عمل جراحی زیبایی بینی

عمل جراحی زیبایی بینی، یکی از پرطرفدارترین و در عین حال دشوارترین عمل‌های زیبایی است. بینی عوض کوچکی از بدن با ساختاری ویژه است که ایجاد تغییرات دلخواه در آن، به مهارت و تجربه زیادی نیاز دارد. از سوی دیگر، همین عضو کوچک، تاثیری بزرگ در جذابیت و زیبایی چهره می‌گذارد. درواقع یک بینی متناسب و زیبا، چهره شما را زیباتر می‌کند بدون اینکه خودش به چشم بیاید؛ و یک بینی بدفرم و نامتناسب بیش از هر چیز دیگری در چشم است و زیبایی صورت را به هم می‌ریزد.

انجام عمل جراحی زیبایی بینی یا رینوپلاستی، بهتر است توسط پزشکی که در زمینه جراحی‌های پلاستیک و زیبایی تحصیلات داشته باشد، انجام شود. عمل زیبایی بینی بسته به فرم و مشکل هر شخص، با روش‌های مختلفی انجام می‌شود. این گونه نیست که این جراحی برای همه افراد به یک اندازه دشوار باشد و یا نتیجه جراحی بینی در همه افراد به یک صورت دیده شود.

حال برای انجام چنین عملی بهتر است به چه پزشکی مراجعه کرد؟ چه ویژگی‌هایی در بینی ممکن است انجام عمل جراحی زیبایی بینی را با دشواری همراه سازد؟ چه روش‌هایی برای اصلاح هر نوع مشکلی از بینی وجود دارد و کدام یک بهتر است؟ در این مقاله پاسخ این پرسش‌ها را خواهید یافت.

 

 • عمل جراحی زیبایی بینی
 • هدف از انجام عمل جراحی زیبایی بینی
 • عوامل موثر در کیفیت عمل جراحی زیبایی بینی
 • انواع جراحی‌های زیبایی بینی
 • مراقبت‌های عمل جراحی زیبایی بینی
عمل جراحی زیبایی بینی چگونه انجام می شود

عمل جراحی زیبایی بینی

عمل جراحی زیبایی بینی یا رینوپلاستی (Rhinoplasty)، نوعی جراحی بینی است که برای اصلاح عیوب و مشکلات ساختاری و ظاهری بینی انجام می‌شود. در عمل جراحی بینی، پوست بینی برش می‌خورد و کنار می‌رود تا غضروف و استخوان بینی در دسترس قرار بگیرد. سپس با تراشیدن و تغییر شکل استخوان یا غضروف، فرم و شکل داخلی و بیرونی بینی تغییر می‌کند.

در این میان جراح متخصص نخست در چند جلسه مشاوره و معاینه، ذهنیت و انتظارات شما از عمل جراحی زیبایی بینی و خواست شما را از میزان تغییرات ممکن، می‌سنجد. سپس با توجه به فرم و اندازه بینی شما و ارتباط آن با دیگر عناصر صورت، شرایط بدنی و دیگر عوامل شخصی مربوط به شما، بهترین شیوه جراحی را مشخص می‌کند.

پس از انجام برخی آزمایش‌ها و آماده‌سازی که ممکن است گاهی با مصرف برخی داروها نیز همراه باشد، شما برای انجام جراحی زیبایی بینی به بیمارستان یا مرکز درمانی معتبر مراجعه می‌کنید. از آنجایی که این عمل با بی‌هوشی عمومی انجام می‌شود، معمولا در کلینیک‌ها و مطب‌ها امکان عمل زیبایی بینی وجود ندارد.

پس از انجام جراحی نیز به مدت یک تا دو هفته باید استراحت کنید. هرگونه فعالیت سنگین و فشار آوردن به بینی را کنار بگذارید و به توصیه‌های پزشک با دقت عمل کنید تا به بهترین نتیجه از عمل جراحی زیبایی بینی خود برسید. معمولا بسته به فرم بینی و نوع عمل ممکن است ۶ ماه تا یک سال و یا بیشتر زمان نیاز باشد تا فرم نهایی بینی به دست آید. پس باید کاملا صبور باشید.

برای انجام یک عمل جراحی زیبایی بینی به بهترین شکل و رسیدن به نتایج رضایت‌بخش، عوامل بسیاری دخیل هستند که در ادامه آمده است.

عمل جراحی زیبایی بینی

هدف از انجام عمل جراحی زیبایی بینی

به طور کلی هدف از انجام جراحی زیبایی بینی، اصلاح فرم و اندازه بینی متناسب با اجزا و عناصر صورت است. همچنین در کنار رفع ایرادهای ظاهری، مشکلات ساختاری و تنفسی نیز قابل رفع شدن است. در کنار این موارد باید دقت داشت انجام عمل زیبایی بینی، خودش موجب ایجاد مشکلات تنفسی نشود و سلامت فرد را به خطر نیندازد.

در سال‌های گذشته انجام عمل‌های جراحی بینی عروسکی، بینی فانتزی و یا بینی فرانسوی مورد پسند عموم بود. اما به مرور و با جا افتادن این نوع جراحی در میان مردم، سلیقه جمعی به سمت عمل جراحی بینی طبیعی رفته است. درواقع بیشتر افراد ترجیح می‌دهند نقاط قوت بینی آن‌ها حفظ شود تنها مشکلات و نقاط ضعف آن برطرف شود.

بر همین اساس، عمل جراحی زیبایی بینی طبق اصول زیبایی‌شناسی انجام می‌شود. برای مثال زاویه بین لب و نوک بینی نباید از ۱۰۰ تا ۱۰۵ درجه بیشتر شود و یا پهنای بینی بهتر است حدود یک پنجم از عرض صورت (فاصله بین دو گوش) باشد.

معیارهای زیبایی‌شناسی در عمل جراحی زیبایی بینی

عوامل موثر در کیفیت عمل جراحی زیبایی بینی

جنس پوست بینی:

میزان انعطاف‌پذیری یا وجود خاصیت الاستیک و کشسانی در پوست، در بهبود نتایج عمل زیبایی بینی بسیار موثر است. هرچه پوست بینی جوان‌تر و کشسان‌تر باشد، بعد از جراحی نیز فرم بهتری به خود خواهد گرفت. برای همین در افرادی که بیش از ۴۵ یا ۵۰ سال سن دارند، به دلیل افتادگی پوست و از دست رفتن خاصیت الاستیک، نتایج عمل جراحی زیبایی بینی ممکن است چندان رضایت‌بخش نباشد.

گوشتی یا استخوانی بودن بینی:

شاید شما نیز شنیده باشید که جراحی بینی گوشتی از استخوانی سخت‌تر است. درواقع فرم بینی هر فرد بسته به پهنای پره‌های بینی، اندازه پایه استخوان بینی و جنس پوست آن، به دو دسته گوشتی و استخوانی تقسیم می‌شود. در بینی استخوانی، معمولا اندازه و ضخامت غضروف و استخوان بینی بیشتر و پوست بینی نازک‌تر است. از سوی دیگر، بینی گوشتی پایه استخوانی پهن‌تری دارد، غضروف نازک‌تر است و پوست بینی نیز ضخیم و دارای بافت‌های چربی و منافذ زیاد است.

از آنجایی که در جراحی بینی، با تراشیدن و فرم دادن به غضروف‌ها، شکل بینی تغییر می‌کند، بینی استخوانی به دلیل داشتن حجم بیشتر غضروف، راحت‌تر تغییر شکل پیدا می‌کند. از سوی دیگر، بینی گوشتی ضخامت غضروف کمتری دارد و در نتیجه، تغییر دادن فرم آن دشوارتر خواهد بود. همچنین وجود پوست ضخیم و پر از بافت چربی، دشواری کار تغییر شکل بینی را دو چندان می‌کند.

در جراحی زیبایی بینی گوشتی، معمولا جراح بخشی از غضروف تیغه بینی را برمی‌دارد تا در نوک بینی جاسازی کند و با کمک آن، به بینی فرم دلخواه را بدهد. همچنین قرار دادن غضروف اضافه (یا به اصطلاح، زیرسازی کردن) باعث می‌شود که به پوست بینی فشار وارد شود و اجازه رشد بافت‌های چربی اضافی را ندهد. اگر غدد چربی فضای خالی برای رشد نداشته باشند، اندازه بینی گوشتی نیز بعد از عمل جراحی تغییر نمی‌کند یا به اصطلاح گوشت نمی‌آورد.

وجود مشکلات ساختاری در بینی:

وجود هر گونه مشکل و ایراد در ساختار بینی مانند انحراف در تیغه بینی، عدم تقارن سوراخ‌ها، وجود قوز، کج بودن نوک بینی و … می‌تواند انجام عمل جراحی زیبایی بینی را با دشواری همراه سازد. درواقع یکی از عواملی که در بالا رفتن هزینه عمل جراحی بینی نقش دارد، وجود همین مشکلات ساختاری متعدد است.

برای رفع هر کدام از این مشکلات، به تنهایی یک روش جراحی زیبایی جداگانه وجود دارد که در ادامه معرفی خواهد شد. حال اگر شخصی همه این مشکلات را باهم داشته باشد، عمل جراحی زیبایی بینی او پیچیده‌تر می‌شود.

شکل اولیه بینی:

واضح است که هرچه میزان تناسب و توازن بینی پیش از جراحی با دیگر اجزای صورت بیشتر باشد، عمل جراحی زیبایی بینی نیز ساده‌تر خواهد بود. هرچه اندازه و فرم بینی از استانداردهای زیبایی‌شناسی بیشتر فاصله داشته باشد، عمل بینی با دشواری و پیچیدگی بیشتری همراه است. درواقع برخی افراد تنها نیاز دارند تا یک مشکل ظاهری کوچک را رفع کنند تا به فرم دلخواه و متناسب برسند؛ برای برخی دیگر باید تغییرات اساسی در بینی ایجاد کرد.

تصور ذهنی هر فرد از صورت و بینی خود:

در دانش جراحی‌های زیبایی، اصطلاحی وجود دارد به نام تصور ذهنی از بدن (Body Image)؛ به معنی تصور ذهنی فرد از بدن خودش و میزان زیبایی و جذابیت اندام‌های هر فرد، در ذهن خودش. گاهی ممکن است بینی یک فرد، از نظر دانش زیبایی‌شناسی مشکل چندانی نداشته باشد و با دیگر عناصر و اجزای صورت فرد کاملا در هماهنگی و تناسب باشد؛ اما خود فرد ذهنیت بدی نسبت به بینی‌اش داشته باشد.

در چنین شرایطی، ممکن است فرد بر یک عمل جراحی عمده و ایجاد تغییرات بسیار زیاد در بینی خود، پافشاری کند. همواره جراح زیبایی با توجه به اندازه‌ها و نسبت‌های مشخص، تلاش خواهد کرد فرم بینی فرد را به یک حالت استاندارد و زیبا بدل کند. در این میان اما ممکن است شخص باز هم از نتیجه جراحی خود رضایت نداشته باشد.

همچنین گاهی به دلیل وجود مشکلات اساسی در بینی، نمی‌توان فرم آن را خیلی تغییر داد و یا گاهی با ایجاد تغییر بیش از اندازه، برای تنفس و سلامتی فرد ایجاد مشکل شود. این موارد اجازه نمی‌دهد که هر نوع تغییری که فرد در ذهن خود دارد، روی بینی وی انجام شود. برای مثال نمی‌توان یک بینی گوشتی و پهن را به یک بینی بسیار کوچک و عروسکی تبدیل کرد. اینها مواردی است که هر فرد باید نخست در ذهن خود و برای خودش حل کند؛ سپس برای عمل جراحی زیبایی بینی اقدام نماید.

و در نهایت …

تخصص و مهارت جراح:

تاثیر تمام عواملی که در کیفیت عمل جراحی زیبایی بینی دخیل هستند، با وجود یک جراح کارآزموده و متخصص، کاهش می‌یابد. پزشک جراحی که برای عمل بینی به او مراجعه می‌کنید بهتر است فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی داشته باشد. به این دلیل که چنین پزشکی علاوه بر ۷ سال دوره پزشکی عمومی و ۴ سال دوره تخصصی جراحی عمومی، ۵ سال نیز دوره فوق تخصصی جراحی پلاستیک و زیبایی را پشت سر گذاشته است.

فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی، با دیگر جراحی‌های زیبای صورت نیز آشنایی دارد، عناصر و اجزای چهره و هماهنگی میان آن‌ها را به خوبی می‌داند و در نهایت تلاش می‌کند تا فرم بینی شما با صورت شما در هماهنگی و تناسب کامل باشد. همچنین در انجام یک جراحی خوب با کمترین عوارض و مشکلات، تخصص کافی دارد.

انواع جراحی‌های زیبایی بینی

عمل جراحی زیبایی بینی بسته به نوع مشکل هر فرد با چند روش کلی قابل انجام است. هر روش جراحی نیز ویژگی‌های خودش را دارد. جراح زیبایی پس از معاینه شما تشخیص خواهد داد که کدام روش برای شما مناسب‌تر است.

روش جراحی بسته:

در این روش برش‌ها برای جدا کردن پوست بینی از استخوان و غضروف، درون سوراخ بینی ایجاد می‌شود. در نتیجه جای زخم کمتری دارد و زمان بهبودی عمل نیز کوتاه‌تر است. از سوی دیگر دسترسی جراح به بخش‌های مختلف بینی و غضروف‌ها کمتر است. به همین دلیل برای انجام تغییرات کم و محدود قابل انجام است.

روش جراحی باز:

در این روش، برش‌هایی درون سوراخ بینی، روی تیغه میانی و در پایین بینی ایجد می‌شود تا پوست بینی کنار زده شود. از آنجایی که بیمار دسترسی بهتری به همه بخش‌های بینی خواهد داشت، تغییرات عمده در فرم و اندازه بینی قابل انجام است.

جراحی تیغه بینی:

سیتوپلاستی برای اصلاح انحراف در تیغه میانی بینی یا سپتوم، انجام می‌شود. اگر دیواره میان دو سوراخ بینی کج باشد، موجب ناهماهنگی در اندازه سوراخ‌ها، مشکلات تنفسی و حتی انحراف در فرم بینی خواهد شد.

جراحی نوک بینی:

تیپ پلاستی به تغییر در اندازه و فرم نوک بینی می‌پردازد. جراحی غضروف نوک بینی کمک می‌کند تا پهنای نوک بینی، ارتفاع گرفتن و یا کج بودن نوک بینی کنترل و اصلاح شود. همچنین این روش به عنوان یک جراحی ثانویه در اصلاحات پس از عمل نیز به کار گرفته می‌شود.

رفع قوز بینی:

جراحی اصلاح قوز یا برآمدگی بالای بینی معمولا با بی‌حسی و بدون نیاز به بیهوشی انجام می‌شود. در این روش جراح پوست بالای بینی را می‌شکافد و استخوان بینی را تراش می‌دهد تا قوز بینی رفع شود.

تغییر شکل در غضروف و ایجاد فرم مناسب برای بینی

مراقبت‌های عمل جراحی زیبایی بینی

پس از جراحی، مصرف قرص‌های ضد انعقاد خون، نوشیدنی‌های الکلی و دخانیات باید قطع شود. شب قبل از جراحی حمام کنید. صبح جراحی ناشتا باشید. پرونده‌های پزشکی، لباس گشاد و مناسب برای پوشیدن و همچنین یک نفر همراه با خود داشته باشید.

پس از جراحی نیز توصیه‌های جراح خود را به دقت رعایت کنید. درد و تورم و تا حدی خونریزی بینی طبیعی است. مسکن و همچنین کمپرس گرم و سرد، به رفع تورم و درد کمک می‌کند. سر خود را همیشه بالا نگه دارید. به بینی فشار وارد نکنید. با دهان باز عطسه کنید. فین نکنید. تا یک ماه عینک نزنید. خوردن غذاهای سفت که نیاز به گاز زدن دارد، نوشیدن با نی و غذاهای شور و پرادویه را کنار بگذارید. میوه (به‌ویژه آناناس)، سبزیجات، ماهی و میگو مصرف کنید.

تا چند روز نباید حمام کنید. پانسمان درون بینی ۳ روز و آتل روی بینی ۷ روز بعد از جراحی برداشته می‌شود. چسب زدن بینی به جلوگیری از تورم و رسیدن به فرم دلخواه کمک می‌کند. بعد از عمل جراحی زیبایی بینی، باید صبر کنید تا ورم بینی به‌طور کامل رفع شود. ممکن است بیش از یک سال زمان نیاز باشد تا به نتیجه نهایی برسید.

پس از جراحی بینی تا چه زمانی باید به پشت بخوابم؟

یکی دیگر از مسائلی که بعد از جراحی بینی ذهن بیمار را درگیر می کند این است که” پس از جراحی بینی تا چه زمانی باید به پشت بخوابم، یا از کی می توانم به پهلو بخوابم یا زیر سرم را بالشت اضافی نگذارم و ….

خیلی از بیماران نمیتوانند به پشت بخوابند یا عادت به این کار نکرده اند و زمانی که در این شرایط قرار می گیرند کلافه می شوند و منتظر اجازه جراح برای برگشتن به وضعیت پیش از عمل شان می باشند.

بررسی نحوه خوابیدن پس از جراحی بینی:

۱) در خصوص بالا بردن سر بعد از عمل: معمولا” تمام جراحان معتقدند که بایستی در ۲هفته اول بعد از جراحی بینی سرتان را بالاتر از سطح قلب تان نگه دارید که تقریبا” معادل ۲تا ۳ بالش در هنگام خوابیدن می باشد که این اقدام سبب زودتر خوب شدن ورم بینی و صورت می گردد.

۲) اما در خصوص خوابیدن به پشت (طاقباز) یا به پهلوها باید گفت علت این کار، اغلب هراس و استرس از صدمه رسیدن و جابجا شدن استخوانهای بینی بر اثر چرخش های نا آگاهانه بیمار در هنگام خواب می باشد.

در حالی که جابجایی استخوان های بینی به دلیل چرخش در هنگام خواب خیلی کم گزارش می شود ، اما خوب است که در۱ تا ۲هفته اول بعد از عمل، بیمار مستقیم به پشت بخوابد و به جهت جلوگیری از گردش به هر سمت در هنگام خواب چند بالش در ۲ سمت بیمار گذاشته شود تا با جوش خوردن نسبی استخوانها همان میزان کم صدمه هم از بین برود.

جراحی بینی به دو روش باز و بسته صورت می گیرد. جراحان متخصص بنا بر گسترش و ارتقاء علم در این زمینه امروزه از متدهای جراحی زیبایی مدرن بیشتر بهره می جویند.

تکنیکهای جراحی بینی به چند دسته تقسیم می شوند؟

اصطلاح پزشکی جراحی بینی تحت عنوان رینوپلاستی می باشد که به چند طریق مختلف صورت می گیرد و هر روه نیز شاهد گسترش و پیشرفت آن می باشیم. تکنیک‌های باز و بسته از انواع متدهای جراحی رینوپلاستی به شمار می آیند. روش جراحی باز بینی متقاضیان بیشتری نسبت به روش جراحی بسته بینی دارد به این خاطر که جراح تمرکز و قدرت مانور بیشتری بر روی استخوان و غضروف بینی دارد.

به یاد داشته باشید که در جراحی بینی به روش بسته برشی در قسمت کلوملا (غضروفی که میان دو حفره بینی وجود دارد) ایجاد نمی‌شود تا جراح از دید گسترده تری نسبت به اجزای بینی داشته باشد. در جراحی بینی به روش بسته، مدت‌زمان آن نسبت به روش باز در حدود یک ربع کمتر است. به علت برش نخوردن کلوملا این امکان وجود ندارد که همه پوست بینی در جراحی جابه‌جا شود بنابراین هیچ نوع برشی روی پوست بینی به وجود نمی آید. در تکنیک جراحی بسته، مقدار ورم نوک بینی بسیار کمتر از روش باز می باشد.

روش های جدید جراحی بینی

در حال حاضر در دنیای جراحی پزشکی، تکنیک های مختلفی برای انجام جراحی بینی به جهت ترمیم بینی‌های گوشتی و نیز استخوانی وجود دارد که طبعا نسبت به تکنیکهای قدیمی علمی تر و مدرن‌تر می‌باشند. در انجام جراحی بینی با روش های مدرن جراح بر آن است که هیچ غضروف و یا استخوانی از ساختار بینی کم نشود و تا جایی که امکان دارد برای بهبود حالت ظاهری به این قسمت از صورت مواردی نیز اضافه گردد.

به بیان دیگر در تکنیک های مدرن جراحی رینو پلاستی جراح تمام سعی خود را می کند که از بافت‌های بخش‌های بینی در قسمت‌های گوناگون آن‌ که به این بافت‌ها احتیاج است، به کار گیرد. در حقیقت بدون هیچ بافت مصنوعی به ترمیم بینی بیمار بپردازد. در برخی از جراحی ها به سبک مدرن جراح می کوشد تا از بافت‌های سایر اعضای بدن به جهت پیوند زدن به بافت بینی به کار گیرد. در حقیقت جراح با تغییر در حالت بافت، بینی را کوچک و یا بزرگ می نماید و به بهبود وضعیت ظاهری و ساختاری آن کمک می کند. بدین معنی که اصلی ترین بخش در روش های جراحی بینی مدرن تغییر حالت دادن بینی بدون بیرون آوردن بافت‌های اضافی آن است.

انواع جراحی بینی

خوشبختانه با پیشرفت علم در پزشکی و عمل های گوناگون بینی دیگر کسی از فرم بینی و پلیپ بینی خود رنج نمی برد .

با توجه به این موضوع می خواهیم روش های مختلف عمل بینی را برای شما توضیح دهیم.

 • جراحی بینی به روش باز

این روش برای تغییر شکل بینی یا همان جراحی زیبایی از جراحی رینوپلاستی که یک روش برای تغییر شکل یا اندازه بینی ویا مشکلات تنفس و سینوس ها و…… می باشد استفاده می شود  در این روش با برش کوچک در ناحیه کولوملا و سوراخ بینی را از هم جدا می کنند و می توان تمام سطح پوست را از قسمت غضروف و استخوان بینی بالا کشید و تمام جزییات داخلی بینی را دید این روش رینوپلاست باز یا خارجی نامیده می شود .

 • جراحی بینی به روش بسته

این روش به صورت بسته واز طریق سوراخ های بینی انجام می شود و جراح در زیر پوست و روی بر امدگی بینی سوراخ ایجاد خواهد کرد که به این روش جراحی بسته بینی گفته می شود .

 • حال می خواهیم تفاوت جراحی باز و بسته را با هم مقایسه کنیم .

در روش رینوپلاستی بسته پوست بینی بر داشته نمی شود و برای زیبایی کامل بینی نیست فقط برای بهبود قوز بینی است .

با شرط اینکه پولیپ یا افتادگی بینی ویا کجی استخوان بینی وجود نداشته باشد .

اما در روش باز برای بهبود تنفس بیمار و ترمیم فرم وزیبایی بینی انجام می شود و همچنین اگر بیمار دچار شکستگی بینی شده باشد از رزش باز استفاده می شود .

در هر صورت به طور مطلق نمی توان گفت که کدام روش نسبت به آن یکی برتری دارد.

در روش باز باید این موضوع را بدانیم که پزشک شما میتواند دسترسی بیشتری به بینی شما داشته باشد مخصوصأ نوک بینی و می تواند تغییرات چشمگیری را روی آن ایجاد کند .

لازم است بدانیم که در روش جراحی به صورت باز بخیه ها دیده خواهند شد.

جراحی بسته را زمانی انجام می دهند که بینی مشکل چندانی نداشته باشد به خصوص در نوک بینی.

در روش باز التهاب و کبودی پوست وجود دارد زیرا پوست به طور کامل برداشته می شود .اما در روش بسته التهاب وکبودی وجود ندارد .

در جراحی باز بینی، جراح در بیشتر موارد درصد خطای کمتری در قرینه سازی سوراخ بینی دارد. اما در جراحی به روش بسته ممکن است سوراخ های بینی قرینه نباشد ویا نسبت

 به فرم صورت فرد بیمار کوچک تر شود .

مدت زمان جراحی بسته بین ۱۵تا ۳۰ دقیقه است که بسته به تجربه پزشک متغیر است.

زمان جراحی باز بین ۱تا ۲ ساعت است .

مدت زمان بهبود در جراحی بسته بین ۱تا ۲ روز می باشد .

مدت زمان بهبود در جراحی باز بین ۱هفته تا ۱۰ روز می باشد .

در مدت زمان انجام عمل بینی به روش بسته بیمار به صورت موضعی سر می شود و  بیهوشی کامل نخواهد شد . در نتیجه در طول عمل صدای لوازم جراحی را می شنود و هم

فعالیت های انجام شده را می تواند ببیند. در نتیجه فشار روانی زیادی را تحمل می کند و ممکن است موجب اختلال روانی شود.

و بعد از اینکه سری موضعی از بین برود بیمار در ناحیه بینی درد را احساس می کند .

در جراحی به روش باز بیمار به صورت کامل بیهوش می شود و از روند جراحی چیزی متوجه نمی شود و پس از بهوش آمدن چیزی خاطرش نیست .

اکثر بیمار ها از روش جراحی باز استقبال می کنند زیرا هم امکان تغییرات زیبایی بیشتری وجود دارد و هم بیمار در حین عمل چیزی متوجه نمی شود .

عمل جراحی بینی با لیزر ivs

شاید چگونگی عمل بینی با لیزر برای شما هم سوال شده باشد. جراحی رینوپلاستی با لیزر یک متد نوین است که در آن جراحتی به وجود نمی آید، در حقیقت اصلاً جراحی صورت نمی گیرد! این عمل با فنون مخصوص تاباندن لیزر های خاصی مثل لیزر IVS بر روی پوست انجام می شود.

این متد در موارد خاصی استفاده می شود و برای اصلاح بینی گوشتی و انحراف بینی گزینه مناسبی به شمار نمی آید. در واقع این عمل به جهت رفع آکنه روزاسه بر روی پوست به کار می رود و یک جراحی پلاستیک ترمیمی محسوب می شود. عمل زیبایی بینی بدون جراحی و با لیزر (رینوپلاستی با لیزر) یک متد جراحی نوین غیرتهاجمی می باشد که بهبودی آن خیلی کوتاه است، ولی صرفاً برای موارد خاص کاربرد دارد.

معمولا این متد را به عنوان ترمیم بدشکلی بینی، می شناسند با نام آکنه روزاسه (آکنه دوران بزرگسالی)، که به خاطر وجود باکتری در منفذهای پوست به وجود می آید و به شکل برآمدگی‌های قرمز رنگی بر سطح پوست نمایان می شود. از دیگر مشکلاتی که توسط رینوپلاستی با لیزرقابل درمان است، می توان به ضخیم شدن پوست، رینوفیما، اشاره کرد.در افرادی که نوک بینی خیلی بزرگی دارند در حدی که زیبایی صورت را تحت تاثیر قرار می دهد، می‌توان با توجه به پوست کلفت از رینوپلاستی با لیزر با جراحی زیبایی بینی معمول نسبت به درمان آن اقدام کرد.

عمل جراحی زیبایی بینی با لیزر قبل از هرچیز یک وجه تبلیغاتی دارد. این نوع عمل فقط در موارد خاصی مورد استفاده قرار می گیرد و برای برطرف کردن مشکلات پوستی بینی مثل آکنه روزاسه به کار می‌رود. و پزشک به شما می گوید که این جراحی زیبایی هیچ تغییری در غضروف بینی به وجود نمی آورد، به همین دلیل از لیزر می‌توان  همزمان با جراحی زیبایی رینوپلاستی جهت  رفع جای زخم پس از جراحی و لک روی بینی استفاده کرد.

چه کسی برای عمل زیبایی بینی با لیزر مناسب است؟

همانطور که گفته شد این عمل برای همه مناسب نیست و کسانی که دارای امراضی در زمینه‌ی انعقاد خون می باشند، مبتلا به دیابت (وابسته به انسولین) هستند یا اینکه برنزه کرده‌اند افراد مناسبی برای عمل زیبایی بینی با لیزر نمی باشند. از دیگر موارد قابل اهمیت، نوع پوست در میزان تاثیر گذاری عمل زیبایی بینی با لیزر برای یک فرد خاص می باشد.

از جهت دیگر، عمل زیبایی بینی با لیزر راه حل درمانی مناسبی برای افرادی می باشد که بینی‌شان فرمش از بین رفته یا به خاطر امراضی مانند  سرطان یا در یک سانحه‌ ای سخت بدشکل شده است. در هر صورت عمل زیبایی بینی با لیزر برای همه مناسب نیست و چنانچه می‌خواهید این عمل با ایمنی کامل بر روی شما انجام گیرد، باید شرایط زیر را داشته باشید:

 • عدم اختلال انعقاد خون
 • عدم ابتلا به دیابت وابسته به انسولین
 • اخیرا برنزه نکرده باشد
 • برخورداری از نوع پوست مناسب برای این عمل
 • سپری کردن سن جهش رشد
 • برخورداری از شرایط جسمی سالم و پایدار روانی
 • در اولین جلسه مشاوره با دکتر جراح رینوپلاستی بایستی در مناسب بودن نوع پوست ‌تان در خصوص این عمل صحبت کنید.

جمع بندی:

عمل جراحی زیبایی بینی، دشوار و البته بسیار موثر در زیبایی چهره خواهد بود. برای انجام چنین عملی حتما به پزشک ماهر و متخصص مراجعه کنید. اینکه کدام روش جراحی برای شما مناسب است، با معاینه و مشاوره مشخص خواهد شد. هیچ گاه بینی خود را با دیگر افرادی که عمل زیبایی بینی داشته‌اند مقایسه نکنید چرا که شرایط بدنی هر فرد و ترکیب صورت وی، با دیگران متفاوت است.

برای دریافت مشاوره رایگان و آگاهی از مناسب‌ترین روش برای عمل جراحی زیبایی بینی، با مشاوران ما در کلینیک دکتر آرش نجف‌بیگی تماس بگیرید. ما مشتاقانه شما را راهنمایی خواهیم کرد. همچنین در صورت تمایل، می‌توانید یک جلسه ویزیت و مشاوره رایگان با دکتر آرش نجف بیگی داشته باشید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

سیزده + هفت =

برای مشاوره با ما تماس بگیرید

کلینیک جردن: ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶

کلینیک سعادت‌اباد: ۰۹۱۲۰۹۹۲۶۹۰

جدیدترین مقالات

مقالات مرتبط

فهرست