جراحی بینی (رینوپلاستی)

فرق روش باز و بسته

به منظور انجام جراحی بینی باید تغییرات بر روی اسکلت بینی انجام شود . اسکلت بینی زیر پوست بینی قرار دارد و برای دسترسی به آن دو روش باز و بسته وجود دارد که بنا به تجربه و سلیقه پزشک تعیین می شود.

روش جراحی بسته بینی

در روش جراحی بسته بینی یک برش در درون بینی به وجود می آید و پوست بینی از غضروف‌های زیرین آن جدا می‌شود. پس از آن پزشک به وسیله این برش به اسکلت درونی بینی را مشاهده می‌کند و از این راه، ظاهر استخوان و غضروف بینی را تصحیح می‌کند. به علت اینکه در روش بسته، پوست بینی برداشته نمی‌شود، پزشک بینی باید توانایی زیادی در تحلیل فرم بینی از راه لمس کردن آن از سمت بیرون داشته باشد و بتواند اصلاحات زیبا و دقیقی را از این راه در فرم استخوان بینی ایجاد کند . هم اکنون تعدادی از شیوه هایی که در هنگام جراحی باز بینی مورد استفاده قرار می‌گیرند، با انجام تغییرات و اصلاحاتی، امکان استفاده در روش‌های جراحی بسته را نیز پیدا کرده‌اند.

روش جراحی باز بینی

در روش جراحی باز ، یک برش در بخش پایین تیغه بینی و بین دو سوراخ بینی ایجاد می‌شود و به درون سوراخ‌های بینی ادامه می یابد . پس از آن جراح پوست نوک بینی را برداشته تا غضروف‌ها و بافت‌های زیر پوست مانند غضروف‌های آلار، تیغه بینی و پل بینی مشخص شود. پزشک به وسیله جراحی باز می‌تواند اسکلت داخلی بینی را به طور کامل ببیند و با توانایی زیادتری مدل غضروف نوک بینی را تصحیح کند. لازم به ذکر است در روش جراحی باز امکان زیاد کردن، جایگذاری و مستحکم کردن غضروف‌های پیوندی، به آسانی و توجه بیشتری انجام می شود . بر همین اساس توانایی مشاهده بهتر بافت‌های داخلی بینی در جراحی باز امکان پذیر است و به همین علت جراحان معمولا از این راه به منظور جراحی‌های ثانویه بینی یا جراحی‌های تکمیلی استفاده می‌کنند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

هشت + هفت =

برای مشاوره با ما تماس بگیرید

کلینیک جردن: ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶

کلینیک سعادت‌اباد: ۰۹۱۲۰۹۹۲۶۹۰

جدیدترین مقالات

مقالات مرتبط

فهرست