ گونه بیهوشی ندارد
 2. انجام عمل بابی حسی های موضعی
 3.  نیاز به مقداربسیارکم محلول بی حس کننده
 4. بدون تورم و سوختگی ، پوست و خارج کردن چربی در نواحی کوچک وبزرگ می باشد .

 دستگاه لیپوماتیک اینفراسونیک چیست ؟

جدیدترین و پیشرفته ترین دستگاه های لیپولیز در کل جهان می باشد وبسیار مطمئن، تاثیرگزار، بدون خطر و دقیق در دست های پزشکان زبردست می باشد و با بکارگیری

از موج های صوتی چربی های اضافی کل بدن بدن مانند (شکم، پهلو ها، ران ها، بازو ها و … ) را تخلیه می نماید.

دستگاه لیپوماتیک اینفراسونیک هوای فشرده که به وسیله ی کمپرسور(وسیله ای برای متراکم کردن بخار) ایجاد می شود را به کانولایی (نوعی روغن) منعطف انتقال میدهد و باعث

سه نوع حرکت گردشی می شود (لرزش، چرخش و موج) که  به آن گردش سه بعدی گفته می شود.روغن کانولابعد ازوارد شدن به پوست ازراه سوراخ کوچکی وارد سلولهای چربی

می شود و این حرکات باعث ایجاد موج های اینفراسونیک می شود که سلول های چربی راانتخاب میکند ودرهم میشکند ودرآخر چربی های ناحیه را تخلیه میکند.

به منظور لاغری موضعی برای افرادی که از چاقی خود رنج می برند روشی جدید به نام لیپوماتیک وجود دارد. این روش بدون هیچگونه بی هوشی انجام می شود و با استفاده از بی حسی موضعی آن را انجام می دهند. می توان گفت با استفاده از لیپوماتیک به راحتی می توانید به شکل کاملا دائمی از شر چربی های اضافی خود راحت شوید. بعد از لیپوماتیک می توانید به راحتی اثرات این روش را روی اندام خود به خوبی ملاحضه نمایید. با به کار بردن این روش چربی های بدن افراد تخلیه می شود و می توان آن را نوعی پیکر تراشی نیز دانست. این روش بسیار پیشرفته می باشد و نمی تواند هیچگونه بازگشتی داشته باشد.

برای اینکه بتوانید از این روش استفاده کنید تنها با استفاده از یک جلسه می توانید به اندام دلخواه خود دست پیدا کنید.هر چند می توان گفت که این امر باید با تشخیص پزشک انجام شود. شاید در مواردی برای افرادی که دارای اضافه وزن بسیار زیادی می باشند تعداد جلسات بیشتری را در نظر بگیرد. لیپوماتیک نمی تواند هیچ عوارضی را به دنبال داشته باشد و یا اینکه بهتر است بگوییم عوارض آن در مقایسه با دیگر روش ها بسیار کم می باشد. در این روش موضوعی شاید برای افراد  بسیاری دارای اهمیت باشد هزینه و قیمت لیپوماتیک باشد. هزینه این روش می تواند از عوامل زیادی تاثیر پذیر باشد.

این روش دارای هزینه های مختلفی است و مقدار آن بستگی به عوامل مختلفی نیز دارد. از جمله عوامل تاثیر گذار در این راستا می توان به مقدار چربی اضافی،  قسمتی که در آن چربی است، پزشک متخصص، تجهیزات و همچنین دیگر موارد  نیز اشاره کرد علاوه بر این میزان دستمزد دستیاران پزشک و مرکز درمانی که در آنجا لیپوماتیک انجام می شود نیز می تواند در هزینه و قیمت لیپوماتیک موثر واقع شود.

بهتر است بدانید که اگر لیپوماتیک در مراکز خصوصی انجام شود دارای قیمت متفاوتی در مقایسه با مراکز عمومی خواهد داشت. پس می توان گفت که مرکز و یا کیلینیکی که در آن لیپوماتیک را انجام می دهید عاملی مهم خواهد بود. علاوه لر این مکانی که کیلینیک قرار دارد هم می تواند در این امر تاثیر گذار باشد. هر چند که لیپوماتیک هیچ قیمت و تعرفه مشخص و معینی ندارد اما متوسط هزینه و قیمت لیپوماتیک در تهران برای هر قسمت ۲ میلیون می باشد. البته که این مقدار با توجه به عوامل ذکر شده تغییر می کند و هر روز مقدار آن بیشتر می شود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

4 + پانزده =

برای مشاوره با ما تماس بگیرید

کلینیک جردن: ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶

کلینیک سعادت‌اباد: ۰۹۱۲۰۹۹۲۶۹۰

جدیدترین مقالات

مقالات مرتبط

فهرست