جراحی بینی (رینوپلاستی)

عمل جراحی بینی با لیزر ivs

شاید چگونگی عمل بینی با لیزر برای شما هم سوال شده باشد. جراحی رینوپلاستی با لیزر یک متد نوین است که در آن جراحتی به وجود نمی آید، در حقیقت اصلاً جراحی صورت نمی گیرد! این عمل با فنون مخصوص تاباندن لیزر های خاصی مثل لیزر IVS بر روی پوست انجام می شود.

این متد در موارد خاصی استفاده می شود و برای اصلاح بینی گوشتی و انحراف بینی گزینه مناسبی به شمار نمی آید. در واقع این عمل به جهت رفع آکنه روزاسه بر روی پوست به کار می رود و یک جراحی پلاستیک ترمیمی محسوب می شود. عمل زیبایی بینی بدون جراحی و با لیزر (رینوپلاستی با لیزر) یک متد جراحی نوین غیرتهاجمی می باشد که بهبودی آن خیلی کوتاه است، ولی صرفاً برای موارد خاص کاربرد دارد.

عمل جراحی بینی با لیزر ivs

معمولا این متد را به عنوان ترمیم بدشکلی بینی، می شناسند با نام آکنه روزاسه (آکنه دوران بزرگسالی)، که به خاطر وجود باکتری در منفذهای پوست به وجود می آید و به شکل برآمدگی‌های قرمز رنگی بر سطح پوست نمایان می شود. از دیگر مشکلاتی که توسط رینوپلاستی با لیزرقابل درمان است، می توان به ضخیم شدن پوست، رینوفیما، اشاره کرد.در افرادی که نوک بینی خیلی بزرگی دارند در حدی که زیبایی صورت را تحت تاثیر قرار می دهد، می‌توان با توجه به پوست کلفت از رینوپلاستی با لیزر با جراحی زیبایی بینی معمول نسبت به درمان آن اقدام کرد.

عمل جراحی زیبایی بینی با لیزر قبل از هرچیز یک وجه تبلیغاتی دارد. این نوع عمل فقط در موارد خاصی مورد استفاده قرار می گیرد و برای برطرف کردن مشکلات پوستی بینی مثل آکنه روزاسه به کار می‌رود. و پزشک به شما می گوید که این جراحی زیبایی هیچ تغییری در غضروف بینی به وجود نمی آورد، به همین دلیل از لیزر می‌توان  همزمان با جراحی زیبایی رینوپلاستی جهت  رفع جای زخم پس از جراحی و لک روی بینی استفاده کرد.

چه کسی برای عمل زیبایی بینی با لیزر مناسب است؟

همانطور که گفته شد این عمل برای همه مناسب نیست و کسانی که دارای امراضی در زمینه‌ی انعقاد خون می باشند، مبتلا به دیابت (وابسته به انسولین) هستند یا اینکه برنزه کرده‌اند افراد مناسبی برای عمل زیبایی بینی با لیزر نمی باشند. از دیگر موارد قابل اهمیت، نوع پوست در میزان تاثیر گذاری عمل زیبایی بینی با لیزر برای یک فرد خاص می باشد.

از جهت دیگر، عمل زیبایی بینی با لیزر راه حل درمانی مناسبی برای افرادی می باشد که بینی‌شان فرمش از بین رفته یا به خاطر امراضی مانند  سرطان یا در یک سانحه‌ ای سخت بدشکل شده است. در هر صورت عمل زیبایی بینی با لیزر برای همه مناسب نیست و چنانچه می‌خواهید این عمل با ایمنی کامل بر روی شما انجام گیرد، باید شرایط زیر را داشته باشید:

  • عدم اختلال انعقاد خون
  • عدم ابتلا به دیابت وابسته به انسولین
  • اخیرا برنزه نکرده باشد
  • برخورداری از نوع پوست مناسب برای این عمل
  • سپری کردن سن جهش رشد
  • برخورداری از شرایط جسمی سالم و پایدار روانی
  • در اولین جلسه مشاوره با دکتر جراح رینوپلاستی بایستی در مناسب بودن نوع پوست ‌تان در خصوص این عمل صحبت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

2 × 5 =

برای مشاوره با ما تماس بگیرید

کلینیک جردن: ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶

کلینیک سعادت‌اباد: ۰۹۱۲۰۹۹۲۶۹۰

جدیدترین مقالات

مقالات مرتبط

فهرست