جراحی زیبایی واژن یا لابیاپلاستی

لابیاپلاستی یک جراحی پلاستیک برای خانم ها است که طی ان جراح اقدام به زیبا سازی ناحیه تناسلی می کند .
البته این روش برای برطرف کردن ایرادات ظاهری آلت تناسلی زنانه نیز کاربرد دارد و با کوچک کردن لابیا در اطراف واژن همراه خواهد بود، بسیار از خانم ها که از بزرگ بودن لبیه ها در ناحیه تناسلی رنج می برند می توانند با انجام جراحی لابیاپلاستی زیبایی و جوانی این ناحیه را بازیابند.
چه کسانی می توانند این جراحی را انجام دهند؟
معمولا افرادی که طی زایمان های متعدد و یا به صورت ژنتیکی دارای لبیاهای بزرگی هستند گزینه های مناسبی برای این جراحی محسوب می شوند، همچنین ممکن است اختلالات هورمونی در زنان باعث بزرگ شدن اطراف واژن و در نتیجه بزرگ شدن لبه های واژن بشود . همچنین کسانی که به دلیل چاق و لاغر شدن های متعدد دچار افتادگی پوست ناحیه تناسلی شده اند نیز می توانند این جراحی را انجام دهند .

جراحی به چه صورت است ؟

جراحی لابیاپلاستی با بی حسی موضعی قابل انجام است ، جراح طی عمل زیبایی به بازسازی بافت این ناحیه می پردازد و در نهایت لبه های اطراف واژن را کوچک می کند ، در افرادی که لبه های واژن بسیار پهن و بلند باشد ممکن است باعث اختلال در رابطه ی جنسی و بهم خوردن زیبایی ظاهری بشود، که این جراحی مشکلات پیش آمده را بر طرف می سازد.
بعد از جراحی ظاهر آلت تناسلی زنان زیبا شده و لبه های پهن آن اصلاح می شود. همچنین ممکن است جراح بعد از کوچک کردن لبیا برای پر کردن ناحیه تناسلی از تزریق ژل و چربی نیز استفاده کند .

تزریقی ژل و چربی در ناحیه تناسلی

تزریق ژل و چربی در ناحیه تناسلی باعث جوانسازی این ناحیه می شود و در واقع در اندام هایی که دچار افتادگی پوست شده اند بسیار موثر واقع می شود. چربی مورد نیاز برای این جراحی، از بدن خود فرد تهیه می شود و بعد از آن نیز به مدت طولانی می توانید از زیبایی این ناحیه لذت ببرید . تزریق ژل نیز ماندگار است و بسته به نوع ژل و کیفیت آن می تواند نتیجه را به خوبی نشان دهد .
در صورت تمایل به انجام این جراحی با دکتر نجف بیگی در ارتباط باشید.
***

تغییرات پس از لابیاپلاستی

هدف ازلابیاپلاستی،کاهش سایز لابیا مینور می باشد و نتیجه نهایی زیبایی دستگاه تناسلی خانم ها می باشد .برای این عمل باید یک جراح ماهر و با تجربه را انتخاب کرد.
متقاضیان جراحی لابیا پلاستی
فرم ظاهری لابیا مینور ( لبه های اطراف واژن) در افراد گوناگون ؛ بسیار مختلف می باشد.

علت بزرگی  و عدم تقارن لابیا

مادرزادی
اختلالات هورمونی
بارداری
خود ارضائی

دلایل انجام عمل لابیاپلاستی

 دلیل اکثریت متقاضیان؛ زیبایی
احساس درد و ناراحتی در زمان مقاربت جنسی
اذیت شدن در زمان پوشیدن لباس تنگ
پخش شدن و منحرف شدن ادرار
بوی بد و مشکلات بهداشتی ناحیه تناسلی
عدم تقارن و تیرگی
بالا بردن اعتماد به نفس

نحوه عمل لابیاپلاستی

این عمل هم با بی حسی موضعی و هم با بیهوشی قابل انجام است. زمان عمل تقریبا مابین ۳۰ تا ۴۵ دقیقه می باشد. در صورتی که با بی حسی انجام شود احتیاجی به همراه نیست و نیم ساعت پس از عمل مرخص می شوم.
امروزه بهترین نحوه انجام عمل زیبایی ، انجام آن با بی حسی موضعی می باشد که کاملا بدون درد است.
عوارض عمل لابیاپلاستی
انجام عمل لابیا به وسیله یک جراح ماهر و آشنا به جدیدترین تکنیک های جراحی روز دنیا هیچ عارضه ای نداشته و بهبودی پس از عمل بدلیل گردش خونی بالای این ناحیه بسیار سریع بوده و تمام بیماران ۳ روز پس از عمل می توانند فعالیت های عادی خود را از سر گیرند. استفاده از مسکن های تجویزی پس از عمل جراحی کاملا” قابل کنترل است.
در لابیاپلاستی عمل های زیر همزمان انجام می شوند:

 تنگ کردن واژن
تزریق چربی در لابیا جهت رفع تیرگی و برجسته کردن آن
کاهش سایز کلیتوریس

کلیدواژه ها:  لابیا پلاستی ، لابیالپلاستی ، لابیال پلاستی ، labialplasty ، labiaplasty
***

جراحی زیبایی واژن یک پروسه جراحی است که جهت از بین بردن بدشکلی ظاهری واژن به کار میرود.

قابل توجه که دو تکنیک مختلف جهت انجام لابیاپلاستی وجود دارد .

۱- روش Wedge
۲- روش trim

خیلی از جراح ها روش Wedge را ترجیح می دهند . به دو علت در این روش یک بافت به صورت Wedge از قسمت میانی لابیا برداشته میشود و بافت طبیعی و حاشیه لابیا باقی می ماند و سپس به هم دوخته می شود .که در نتیجه ظاهر لابیا طبیعی تر می شود .در این روش اسکار کمتری به جا میماند زیرا عملیات در قسمت میانی انجام شده و حاشیه ها دست نخورده می ماند. عمل لابیا پلاستی در واقع جراحی زیبایی واژن یا آلت تناسلی زنان است که در آن لبه های داخلی و یا لبه های خارجی را کوچکتر و قرینه سازی می کنند و این عمل سبب رفع بدشکلی ظاهری واژن میشود .
بسیاری از خانم ها با افزایش سن و بارداری و زایمان و تغییرات وزن و یا حتی افراد زایمان نکرده بدلایل ژنتیکی دارای شلی بافت های پرینه بزرگ شدگی لبه های خارجی و داخلی  می شوند. افزایش وزن نیز در خانمها سبب تجمع چربی در ناحیه شده که خود در هنگام پوشیدن لباسهای تنگ احساس نارضایتی ایجاد می کند. این جراحی بدون بیهوشی و سر پائی انجام می شود . وحدود یک ساعت بطول می انجامد و پس از ۲ تا ۳ روز استراحت فرد میتواند به کار روزانه خود بپردازد.تزریق چربی در ناحیه تناسلی :در این روش در افرادی که در سنین بالاتر دچارازدست رفتن چربی در ناحیه لب های خارجی شده اند چربی تزریق می شود. این چربی از ناحیه شکم ویا پهلوها هر ناحیه ای که چربی بیشتری داشته باشند کشیده می شود .

روش های گوناگونی جهت جراحی زیبایی واژن وجود دارد:

جراحی زیبایی واژن با لیزر
جراحی زیبایی واژن با استفاده از نخ
جراحی زیبایی واژن با تزریق چربی
جراحی زیبایی واژن با تزریق ژل
جراحی زیبایی واژن با پی آر پی
جراحی زیبایی RF فرکشنال
جراحی زیبایی با استفاده از لیزر مونالیزا تاچ

فهرست