عمل جراحی لیپوماتیک بازو؛ مراحل انجام، کاندیدای مناسب، هزینه

جراحی زیبایی اندام

اکثر ما اغلب هنگام پوشیدن لباس متوجه برآمدگی و افتادگی بازو هایمان می شویم. در حقیقت در اثر فرآیند پیری یا افزایش وزن، بازو ها می توانند چربی هایی را جمع کنند که از بین بردن آن ها از طریق رژیم غذایی و ورزش دشوار است.

با درک این موضوع، بسیاری از افراد به درمان های کانتورینگ بدن برای کمک به کاهش این بافت چربی روی می آورند. یکی از این روش های کانتورینگ یا پیکر تراشی هم لیپوماتیک بازو است؛ یکی از ایمن‌ترین عمل های زیبایی برای ایجاد خط بازو باریک ‌تر، از بین بردن بافت چربی و رفع افتادگی و شل شدن پوست. این روش بدون درد، کمتر تهاجمی و موثر است و شما درد، کبودی و تورم را تجربه نخواهید کرد زیرا درمان معمولاً ملایم و با کمترین ناراحتی، هم در حین و هم بعد از درمان صورت می گیرد. برای اطلاعات بیشتر در مورد این جراحی پیکرتراشی و مراحل انجام آن، تا انتهای این مطلب همراه ما باشید.

در این مقاله با مطالب زیر آشنا میشوید:

لیپوماتیک بازو چیست؟

لیپوماتیک که این روز ها کاربرد تکنولوژیکی برجسته جراحی زیبایی است، به برداشتن بافت های چربی انباشته شده در نواحی خاصی از بدن اشاره دارد. به عبارت دیگر، فرآیند شکل دادن به بدن با از بین بردن چربی اضافی با لوله و ساکشن است.

برخلاف روش لیپوساکشن کلاسیک، پزشکان برای انجام این عمل زیبایی اغلب از دستگاه ارتعاشی به نام لیپوماتیک استفاده می کنند. نام این دستگاه از فناوری استفاده شده در این روش گرفته شده است. با یک جلسه لیپوماتیک می توان ۳ تا ۴ کیلو بافت چربی را از بین برد؛ در نتیجه با این روش می‌توان از شر چربی ‌های اضافی خلاص شد و ظاهری سفت‌تر و محکم تر برای پوست به وجود آورد.

این روش برای قسمت های بالای بازو، سینه، شکم، باسن، لگن، ساق پا، باسن، چانه و ناحیه گردن بدن ما قابل استفاده است. در واقع اینها مناطقی هستند که سرعت چربی سوزی به کندی در حال پیشرفت است. لیپوماتیک بازو نیز به همین علت طرفداران خاص خودش را دارد، چراکه با از بین بردن چربی اضافه در ناحیه بازو از شلی و افتادگی بازو جلوگیری کرده و از این طریق به زیبایی اندام فرد کمک می کند.

اگر جزو کسانی هستید که از چاقی بازوان خود رنج می برید و از ظاهر شل و افتاده بازوان خود ناراضی هستید و یا اگر از برنامه های رژیمی که هفته به هفته تغییر می کنند یا تمرینات روزانه نتیجه ای نمی گیرید، می توانید از جراحی لیپوماتیک در ناحیه بازوان خود استفاده کنید.

حذف چربی با لیپوماتیک یک روش تایید شده و قابل اعتماد FDA است. علاوه بر این، یکی از مطمئن ترین دستگاه هایی است که امکان حذف حساس و با حجم بالا چربی را در تمام نواحی بدن فراهم می کند. به گفته جراحان معتبر و باتجربه زیبایی، حذف ذخایر چربی و فرم دادن به بدن با لیپوماتیک بازو بهترین روش در دنیاست. در ادامه می توانید مراحل انجام این روش درمانی و زیبایی را مطالعه کنید.

مراحل انجام لیپوماتیک بازو

اگر شما هم قصد انجام لیپوماتیک بازو را دارید بهتر است برای آگاهی اولیه کمی در مورد روز عمل بیشتر بدانید. عمل لیپوماتیک پس از اعمال نوع بیهوشی ترجیحی توسط پزشک شروع می شود. قبل از آن محلول نمکی به سلول های چربی از پیش انتخاب شده با روش تامسنت تحت بی حسی موضعی تزریق می شود، این روش باعث کاهش کبودی و تورم بعد از عمل لیپوماتیک می شود. رسوبات چربی بادوام با لوله و وکیوم استخراج شده و ناحیه شکل می گیرد.

این جراحی زیبایی به دلیل مزایایی که دارد بسیاری از عوارض را از بین می برد. ارتعاش شدید باعث از بین رفتن چربی بسیار بیشتری در یک جلسه می شود و درد پس از استفاده را به حداقل می رساند. مراحل انجام لیپوماتیک به شرح زیر است:

 1. ابتدا بیمار مناطق و مقدار چربی را که باید توسط دستگاه برداشته شود را مشاهده خواهد کرد و پزشکان برای ارائه نتایج به مشتریان پس از لیپوماتیک، آزمایشات لازم قبل از عمل را بررسی خواهند کرد. این مرحله حدود ۴۰ تا ۶۰ دقیقه طول می کشد.
 2. آزمایش و بررسی سلامت، ارزیابی قبل از بیهوشی با بیمار چک می شود.
 3. لیپوماتیک را می توان تحت بی حسی موضعی انجام داد که فقط نواحی آسیب دیده را بی حس می کند، بی حسی موضعی بازو در این مرحله انجام می شود.
 4. پس از بیهوشی بیمار جراح برش ‌های کوچکی ایجاد می ‌کند و از طریق آن، یک لوله یا کانول باریک وارد می ‌شود و برای ساکشن لایه چربی که در عمق زیر پوست قرار دارد، آن‌ها را می‌ شکند و چربی های اضافی آن ناحیه را استخراج می ‌کند.
 5. هنگامی که شکل مورد نظر بازو به دست آمد و چربی های اضافی خارج شد، برش های کوچک بسته می شوند.
 6. در ادامه جراحان ممکن است عمل لیفت بازو را نیز انجام دهند که پس از کاهش چربی پوست اضافی را از بین می برد. بد نیست بدانید که چربی حذف شده می تواند مجدداً برای پیوند چربی و سایر درمان ها استفاده شود.

کاندیدای مناسب برای لیپوماتیک بازو

مانند سایر عمل های زیبایی شناسی، جراحی لیپوماتیک را باید خودتان انتخاب کنید، و با پزشک و جراح در مورد آن و سایر تکنیک های مناسب شرایطتان مشورت کنید. اگر بدن شما در نواحی بازو رسوبات چربی انباشته کرده است و نمی توانید با رژیم غذایی و ورزش بر این چربی های ناحیه ای غلبه کنید، ممکن است جراحی لیپوماتیک بازو گزینه خوبی برای شما باشد.

لیپوماتیک اغلب با لیپوساکشن اشتباه گرفته می شود و توسط اکثر بیماران به عنوان یک روش کاهش وزن در نظر گرفته می شود، اما این تصور اشتبا است و لیپوماتیک بر خلاف لیپوساکشن بیشتر برای چربی های انباشته شده در مناطق  خاصی از بدن مانند بازو ها مناسب است. بنابراین کاندیدای مناسب این جراحی زیبایی افراد بالای ۱۸ سالی هستند که از سلامت خوبی برخوردارند و نیاز های زیر دارند:

 • می خواهند به ظاهری متناسب در بازو ها برسند
 • از افتادگی و شلی پوست در بازوانشان ناراضی هستند
 • به دنبال یک روش برای رفع چاقی موضعی هستند

مزایای لیپوماتیک بازو

جراحی لیپوماتیک بازو از  ایمن‌ ترین فناوری برای ایجاد خط بازو باریک ‌تر، از بین بردن بافت چربی و شلی و افتادگی پوست بازو استفاده می کند. تنها هدف این عمل زیبایی کمک به بیماران برای رسیدن به سطح ایده آل از راحتی با بدنشان است و در عین حال کل بدن شما را متناسب نگه می دارد. از مزایای دیگر این جراحی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • بدون درد
 • کمتر تهاجمی و سبک
 • کبودی و تورم بسیار کمی را تجربه خواهید کرد زیرا درمان معمولاً ملایم است
 • بدون جای زخم و اسکار
 • نتایج طبیعی
 • بدون نوسان یا برآمدگی
 • دوره بهبودی کوتاه تر
 • تحت بی حسی موضعی انجام می شود
 • ساده و ایمن
 • زمان عملیات کوتاه است
 • با توجه به حرکات ویبره در روش لیپوماتیک چربی زدایی، آسیب بافتی در بدن ایجاد نمی شود
 • در این روش بافت چربی کانولا با بیرون آمدن خود متوقف می شود. این از آسیب های داخلی جلوگیری می کند

عوارض جانبی و خطرات لیپوماتیک بازو

خطر و عوارض چنین عمل هایی معمولاً با حجم عمل و همچنین مهارت‌ ها و تجربه جراح مرتبط است. بنابراین برای جلوگیری از این عوارض جانبی و به حداقل رساندن آن ها حتماً از جراحان خبر کمک بگیرید. ریسک، عوارض جانبی ناخوشایند یا خطرات لیپوماتیک بازو شامل موارد زیر است:

 • ترومبوفلبیت یا لخته خون در ورید ایجاد می شود که باعث التهاب و عوارض بعدی می شود.
 • اگر خاصیت ارتجاعی پوست ضعیف باشد، اگر زخم به روشی غیرعادی بهبود یابد، یا اگر برداشتن چربی ناهموار باشد، احتمال عدم تقارن و توازن در نتایج بعد از عمل وجود دارد.
 • ناحیه آسیب دیده ممکن است برای مدتی بی حس باشد، اما این عارضه اغلب موقتی و زودگذر است.
 • عفونت پوستی به ندرت ممکن است پس از جراحی رخ دهد اما خطر ایجاد زخم وجود دارد.
 • مشکلات کلیوی یا قلبی  با تزریق و یا مکش چربی، که در سطح مایعات بدن تغییر ایجاد می کند، احتمال بروز دارد.
 • گاهی چربی وارد رگ‌ های خونی شده و به ریه‌ ها می‌رود و گردش خون در ریه ‌ها را مسدود می‌کند و در نهایت به آمبولی ریه منجر می شود.
 • بیمار ممکن است به داروها یا مواد مورد استفاده در حین جراحی واکنش آلرژیک داشته باشد.
 • حرکت کانولا ممکن است باعث سوختگی و اصطکاکی پوست یا اعصاب شود.

مراقبت های بعد از عمل لیپوماتیک بازو

مراقبت و چکاپ های معمول بعد از لیپوماتیک یکی از بهترین راه ها برای کنتل دوران نقاهت و بهبود سریع تر و بهتر بیمار است. به علاوه رعایت نکات و دستورالعمل هایی که جراح به بیمار گوشزد می کند، می تواند باعث گرفتن بهترین نتایج و همچنین جلوگیری از بروز بسیاری از عوارض جانبی و خطرات ناشی از عمل شود. این مراقبت ها در بازه های مختلف دوران بهبودی و نقاهت متفاوت هستند و رعایت مو به موی آن ها الزامی است. در ادامه مراقبت های بعد از لیپوماتیک بازو را به تفکیک بازه های زمانی مشاهده می کنید:

  بلافاصله پس از عمل

شما قطعاً بعد از عل از سوی پزشک و مطبی که در آن عمل را انجام داده اید، خدمات مراقبتی خواهید داشت. این مراقبت ها شامل معاینه، تجویز دارو، تعویض بانداژ، مشاوره و در روزهای آتی پشتیبانی مکرر از طریق تلفن توسط جراح یا دستیار او است. شما باید در ۱ تا ۲ ساعت اول در بیمارستان یا مطب زیبایی بمانید و بانداژ خود را تعویض کنید. برای لیپوماتیک با حجم زیاد یا اگر تحت بیهوشی عمومی هستید، اکیداً توصیه می ‌شود یک شب در بیمارستان بمانید تا با کسی که از شما مراقبت کند، تحت نظر باشید. اگر تحت بی حسی موضعی هستید، می توانید به خانه بروید و استراحت کنید. با این حال، شما مجاز به رانندگی به تنهایی نیستید.

در این زمان می توانید عوارض بعدی لیپوماتیک بازو را مشاهده کنید؛ مانند تورم، کبودی و بی حسی در ناحیه عمل شده. هرچند بیشتر ناراحتی شما با دارو های تجویز شده به خوبی کنترل می شود.

۱ هفته پس از جراحی

بخیه های غیر قابل حل باید در این مدت برداشته شوند. از هم اکنون به طور مداوم برای دو تا چهار هفته باید لباس های فشرده ساز یا گن و بازو بند را بپوشید. این بازوبند به بدن شما اجازه می دهد تا با شکل جدید خود مطابقت داشته باشد و همچنین تورم را کاهش دهد.

 ۲ تا ۵ هفته پس از جراحی

درد باید به طور کامل کاهش یابد و نتایج عمل شما باید قابل توجه باشد. در این مدت می توانید فعالیت های سبک مثل پیاده روی را شروع کنید. این کار به گردش خون شما کمک می کند.

 ۶ هفته پس از جراحی

تورم و کبودی تا این زمان برطرف شده است، اما در صورت مشاهده کبودی و تورم می توانید از کمپرس سرد استفاده کنید. برای حفظ ظاهر جدید، یک رژیم غذایی متعادل را انتخاب کنید که شامل گوشت بدون چربی، میوه ها، سبزیجات و لبنیات کم چرب است. همچنین، برای حفظ نتیجه، باید به طور منظم ورزش کنید.

 چگونه می توان نتیجه نهایی لیپوماتیک را افزایش داد و آن را ماندگارتر کرد؟!

هزینه لیپوماتیک بازو

قیمت لیپوماتیک بازو متفاوت است و نمی توان به طور دقیق آن را مشخص کرد. عوامل زیادی در هزینه لیپوماتیک تاثیر گذار است، مانند تجربه و شهرت جراح و مجهز بودن مطب برای این عمل، مکان جغرافیایی آن و همچنین هزینه بیهوشی. به همین دلیل، هنگام انتخاب مطب یا جراح برای جراحی لیپوماتیک بازو، به یاد داشته باشید که تجربه پزشک در هزینه نهایی بسیار تاثیر گذار است.

از همه مهم تر ناحیه مورد درمان، وسعت ناحیه جراحی، میزان چربی استخراج شده و کیفیت دستگاه نیز در قیمت گذاری این عمل زیبایی بی تاثیر نیست. از جمله هزینه های پنهان نیز می توان به هزینه لباس روز عمل، تهیه نسخه ها و دارو ها و گن و بازو بند و هزینه رفت و آمد به مطب نیز اشاره کرد.

در آخر

یکی از راه های درمان چربی اضافی و افتادگی پوست بازو، عمل لیپوماتیک بازو است. لیپوماتیک برداشتن بافت های چربی انباشته شده در نواحی خاصی از بدن با استفاده از  لوله کانولا و ابزار ساکشن برای استخراج چربی اضافی اشاره دارد. به عبارت دیگر، این تکنیک می تواند علاوه بر حذف چربی اضافی در بازو، فرم و شکل آن را هم تناسب دهد. در این مطلب صفر تا صد لیپوماتیک ناحیه بازو را شرح دادیم، اگر شما هم نکته ای برای اضافه کردن دارید خوشحال می شویم آن را با ما و سایر مخاطبان به اشتراک بگذارید.

منبع: sukruyazar

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما باید با قوانین موافقت کنید.

جدیدترین مقالات

مقالات مرتبط

فهرست