روش های جدید جراحی بینی

جراحی بینی به دو روش باز و بسته صورت می گیرد. جراحان متخصص بنا بر گسترش و ارتقاء علم در این زمینه امروزه از متدهای جراحی زیبایی مدرن بیشتر بهره می جویند.

تکنیکهای جراحی بینی به چند دسته تقسیم می شوند؟

اصطلاح پزشکی جراحی بینی تحت عنوان رینوپلاستی می باشد که به چند طریق مختلف صورت می گیرد و هر روه نیز شاهد گسترش و پیشرفت آن می باشیم. تکنیک‌های باز و بسته از انواع متدهای جراحی رینوپلاستی به شمار می آیند. روش جراحی باز بینی متقاضیان بیشتری نسبت به روش جراحی بسته بینی دارد به این خاطر که جراح تمرکز و قدرت مانور بیشتری بر روی استخوان و غضروف بینی دارد.

به یاد داشته باشید که در جراحی بینی به روش بسته برشی در قسمت کلوملا (غضروفی که میان دو حفره بینی وجود دارد) ایجاد نمی‌شود تا جراح از دید گسترده تری نسبت به اجزای بینی داشته باشد. در جراحی بینی به روش بسته، مدت‌زمان آن نسبت به روش باز در حدود یک ربع کمتر است. به علت برش نخوردن کلوملا این امکان وجود ندارد که همه پوست بینی در جراحی جابه‌جا شود بنابراین هیچ نوع برشی روی پوست بینی به وجود نمی آید. در تکنیک جراحی بسته، مقدار ورم نوک بینی بسیار کمتر از روش باز می باشد.

روش های جدید جراحی بینی

در حال حاضر در دنیای جراحی پزشکی، تکنیک های مختلفی برای انجام جراحی بینی به جهت ترمیم بینی‌های گوشتی و نیز استخوانی وجود دارد که طبعا نسبت به تکنیکهای قدیمی علمی تر و مدرن‌تر می‌باشند. در انجام جراحی بینی با روش های مدرن جراح بر آن است که هیچ غضروف و یا استخوانی از ساختار بینی کم نشود و تا جایی که امکان دارد برای بهبود حالت ظاهری به این قسمت از صورت مواردی نیز اضافه گردد.

به بیان دیگر در تکنیک های مدرن جراحی رینو پلاستی جراح تمام سعی خود را می کند که از بافت‌های بخش‌های بینی در قسمت‌های گوناگون آن‌ که به این بافت‌ها احتیاج است، به کار گیرد. در حقیقت بدون هیچ بافت مصنوعی به ترمیم بینی بیمار بپردازد. در برخی از جراحی ها به سبک مدرن جراح می کوشد تا از بافت‌های سایر اعضای بدن به جهت پیوند زدن به بافت بینی به کار گیرد. در حقیقت جراح با تغییر در حالت بافت، بینی را کوچک و یا بزرگ می نماید و به بهبود وضعیت ظاهری و ساختاری آن کمک می کند. بدین معنی که اصلی ترین بخش در روش های جراحی بینی مدرن تغییر حالت دادن بینی بدون بیرون آوردن بافت‌های اضافی آن است.

انواع جراحی بینی

خوشبختانه با پیشرفت علم در پزشکی و عمل های گوناگون بینی دیگر کسی از فرم بینی و پلیپ بینی خود رنج نمی برد .

با توجه به این موضوع می خواهیم روش های مختلف عمل بینی را برای شما توضیح دهیم.

  • جراحی بینی به روش باز

این روش برای تغییر شکل بینی یا همان جراحی زیبایی از جراحی رینوپلاستی که یک روش برای تغییر شکل یا اندازه بینی ویا مشکلات تنفس و سینوس ها و…… می باشد استفاده می شود  در این روش با برش کوچک در ناحیه کولوملا و سوراخ بینی را از هم جدا می کنند و می توان تمام سطح پوست را از قسمت غضروف و استخوان بینی بالا کشید و تمام جزییات داخلی بینی را دید این روش رینوپلاست باز یا خارجی نامیده می شود .

  • جراحی بینی به روش بسته

این روش به صورت بسته واز طریق سوراخ های بینی انجام می شود و جراح در زیر پوست و روی بر امدگی بینی سوراخ ایجاد خواهد کرد که به این روش جراحی بسته بینی گفته می شود .

  • حال می خواهیم تفاوت جراحی باز و بسته را با هم مقایسه کنیم .

 

جراحی بینی

در روش رینوپلاستی بسته پوست بینی بر داشته نمی شود و برای زیبایی کامل بینی نیست فقط برای بهبود قوز بینی است .

با شرط اینکه پولیپ یا افتادگی بینی ویا کجی استخوان بینی وجود نداشته باشد .

اما در روش باز برای بهبود تنفس بیمار و ترمیم فرم وزیبایی بینی انجام می شود و همچنین اگر بیمار دچار شکستگی بینی شده باشد از رزش باز استفاده می شود .

در هر صورت به طور مطلق نمی توان گفت که کدام روش نسبت به آن یکی برتری دارد.

در روش باز باید این موضوع را بدانیم که پزشک شما میتواند دسترسی بیشتری به بینی شما داشته باشد مخصوصأ نوک بینی و می تواند تغییرات چشمگیری را روی آن ایجاد کند .

لازم است بدانیم که در روش جراحی به صورت باز بخیه ها دیده خواهند شد.

جراحی بسته را زمانی انجام می دهند که بینی مشکل چندانی نداشته باشد به خصوص در نوک بینی.

در روش باز التهاب و کبودی پوست وجود دارد زیرا پوست به طور کامل برداشته می شود .اما در روش بسته التهاب وکبودی وجود ندارد .

در جراحی باز بینی، جراح در بیشتر موارد درصد خطای کمتری در قرینه سازی سوراخ بینی دارد. اما در جراحی به روش بسته ممکن است سوراخ های بینی قرینه نباشد ویا نسبت

 به فرم صورت فرد بیمار کوچک تر شود .

مدت زمان جراحی بسته بین ۱۵تا ۳۰ دقیقه است که بسته به تجربه پزشک متغیر است.

جراحی بینی

زمان جراحی باز بین ۱تا ۲ ساعت است .

مدت زمان بهبود در جراحی بسته بین ۱تا ۲ روز می باشد .

مدت زمان بهبود در جراحی باز بین ۱هفته تا ۱۰ روز می باشد .

در مدت زمان انجام عمل بینی به روش بسته بیمار به صورت موضعی سر می شود و  بیهوشی کامل نخواهد شد . در نتیجه در طول عمل صدای لوازم جراحی را می شنود و هم

فعالیت های انجام شده را می تواند ببیند. در نتیجه فشار روانی زیادی را تحمل می کند و ممکن است موجب اختلال روانی شود.

و بعد از اینکه سری موضعی از بین برود بیمار در ناحیه بینی درد را احساس می کند .

در جراحی به روش باز بیمار به صورت کامل بیهوش می شود و از روند جراحی چیزی متوجه نمی شود و پس از بهوش آمدن چیزی خاطرش نیست .

اکثر بیمار ها از روش جراحی باز استقبال می کنند زیرا هم امکان تغییرات زیبایی بیشتری وجود دارد و هم بیمار در حین عمل چیزی متوجه نمی شود .

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

5 + بیست =

برای مشاوره با ما تماس بگیرید

کلینیک جردن: ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶

کلینیک سعادت‌اباد: ۰۹۱۲۰۹۹۲۶۹۰

جدیدترین مقالات

مقالات مرتبط

فهرست