دسته‌بندی نشده

عمل جراحی زیبایی واژن چگونه است

بانوان اغلب از ارگاسم نشدن و شلی واژن ابراز نارضایتی می کنند. برای حل این مشکل عمل زیبایی واژن (عمل تنگ کردن واژن) یا پرینورافی که یک  نوع عمل جراحی به شمار می آید و در آن به اصلاح و ظاهر واژن پرداخته می‌شود و قصد آن کم کردن سایز واژن و به دنبال آن رفع مشکلات در رابطه جنسی می باشد. به غیر از این عمل، عمل لابیاپلاستی (Labiaplasty) در راستای تکمیل عمل زیبایی ناحیه خارجی واژن انجام می شود.

در چه مواردی بایستی عمل زیبایی واژن صورت گیرد؟

بانوان اغلب به علل زیر از گشادی و شلی واژن عذاب می کشند و از افت میل جنسی و شکایت خود و شریک جنسیشان در رابطه جنسی معترضند:

 • بالا رفتن سن
 • بعد از دوران حاملگی و زایمان (به ویژه زایمان‌های پیچیده و زایمان‌هایی که در آن از فورسپس جهت وضع حملبه کار برده شده است.)
 • پاره شدن پرینه (پرینه قسمت قابل مشاهده میان رکتوم و واژن است که چنانچه عضلات این ناحیه در پی زایمان طبیعی با ضربه پاره شوند، دهانه ورودی واژن بازتر و گشادتر از حالت نرمال می‌شود و لازم به جراحی می شود)
 • تغییرات وزن
 • مشکلات یبوست مزمن و در پی آن اختلالات روده‌ای
 • سابقه هیسترکتومی و یا عمل جراحی خارج کردن رحم
 • مسائل ژنتیکی وبرخورداری از شلی بافت‌های پرینه

برخی از زن ها نیز از عفونت‌های مداوم واژن و رحم به علت باز بودن دهانه واژن در عذابند. درمان حتمی و غیر قابل برگشت کلیه این مشکلات و نشانه ها با انجام عمل واژینوپلاستی (vaginoplasty) یا پرینورافی (perineorrhaphy) به نتیجه می رسد.

عمل واژینوپلاستی یا جراحی واژن شامل جوان سازی واژن، تنگ نمودن واژن، سفت کردن عضلات واژن و اصلاح ناحیه خلفی واژن می‌باشد به نحوی که واژن با استحکام بیشتری انقباض پیدا می‌کند و می توان آن را کنترل کرد.

عمل جراحی زیبایی واژن چگونه است؟

این عمل با بی‌هوشی سبک عمومی یا بی‌حسی موضعی صورت می گیرد و تقریبا ۳۰ دقیقه تا یک ساعت زمان می برد. در بعضی موارد در خصوص کسانی که ضمن این مشکل، از افتادگی رحم و افتادگی مثانه برخوردارند، انجام آنها با همین عمل امکان پذیر است.

بهبودی بعد از عمل خیلی فوری حاصل می شود و همه بیماران پس از ۳ روز قادرند به انجام کار و فعالیت‌های روزانه خود (به جز رابطه جنسی) بپردازند. برای داشتن رابطه جنسی بایستی تقریبا ۲۷ روز بعد از عمل وارد رابطه شد. درد بعد از عمل خیلی کم بوده و استفاده از مسکن‌های تجویزی کاملا درد را برطرف می کند. چنانچه عمل با موفقیت صورت گرفته باشد هیچ نوع عوارضی در پی نخواهد داشت.

در بعضی موارد به علت تقاضای بیماران عمل تزریق چربی در لابیا (لب‌های دور واژن) برای برجسته سازی و زیبایی ناحیه تناسلی خارجی زنان و برطرف سازی تقریبی تیرگی پوست ناحیه تناسلی در هنگام عمل تنگ کردن واژن اتفاق می افتد که به آن لابیاپلاستی می گویند.

شایان ذکر است که عمل واژینوپلاستی با لابیاپلاستی متفاوت است. جراحی ترمیمی (لابیاپلاستی) کارکرد یک قسمت از بدن را بالا می برد ولی در مقابل جراحی پلاستیک (واژینوپلاستی) زیبایی یک آناتومی طبیعی را بهبود می‌بخشد.

به تازگی لیزر وارد پروسه جراحی واژینوپلاستی شده است که برتری حاصل از لیزر واژینال بدین شرح می باشد:

 • افزایش دقت و اطمینان
 • خونریزی کمتر
 • صدمه کمتر به عروق و بافت‌های نواحی واژن
 • زمان ریکاوری سریعتر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

19 + دوازده =

برای مشاوره با ما تماس بگیرید

کلینیک جردن: ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶

کلینیک سعادت‌اباد: ۰۹۱۲۰۹۹۲۶۹۰

جدیدترین مقالات

مقالات مرتبط

فهرست