جراحی بینی (رینوپلاستی)

عمل جراحی زیبایی بینی در افراد مسن

جراحی بینی در افراد مسن
افراد زیادی که تصمیم دارند اقدام به جراحی زیبایی بینی کنند در سنین بالا هستند . این اشخاص معمولا از شرایط بیهوشی و پیامدهای بعد از جراحی بینی احساس ترس دارند . جراحی بینی در افرادی با سن بالا، احتیاج به شکیبایی و بردباری زیادی دارد و امکان دارد تمامی جراحان علاقه ای به انجام آن نداشته باشند . لازم به ذکر است با توجه به این که تمایل افراد مسن که به منظور انجام عمل زیبایی بینی اقدام می کنند بیشتر شده است ، علم پزشکی همچنین در این زمینه پیشرفت قابل توجهی داشته است .

در حال حاضر اثرات سن بر زیرساخت بینی مورد ارزیابی قرار گرفته و عمل جراحی بینی در افراد مسن گسترش یافته است . معمولا در نوزادان پشت بینی شکل مقعر دارد و نوک بینی نیز به سمت بالا قرار گرفته ولی در افراد مسن پشت بینی به شکل محدب است و نوک بینی افتاده تر می شود . لازم به ذکر است که در همه ی افراد این تغییرات به صورت یکسان نمی باشد . همچنین هنگامی که با دقت به تغییرات کل بدن در سنین بالا نگاه کنید ، متوجه می شوید که برخی از این تغییرات در تمام بدن رخ می دهد و به یکی از اعضای بدن اختصاص ندارد .

به طور مثال با بالا رفتن سن میزان الاستیته ی پوست کم می شود . در بخش پایین بینی ، پوست آن کلفت تر می شود و در بالای بینی ضخامت پوست کاهش می یابد و در نتیجه به افتادگی نوک بینی منجر می شود.

از نظر عملکرد ، به وجود آمدن تغییر در بافت های غضروفی و نرم معمولا سبب سست شدن کارکرد دریچه ی بینی و گرفتگی پیشرونده ی بینی می گردد . به سبب قطع شدن غضروف نوک بینی از سپتوم در افتادگی بینی ، در مدل سوراخ های بینی تغییر ایجاد می کند . این تغییرات به وجود آمده در سنین بالا باعث بد شکل شدن مدل بینی می شود . معمولا در افراد مسن این تغییرات در قسمت غضروفی بینی رخ می دهد و استخوان ها نیز معمولا شکننده می باشند .در نتیجه سبب ظاهر نامناسب بینی شده و منتهی به جراحی بینی در افراد مسن می شود .

علل جراحی بینی در افراد مسن :
تغییراتی که در ظاهر بینی به دلیل افزایش سن رخ می دهد ، منجر به بد فرمی بینی می گردد و به طور معمول در قسمت غضروفی بینی این تغییرات بیشتر خواهد بود ، زیرا پل استخوان بینی ثابت است . نوک بینی به طرف پایین می افتد و میزان چربی زیر پوست کاهش می یابد و زاویه میان لب و بینی کوچک تر می شود .

اگر فرد مشکل جسمی ( قلبی – عروقی ) خاصی نداشته باشد و سلامت وی به وسیله پزشک متخصص تایید شده باشد ، اقدام به جراحی بینی مانعی ندارد و فقط امکان دارد مدت زمان درمان کمی بیشتر شود .

افراد مسن قبل و بعد از عمل جراحی بینی باید اقدامات زیر را انجام دهند:
یکی از با اهمیت ترین اقدامات قبل از جراحی بینی انتخاب یک جراح بینی مجرب و باتجربه می باشد.
بعد از انتخاب جراح بینی مورد نظر باید آزمایشاتی را که جراح بینی برای شما تجویز نموده است را انجام دهید.
اگر مبتلا به بیماری خاصی هستید و دارو مصرف می کنید با جراح بینی خود مطرح کنید .
قبل و بعد از جراحی بینی از داروهای رقیق کننده خون ، الکل ، سیگار مصرف نکنید.
بیمار باید از غذاهای آبکی که احتیاج به جویدن زیاد ندارد، مصرف کند.
از رفتن به مکان های شلوغ که ممکن است اصابت ضربه به بینی وجود داشته باشد اجتناب کنید.
داروهایی را که جراح بینی برای تان تجویز کرده است راس ساعت مصرف کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

3 − یک =

برای مشاوره با ما تماس بگیرید

کلینیک جردن: ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶

کلینیک سعادت‌اباد: ۰۹۱۲۰۹۹۲۶۹۰

جدیدترین مقالات

مقالات مرتبط

فهرست