جراحی بینی (رینوپلاستی)

عمل بینی زیر ۱۸ سال – سن مناسب و قانونی جراحی

جراحی بینی یکی از رایج ترین جراحی زیبایی می باشد که در خیلی از کشور های جهان و نیز کشور ایران طرفداران بسیاری پیدا کرده است بینی تاثیر زیادی در زیبایی چهره می تواند داشته باشد به همین جهت بسیاری از نوجوانان کمتر از ۱۸ سال برای جراحی عمل بینی به جراحان پلاستیک و زیبایی مراجعه می کنند. در این بین خانواده ها اغلب دلواپس  عمل بینی فرزندان خود می باشند و خواستار آن هستند که حتی الممکن این عمل در سن مجاز آن صورت گیرد. چنانچه عمل بینی به دست جراح خبره و متبحر صورت گیرد به احتمال خیلی زیاد تاثیر فوق العاده خوبی در زیبایی چهره و رفع مشکلات بینی می تواند بگذارد.

چه کسانی کاندید مناسب برای عمل بینی زیر ۱۸ سال می باشند؟

اغلب پیشنهاد می کنیم که دختران در سن ۱۵ الی ۱۶ سالگی به بعد اقدام به جراحی بینی نمایند و پسران هم  در سن ۱۷ الی ۱۸ سالگی خواستار عمل بینی شوند. اما دراین بین بسیاری از نوجوانانی که سنشان کمتر از ۱۸ سال است می پرسند که آیا می توانند عمل بینی انجام دهند یا خیر. پاسخ ما مثبت است اما اصلی ترین فاکتور در عمل بینی زیر ۱۸ سال برخورداری از بلوغ فیزیلوژی می باشد یعنی  ساختمان اسکلتی و غضروفی بینی به بیشترین رشد خود رسیده باشد تا نقصی در ظاهر بینی پس از عمل دیده نشود. دکتر آرش نجف بیگی اغلب برای عمل زیر ۱۸ سال ارزیابی های های لازم را انجام می دهد تا بیمار پس از عمل با مشکل مواجه نشود.

جراحی بینی افراد زیر ۱۸ سال فرقی با جراحی بینی سایرین که بعد از ۱۸سالگی عمل می کنند ندارند و همانگونه صورت می گیرد. تمامی افراد می توانند به علل گوناگون خواستار عمل بینی باشند، خیلی از افراد به خاطر برطرف کردن نواقص بینی همچون انحراف بینی تصمصم به جراحی بینی می گیرند و برخی دیگر نیز مایلند از بینی کوچکتر و زیباتری برخوردار شوند.

انواع عمل بینی زیر ۱۸ سال

  • برداشتن قوز بینی
  • کوچکتر کردن بینی
  • کوچک کردن سوراخ های بینی
  • تغییر در نوک بینی
  • اترمیم شکستگی بینی
  • حالت دهی به بینی
  • برطرف کردن انحراف یا کجی بینی
  • بر طرف کردن مشکلات تنفسی

عوارض جراحی بینی زیر ۱۸ سال

جراحی بینی برای افراد زیر ۱۸ سال مثل هر نوع عمل دیگری امکان دارد با عوارضی همراه باشد. عوارض بیهوشی، عدم رضایت از فرم بینی، ورم بینی و…. ، برخی از این عوارض پس از مدتی رفع میشوند و برخی دیگر در مدت زمان زیادی باقی می ماند . مساله مهمی که در جراحی بینی زیر ۱۸ سال مورد بحث است این است که همه نوجوانان پیش از این نوع عمل باید اطلاعات لازم را از جراحی بینی کسب کنند تا بتوانند جراحی موفقی داشته باشند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

9 − 1 =

برای مشاوره با ما تماس بگیرید

کلینیک جردن: ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶

کلینیک سعادت‌اباد: ۰۹۱۲۰۹۹۲۶۹۰

جدیدترین مقالات

مقالات مرتبط

فهرست