جراحی بینی (رینوپلاستی)

عمل بینی طبیعی چه ویژگی هایی دارد؟

عمل  بینی طبیعی در واقع بدون ایجاد قوس و فرم فانتزی و یا عروسکی می باشد و بینی به گونه ای عمل خواهد شد که در آن از جراحی اثری نباشد و ظاهری طبیعی و متناسب با فرم و سایر اجزای صورت ایجاد کند. .در این جراحی بافت های بینی با تغییر زیادی روبرو نمی باشد و در واقع عمده تغییرات در قسمت نوک بینی و پشت بینی به وجود می آید.در عمل بینی طبیعی معمولا انحراف را  اصلاح  کرده و تیغه ی بینی را و یکسان می کنند. در این روش  بعد از گذشت چند ساعت از عمل، مشکلات مختلفی که احتمال دارد بعد از هر جراحی بینی دیگری برای شما ایجاد شود را نخواهید داشت.در این جراحی نداشتن  قوسی بر روی پشت بینی باعث می شود که بینی شما بسیار طبیعی دیده شود و حالت معمول خود را از دست ندهد و فقط شاید کمی قوس بر روی پشت بینی ایجاد شود و یا ممکن است این قوس صاف باشد.

ویژگی های عمل بینی طبیعی

  • سوراخ های بینی به اندازه زیاد کوچک نمی شوند
  • دست نخوردن شکل و محل قرار گیری سوراخ های بینی
  • تیز نشدن نوک بینی
  • قوس بینی بطور طبیعی و به میزان کم
  • ایجاد یک زاویه مناسب بین بینی و پیشانی
  • ایجاد یک زاویه مناسب بین بینی ولب
  • نقش جراح در عمل بینی طبیعی

قبل از انجام جراحی زیبایی بینی از زاویه های مختلف صورت و بینی شما  عکس های متعددی گرفته می شود و جراح بینی با آنالیز کردن بینی و فرم صورتتان و بررسی دقیق این عکس ها جراحی را به نحوی که اثری از جراحی در آن دیده نشود انجام می دهد و ظاهری طبیعی و متناسب با فرم و سایر اجزای صورت  برای شما ایجاد خواهد کرد.

نقش نوع بینی در عمل بینی طبیعی

بینی ها از دو دسته استخوانی و گوشتی تشکیل می شوند و ضخامت پوست عامل اصلی تعیین کننده نوع بینی می باشد. بینی های استخوانی دارای پوست نازکی هستند در صورتی که بینی  گوشتی دارای پوست ضخیمی تری است. در جراحی بینی استخوانی که دارای پوست نازکی است و اسکلت بینی قوی می باشد جراح بینی تغییرات را روی بینی راحت تر انجام می دهد. در صورتی که در جراحی بینی گوشتی که دارای پوست ضخیمی است موجب می شود ظرافت هایی که پزشک در جراحی خود بکار می گیرد دیده نشود.درنتیجه افرادی که قصد انجام جراحی بینی گوشتی دارند باید تا حد امکان سطح انتظارات خود را کم تر کنند چرا که بینی های گوشتی مانند بینی های استخوانی خیلی به بینی های فانتزی و عروسکی تبدیل نمی شوند.در نتیجه جراحی بینی های گوشتی بصورت طبیعی خواهد بود.

نتیجه عمل بینی طبیعی

در رابطه با عمل بینی طبیعی می توان با بیان چند سوال و پاسخ آن اطلاعات بیشتری به دست آورد.

تا چه اندازه سایز بینی باید کوچک شود ؟

امروزه در بین مردم تصور اشتباهی که وجود دارد این است که بینی های کوچک زیبا تر است اما بهتر است بدانید که به هیچ عنوان کوچکی بینی فاکتوری برای زیبایی بینی نمی باشد مهم ترین امری که در زیبایی بینی مطرح است می تواند این باشد که با اجزای دیگر صورت هماهنگی داشته باشد .در عمل بینی طبیعی جراح بینی سعی می کند که از غضروف ها و استخوان های بینی به اندازه ایی کم کند که زیبایی در صورت فرد نشان داده شود.

بینی طبیعی چقدر قوس دارد ؟

برای عمل طبیعی بینی پشت بینی باید صاف باشد و یا اینکه قوس به مقدار بسیار کمی داده شود.جراح بینی اول  پشت بینی را تقویت می کند تا با اعمال تغییرات، بینی دچار مشکلاتی مانند افتادگی نوک بینی و یا کجی بینی نشود. افرادی که می خواهند بینی خود را فانتزی و یا عروسکی عمل کنند، باید در رابطه با جراحی بینی و عوارض آن اطلاعات کافی داشته باشند. چرا که این حالت بینی باعث تنگ شدن مجاری تنفسی می شود و در چند سال آینده برای فرد ایجاد مشکل خواهد کرد.

چرا بهتر است جراحی بینی طبیعی انجام بدهیم ؟

در عمل بینی طبیعی تغییراتی که بر روی بینی  انجام می شود کمتر است از این رو  فقط عیب های  بینی رفع می شود در این صورت بافت بینی کمتر تغییر می کند و همچنین احتمال اینکه فرد بعد از مدتی دچار مشکلات تنفسی شود، کم تر خواهد بود و  کسانی هستند که نتیجه جراحی آنها  به صورت طبیعی انجام شده و بینی به صورتی زیبا با دیگر اجزای صورت هماهنگ می باشد.

مزایای عمل بینی طبیعی

امروزه  مهم ترین چیزی که بعد از هر عمل زیبایی با اهمیت می باشد، سلامتی  بیمار بعد از گذشت چند ساعت از عمل جراحی و ثابت بودن آن عمل ظرف سال های آینده خواهد بود که با استفاده از این روش تحقق می یابد. از بین نرفتن چین های کناره پره های بینی و تغییر حالت فرورفتگی طبیعی بینی شما از مزایای این جراحی می باشد. در این حالت  برای مجاری تنفسی شما مشکلی ایجاد نخواهد شد. داشتن یک عمل بینی طبیعی به شما برای  بالا رفتن اعتماد به نفس کمک می کند.

 

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

برای مشاوره با ما تماس بگیرید

کلینیک جردن: ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶

کلینیک سعادت‌اباد: ۰۹۱۲۰۹۹۲۶۹۰

جدیدترین مقالات

مقالات مرتبط

فهرست