جراحی زیبایی سینه

عوارض عمل جراحی کوچک کردن سینه

WEKwzCC8cHXWCYpDyYSNj46bjMOfqTz93SMEB2Rg2BjEh7KhckRqFfMaxPwTmp5H6

تاثیرات و عوارض جانبی جراحی کوچک کردن سینه شامل چه مواردی است؟

پس از عمل جراحی سینه هایتان تورم یافته و حالت کبودی پیدا می کند. کبودی اغلب  1-2هفته زمان می برد. به طوری که بیشتر ورم سینه ها در طول این مدت رفع می شود؛ اندکی تورم ناچیز امکان دارد تا ۳ ماه باقی بماند.

پس از عمل جراحی امکان دارد حس کنید سینه ها سفت شده اند، به ویژه روی لبه های قسمت بریدگی. دلیل این حالت بهبود یافتن زخم است و ماساژهایی که به وسیله جراح به شما یاد می دهند می تواند برای بهتر شدن فوری و بر طرف ساختن سفتی سینه ها تاثیر بسزایی داشته باشد.

حس پوست دور نوک سینه و  نوک سینه پس از عمل جراحی کاهش پیدا می کند و علت آن صدمه ای است که در حین  عمل جراحی به اعصاب این قسمت رسیده است.با اینکه این حالت پس از چند ماه درحد قابل توجهی رفع می شود اما امکان دارد کرخ شدگی و بی حسی همیشگی نیز در ۵% موارد اتفاق بیفتد.

طبیعیست سینه ها اندکی نامتوازن و نابرابر شوند و در این خصوص استثنا برای خانم هایی که از سینه های بزرگ برخوردارند وجود ندارد.با اینکه همه سعی جهت برابر سازی سینه ها انجام می شود ولی همیشه این برابری به دست نمی آید.
با اینکه این متد و تکنیک مورد استفاده بیشترین هماهنگی و انسجام لازم  میان دو سینه و نوک سینه را تا جایی که امکان دارد گارانتی می کند، اما احتمال شیر دهی از سینه ها پس از جراحی را ضامن نمی شود.

به وجود آمدن اسکار(جای زخم) بعد از عمل جراحی کوچک کردن سینه جزو عوارض عمل محسوب نمی شود و یک امر طبیعی به شمار می آید. در عمل کوچک کردن سینه، جای زخم ها تا حدی در مدت زمان زیادی باقی می مانند و احتمال دارد ماه ها یا سال ها به درازا بینجامد تا بهبود یابند.

بیمار باید خود را برای این مساله آماده کند تا جای زخم ها در ابتدا قرمز، بر جسته و شاید کمی هم خارش به دنبال داشته باشند ولی با گذشت زمان کم کم از بین می روند و اثری از آن باقی نمی ماند. این یک امر معمول در فرایند جوش خوردن زخم به شمار می آید. البته باید این موضوع را هم خاطر نشان کرد که این فرایند امکان دارد دو سال زمان برد تا به طور کامل بهبود یابد.

جراحی کوچک کردن سینه تقریبا یکی از رایج ترین عمل های زیبایی پستان به شمار می آید. در نتیجه فرد بایستی با جراح ارتباط راحتی داشته باشد، بی آنکه خجالت بکشد باید سایز مد نظرش را به جراح خود بگوید، این کار باعث می شود امکان از بین میان برداشتن زیادی و  یا کمتر از چیزی که می خواهید را بسیار کاهش دهد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

چهار × 4 =

برای مشاوره با ما تماس بگیرید

کلینیک جردن: ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶

کلینیک سعادت‌اباد: ۰۹۱۲۰۹۹۲۶۹۰

جدیدترین مقالات

مقالات مرتبط

فهرست