دسته‌بندی نشده

ماسک صورت برای چروک

پیاده روی چگونه باعث کوچک شدن شکم می شود ؟
تعداد زیادی از رژیم‌ های لاغری و کارشناسان سلامت و بهداشت پیشنهاد می‌کنند جهت کم کردن وزن و حفظ سلامت بدن ، اقدام به پیاده روی سریع کنید که یک ورزش هوازی کالری‌سوز است. پیاده روی ورزش ملایمی است و کمترین صدمه را به بدن می رساند. در صورتی که پیاده روی را به شکل صحیح و درست انجام دهید سبب کاهش وزن و کوچک شدن شکم می شود .

حال این پرسش برایتان مطرح می شود که منظور از پیاده روی صحیح چیست؟

برای اینکه پیاده روی برای شما سودمند باشد باید به سرعت راه رفتن، مسافتی که پیموده می شود و زمین مطلوب جهت پیاده روی توجه کنید . در صورتی که به این موارد توجه کنید می توانید نسبت به رعایت اصول درست پیاده روی اطمینان یابید .جهت برطرف کردن چربی های انباشته شده در قسمت شکم، در مرحله اول و قبل از هر چیز باید از رژیم غذایی و کاهش کالری دریافتی استفاده کنید.به عبارت دیگر مقاومت چربی ذخیره شده در بدن مخصوصا در قسمت شکم، تنها می تواند با رژیم غذایی و ورزش از بین رود.

پیاده روی مستمر با سرعت معمولی یعنی نه خیلی سریع و نه خیلی آهسته و به گونه ای که سبب بالا رفتن ضربان قلب و تعرق شود، برای افرادی که مشکل یا بیماری مفاصل نداشته باشند ، مناسب ترین ورزش به منظور کوچک کردن شکم است.

پیاده روی برای افرادی که آمادگی موردنیاز جهت ورزش کردن را ندارد، باید در سطح صاف و به مدت نیم ساعت در هر روز شروع شود، ولی به تدریج و بعد از یک ماه این زمان می تواند تا یک ساعت افزایش یابد . لازم به ذکر است تدریجا می توان در سطوحی که شیب کم دارند پیاده روی کرد. دویدن و پیاده روی کردن روش موثری جهت لاغری و آب کردن چربی های شکم است و باعث می شود روند چربی سوزی با سرعت بیشتری انجام شود ولی معمولا برای افرادی که سن آنها پایین تر از ۴۵ سال است پیشنهاد می شود.

به منظور کم کردن وزن به میزان مطلوب باید معمولا روزانه به مدت ۳۰ تا ۹۰ دقیقه پیاده روی سریع بکنید. لازم به ذکر است می‌توانید بعضی روزها بیشتر و بعضی روزها کمتر پیاده روی کنید، ولی کلا باید حداقل ۱۵۰ دقیقه (دو ساعت و نیم) در طول هفته پیاده روی کنید. هر اندازه زمان بیشتری پیاده روی کنید ، کالری بیشتری می سوزانید.

توجه به این نکته ضروری است که آب کردن چربی ها بستگی به مدت زمان پیاده روی ندارد و بیشتر شدت آن اهمیت دارد ، به این صورت که شما فکر کنید می خواهید با عجله به جایی بروید پس لازم است سریعتر پیاده روی کنید. در پیاده روی سریع به مدت ۳۰ دقیقه بین ۱۰۰ تا ۳۰۰ کالری سوزانده می شود که این میزان کالری به وزن شما بستگی دارد . در صورتی که ۳۰ دقیقه یا بیشتر بدون توقف پیاده روی کنید، میزانی از کالری‌ای که می‌سوزانید ، چربی ذخیره‌شده‌ در بدنتان است .

در ۳۰ دقیقه‌ی ابتدایی ورزش، بدن شما قندِ ذخیره شده را به عنوان سوخت استفاده می‌کند که این موضوع پس از حدود ۳۰ دقیقه بیشتر می شود . بدن شما جهت استمرار این جریان ، چربی‌ها را از سلول‌های چربی آزاد می کند و آنها را به عنوان سوخت استفاده می‌کند. این چربی ذخیره‌شده ، همان چربی ای است که می خواهید نابود شود . پس در پیاده روی‌تان مقاوم باشید و مناسب تر است بدون وقفه بیشتر از ۳۰ دقیقه پیاده روی کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

نه − 6 =

برای مشاوره با ما تماس بگیرید

کلینیک جردن: ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶

کلینیک سعادت‌اباد: ۰۹۱۲۰۹۹۲۶۹۰

جدیدترین مقالات

مقالات مرتبط

فهرست