متخصص پیکرتراشی: ویژگی‌های یک جراح خوب

متخصص پیکرتراشی
جراحی زیبایی اندام

متخصص پیکرتراشی پزشکی است که فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی دارد و در زمینه جراحی‌های شکم، تخلیه چربی، تزریق چربی و فرم دادن به اندام‌های بدن، دارای تخصص و تجربه است. پیکرتراشی در واقع تغییر شکل دادن اندام‌های بدن مانند شکم، پهلو، پشت، ران، بازو، باسن، سینه و صورت است. متخصص پیکرتراشی برای ایجاد تغییر شکل و فرم در بدن از چند روش کلی استفاده می‌کند.

نخست اینکه پوست و چربی اضافه را با عمل جراحی، برمی‌دارد. همچنین با کمک لیپوماتیک، چربی‌ اضافی زیر پوست کشیده می‌شود تا اندام‌ها لاغرتر شوند. چربی خارج شده را نیز می‌توان به دیگر بخش‌های بدن تزریق کرد تا به آن‌ها حجم و فرم مناسب داد. بدین ترتیب در اندام‌های فرد یک تناسب ایجاد می‌شود. برای مثال متخصص پیکرتراشی که در کار خود مهارت داشته باشد، می‌تواند با تخلیه چربی شکم و پهلوها و تزریق همان چربی به باسن، فرم ساعت شنی را در بدن ایجاد کند.

حال یک متخصص پیکرتراشی خوب را باید چگونه شناخت؟ جراح پلاستیک چگونه پیکرتراشی را انجام می‌دهد و از چه ابزارها و روش‌هایی استفاده می‌کند؟ برای انجام عمل‌های مربوط به پیکرتراشی، چرا فقط باید به پزشکی که فوق تخصص جراحی پلاستیک یا زیبایی دارد مراجعه کنیم؟ در این مقاله به این پرسش‌ها پاسخ داده شده است.

متخصص پیکرتراشی، چه کسی است

متخصص پیکرتراشی، چه کسی است؟

متخصص پیکرتراشی یا فوق تخصص جراحی پلاستیک، ترمیمی و سوختگی درواقع پزشکی است که فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی دارد. متخصص پیکرتراشی به واسطه دانش پزشکی و همچنین مهارتی که در انجام عمل‌های زیبایی پیدا کرده است، بهترین و قابل اعتمادترین پزشک برای این دسته از جراحی‌ها است.

یک متخصص پیکرتراشی علاوه بر ۷ سال تحصیل برای دوره پزشکی عمومی و گذراندن ۴ سال دوره تخصصی جراحی عمومی، یک دوره ۵ ساله فوق تخصصی جراحی پلاستیک را نیز پشت سر گذاشته است. چنین پزشکی برای انجام بازه گسترده‌ای از جراحی‌های زیبایی صورت و بدن، آموزش دیده است، از جمله:

با توجه به درمان‌هایی که در بالا فهرست شده است، شاید بهتر مشخص شود که چرا فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی با دانش گسترده و تجربه بالای خود، بهترین گزینه برای انجام جراحی‌های زیبایی بدن و پیکرتراشی است.

متخصص پیکرتراشی خوب چه ویژگی‌هایی دارد؟

یک متخصص پیکرتراشی خوب را می‌توان از چند جنبه مورد بررسی قرار داد. همان‌طور که گفته شد، اولین چیزی که باید به آن توجه کرد، تخصص و مدرک دانشگاهی جراح می‌باشد. گاهی برخی افراد برای هزینه کمتر، دسترسی نداشتن به یک فوق تخصص جراحی پلاستیک و یا آگاه نبودن به این مسئله که بدن و سلامتی خود را باید به دست چه جراحی بسپارند؛ به افراد غیر متخصص مراجعه می‌کنند.

در چنین مواردی معمولا پزشکان غیر متخصص به دلیل آشنا نبودن به همه‌ی تکنیک‌های جراحی، انجام ندادن معاینه دقیق و عدم تجویز همه‌ی آزمایش‌های لازم پیش از جراحی، مشکلاتی را برای بیمار به وجود می‌آورند که گاهی غیرقابل جبران خواهد بود. به همین دلیل همواره توصیه می‌شود که برای انجام عمل‌های زیبایی، بدن خود را به دست هر پزشکی نسپارید.

ویژگی مهم دوم، مهارت و تجربه جراح است. هرچه تعداد عمل‌های متخصص پیکرتراشی بیشتر و نمونه عمل‌های انجام شده قابل قبول‌تر باشد، می‌توان به آن جراح بهتر اعتماد کرد. باید توجه داشت که زیبایی در عمل‌های جراحی پلاستیک، برای عموم مردم امری نسبی است اما استانداردهایی در علم زیبایی‌شناسی وجود دارد که جراح متخصص باید آن‌ها را رعایت کند. برای مثال در پیکرتراشی باید توجه داشت که اندازه دور سینه و باسن در یک بدن خوش فرم و استاندارد، باید یکسان باشد. یک متخصص پیکرتراشی خوب با توجه به این نکات، به اندام‌های فرد فرم می‌دهد.

همچنین توجه به سلامتی و بالا رفتن کیفیت زندگی مراجعان نیز بسیار مهم است. این امر را در مشاوره‌های قبل و پس از جراحی خواهید فهمید. متخصص پیکرتراشی باید تمامی عوارض، مشکلات و انتظارات واقعی از جراحی را برای شما شرح دهد.

 • توجه به تغییر در سبک زندگی
 • رعایت رژیم غذایی مناسب و ورزش کردن
 • اهمیت ثابت نگاه داشتن وزن
 • خودداری از مصرف الکل و دخانیات
 • معرفی روش‌های جراحی که می‌تواند در کنار هم استفاده شود و مکمل هستند
 • معرفی روش‌های جراحی که جایگزین یک‌دیگر می‌شود تا شما با کمترین دشواری به اندام ایده‌آل خود برسید
 • رعایت نکات مهم در مراقبت‌های پس از جراحی که به بهبود شما کمک می‌کند
 • پیش‌بینی خطرات و عوارض احتمالی و ارائه راه حل برای آن

توضیح در مورد تمامی این موارد، چیزی است که شما باید از متخصص پیکرتراشی خود انتظار داشته باشید. برای مثال اگر شما بخواهید پس از انجام عمل کوچک کردن جراحی شکم، دوباره باردار شوید، یک متخصص پیکرتراشی باتجربه نخست تلاش می‌کند برای شما توضیح دهد که چرا باید این عمل را بعد از بارداری انجام دهید. اما اگر شرایط شما به شکلی بود که نیاز به انجام این عمل داشتید، جراح شما باید اشاره کند که شیوه جراحی و دوختن ماهیچه‌های شکم و روش سفت کردن عضلات در ابدومینوپلاستی برای شما تفاوت خواهد داشت. این تغییر در تکنیک جراحی کمک می‌کند تا در بارداری بعدی، مشکلی برای شما پیش نیاید.

جراح متخصص پیکرتراشی

چگونه بهترین دکتر پیکرتراشی را بشناسیم؟

انتخاب جراح پلاستیک یا دکتر پیکر تراشی انتخابی خواهد بود که سال ‌ها با آن زندگی می ‌کنید، بنابراین به اندازه یک عمر باید در انتخاب او دقت کنیم.

از سوی دیگر، قرار گرفتن در دست یک جراح بی‌تجربه، شانس شما را برای داشتن نتایج ضعیف و همچنین عوارض جانبی و خطرات عمل افزایش می ‌دهد، که می‌تواند منجر به هزینه ‌های اضافی، زمان و درد بیشتر شود. بنابراین توصیه می کنیم قبل از اقدام به هر عملی ابتدا در مورد دکتر ها و جراحانی که این خدمات را ارئه می دهند به خوبی تحقیق کرده و آنها را بشناسید، جلساتی برای مشاوره و صحبت با آنها تنظیم کنید و قبل از اقدام برای عمل حتماً سوابق کاری، مدارک و عکس و نمونه کارهای عمل پیکر تراشی او را مشاهده کنید. در ادامه ویژگی ها و راه های شناخت بهترین دکتر پیکرتراشی را برایتان گلچین کرده ایم:

۱. مطمئن شوید که جراح پیکرتراشی دارای گواهینامه و مدارک تخصصی است

یکی از بهترین و اصلی ترین راه ها برای اطمینان از اینکه جراحان برای انجام روش خدماتی که تبلیغ می‌ کنند واجد شرایط و در مورد نتایجی که به بیمار وعده می دهند صادق هستند، چک کردن مدارک و گواهینامه تخصصی آنها و وابستگی به هیئت ‌های پزشکی دولتی است. هرچند بررسی این موارد در حوزه جراحی زیبایی حادتر است، زیرا بسیاری از پزشکان با مدرک جراحی عمومی یا سایر مدارک پزشکی برای دستیابی به سود بیشتر، در حوزه جراحی های زیبایی و گاهاً درمانی فعالیت می کنند.

دیدگاه ما این است که بیماران به روشی قابل اعتماد نیاز دارند تا بدانند آیا جراح آنها در جراحی زیبایی به درستی آموزش دیده و با تجربه است یا خیر.

جراح پیکرتراشی دارای گواهینامه و مدارک تخصصی است

۲. تجربه جراح را در روش های خاص مورد نظر خود جویا شوید

هر بخش از جراحی زیبایی به مهارت‌ های متفاوتی نیاز دارد، برای مثال حتماً می توانید تصور کنید که چگونه عمل بینی با استخوان، غضروف و راه ‌های تنفسی کاملاً متفاوت از عمل پیکر تراشی است. با توجه به این موضوع، جراحان زیبایی می توانند تخصص های فرعی در این زمینه داشته باشند. بنابراین برای گرفتن بهترین نتایج از عمل پیکرتراشی جراحی را انتخاب کنید که در جراحی زیبایی گواهینامه بورد داشته باشد و تجربه قابل توجهی در عملی که مدنظر شماست یعنی پیکر تراشی داشته باشد. برای اطلاع و اطمینان از این امر می توانید سوالاتی از جراح بپرسید:

 • آیا سابقه ای در مورد انجام عمل پیکر تراشی دارید؟
 • چند سال است که این عمل را انجام می دهید؟
 • چند بار این نوع عمل را انجام داده اید؟

۳. جراحی را انتخاب کنید که در مورد حس زیبایی شناختی با شما هم نظر باشد

همه ما می دانیم که چیزی که یک نفر زیبا می بیند ممکن است برای دیگری جذاب نباشد. به همین دلیل، نمی توانید فقط به توصیه یک دوست اعتماد کنید یا فقط به تجربه فوق تخصص جراحی پلاستیک، ترمیمی و سوختگی تان وابسته باشید. شما برای پیدا کردن بهترین دکتر پیکرتراشی باید به دقت به نتایج هر جراحی که مصاحبه می کنید، همچنین عکس های قبل و بعد بیماران قبلی او نگاه کنید. برای این کار راه هایی وجود دارد، نحوه تعیین حس زیبایی شناسی فوق تخصص جراحی پلاستیک، ترمیمی و سوختگی را می توانید از طریق موارد زیر انجام دهید:

 • به عکس های قبل و بعد بیماران قبلی دکتر پیکر تراشی نگاه کنید و نتایج هر پزشک را برای روش مورد نظر خود مقایسه کنید. نتایج کدام جراح شخصاً برای شما جذاب است؟
 • به بیمارانی که خصوصیات مشابهی با شما دارند بیشترین توجه را داشته باشید. برای مثال اگر تمایل دارید وزن اضافی را در اطراف باسن خود از بین ببرید، یا از افتادگی شکم رنج می برید، ببینید دکتر چگونه به بیمارانی مانند شما کمک کرده است. برای در نظر گرفتن سایر عمل های مربوط به بدن آماده باشید، زیرا در صورت نیاز ممکن است یه عمل های ترکیبی همزمان با جراحی پیکر تراشی نیاز داشته باشید، مثل لیپوساکشن یا ابدومینوپلاستی.
 • به دنبال یکپارچگی در نتایج یک جراح برای همه بیمارانی باشید که درمان مورد نظر شما را انجام داده‌اند. آیا نتایج آنها به نظر می رسد که به آنچه که شما در ذهنتان دارید نزدیک است؟

۴. به احساس دکتر پیکر تراشی و کارکنان مطب او توجه کنید

جراحی کار بزرگی است و ممکن است پیچیدگی های زیادی در مسیر ظاهر جدید شما وجود داشته باشد. شما باید با فوق تخصص جراحی پلاستیک، ترمیمی و سوختگی خود و تیم پشتیبانی او ۱۰۰٪ احساس راحتی کنید. بهترین دکتر پیکرتراشی ، دکتری است که او را دوست دارید، با او و نظرات او راحت هستید و به ایمنی و نتایج کار او کاملاً اعتماد دارید. بنابراین هنگام انتخاب جراح مناسب پیکر تراشی از خودتان بپرسید:

 • آیا دوست دارم با این جراح وقت بگذرانم؟
 • آیا به این جراح اعتماد دارم که آنچه را که برای من ایمن و مناسب است توصیه کند؟
 • آیا از پرسیدن هر سوالی که ممکن است در طول فرآیند از این جراح داشته باشم احساس راحتی می کنم؟
 • آیا من احساس راحتی می کنم که تاریخچه پزشکی و عادات کامل خود را برای این جراح فاش کنم؟ (این برای حفظ ایمنی و حریم خصوصی شما بسیار مهم است!)

۵. در مورد امکانات عملیاتی اطلاعات کسب کنید

ایمنی شما در حین جراحی تا حد زیادی به متخصص بیهوشی و امکانات و تجهیزات جراحی بستگی دارد. اتاق‌های عمل معتبر شامل سیستم‌ های پشتیبانی حیاتی کلیدی هستند تا در صورت بروز مشکل به کمک شما و پزشک بیایند. بنابراین چک کردن و آگاهی از دستگاه ها و مطب یا مطبی که قرار است در آن جراحی داشته باشید جزو چیزهایی است که قبل از انتخاب دکتر برای انجام عمل پیکر تراشی باید بپرسید و جستجو کنید:

سوال از جراح متخصص پیکرتراشی
 • به دنبال گواهینامه تخصصی عملیاتی یا سایر نهاد های پزشکی معتبری باشید که توسط هیئت پزشکی دولتی که جراح در آن فعالیت می‌ کند، تایید شده باشد.
 • در مورد صلاحیت های متخصص بیهوشی بپرسید. برای ایمنی، شما می خواهید یک پرستار بیهوشی معتبر ثبت شده  یا یک متخصص بیهوشی معتبر هیئت مدیره، بیهوشی شما را اجرا کند.

۶. خدمات مشتری اهمیت دارد!

شما می خواهید مطمئن باشید که به شما خدمات و رفتار خوبی از سوی کارکنان کینیک زیبایی ارائه می شود. بسیاری از این موارد چند دقیقه پس از ورود به درب مطب بهترین دکتر پیکرتراشی آشکار خواهد شد. چیز هایی که باید بپرسید و جستجو کنید، شامل موارد زیر می شود:

 • آیا کارکنان مطب یا مطب زیبایی رفتاری دوستانه و مفید دارند؟
 • آیا خدماتی دریافت می کنم که به طور کامل من را برای خطرات و واقعیت های جراحی و بهبودی پس از آن آماده می کند؟
 • آیا تمام هزینه ها به وضوح بیان شده است؟ آیا قرارداد شامل همه چیز است؟
 • وقتی با مطب تماس می‌ گیرم، آیا پاسخ فوری دریافت می‌ کنم؟

۷. با سایر بیمارانی که این روش را توسط این جراح انجام داده اند صحبت کنید

از پزشک نام و شماره بیماران سابق آنها را که عمل پیکرتراشی انجام داده اند بپرسید. اکثر آنها این اطلاعات را در صورت رضایت بیماران قبلی ارائه خواهند کرد، اما احتمالاً جراحانی که از این درخواست سر باز می زنند در مورد نتایج عمل های قبلی و سوابق خود کاملاً صادق نیستند!

۸. با همکارانشان صحبت کنند

یکی دیگر از راه های شناخت بهترین دکتر پیکرتراشی تحقیق در مورد یک پزشک بین سایر همکارانش است. پزشکان، پرستاران و سایر کارکنان بیمارستان می دانند که بهترین و بدترین پزشکان کدامند. بنابراین می توانید از سایر همکاران و کارکنان یک بیمارستان یا مطب بزرگ زیبایی راهنمایی بگیرید.

۹. نظرات واقعی بیماران سابق را بخوانید

بررسی های تایید شده و نظرات و کامنت هایی که بیماران سابق یک پزشک زیر پشت های شبکه های اجتماعی او و یا سایت او می گذارند، می تواند در یافتن بهترین دکتر پیکرتراشی تاثیرگذار باشد. می توانید آنها را به دقت بخوانید تا دیدگاهی در مورد چگونگی کار با یک جراح یا پزشک خاص داشته باشید.

شیوه‌های عمل یک متخصص پیکرتراشی

متخصص پیکرتراشی برای فرم دادن به اندام‌های بدن، از چند روش کلی و همچنین یک سری تکنیک‌های جانبی استفاده خواهد کرد. به طور کلی ابدومینوپلاستی یا جراحی شکم، لیپوماتیک یا تخلیه چربی، تزریق چربی و لیفت یا بالاکشیدن پوست از روش‌های عمده جراحی است که متخصص پیکرتراشی از آن‌ها استفاده می‌کند. در کنار این‌ها، روش‌هایی مانند هایفوتراپی برای سفت کردن پوست و افزایش خاصیت ارتجاعی آن، به بهبود زودتر شما و کیفیت عمل جراحی کمک خواهد کرد.

در پیکرتراشی به طور کلی نخست چربی اضافی از بدن خارج می‌شود. همچنین اگر پوست اضافه وجود داشته باشد متخصص پیکرتراشی با عمل جراحی لیفت پوست اضافه را برمی‌دارد. همچنین پوست و چربی اضافه در شکم نیز با ابدومینوپلاستی قابل برداشتن است. در صورت نیاز به حجم دادن، چربی تخلیه شده از بدن به دیگر بخش‌ها و اندام‌ها تزریق می‌گردد.

پوست و چربی اضافه در ناحیه شکم

تخلیه چربی با لیپوماتیک

برای تخلیه چربی به تشخیص فوق تخصص جراحی زیبایی می‌توان از دستگاه لیپوماتیک یا لیپوست استفاده کرد. با کمک این روش‌ها می‌شود چربی را به صورت زنده و هم‌دما با بدن، از زیر پوست خارج کرد. برای تخلیه چربی، فوق تخصص جراحی پلاستیک، ترمیمی و سوختگی نخست برش‌های کوچکی در پوست ایجاد می‌کند. در ادامه کانولا به درون بدن فرستاده می‌شود. کانولا یک لوله باریک و بلند است که بافت‌های چربی زیر پوست را با حرکات فیزیکی خورد می‌کند. در ادامه با کمک سوراخ‌هایی که در نوک کانولا وجود دارد می‌توان چربی را بیرون کشید.

برش‌هایی که فوق تخصص جراحی پلاستیک، ترمیمی و سوختگی در عمل تخلیه چربی روی پوست ایجاد می‌کند حدود ۲ تا ۵ میلی‌متر طول دارند. به دلیل کوچک بودن این برش‌ها، درد و خونریزی، احتمال عفونت و مشکلات پس از عمل بسیار کم است. همچنین دوره بهبودی در تخلیه چربی نیز بسیار کوتاه‌تر از عمل ابدومینوپلاستی و یا لیفت است. همچنین جای عمل تخلیه چربی نیز به دلیل کوچک بودن محل برش، خیلی زودتر رفع می‌شود و روی پوست اثری باقی نمی‌گذارد.

جراحی‌های عمده

روش دیگری که ممکن است متخصص پیکرتراشی از آن بهره ببرد، جراحی کوچک کردن شکم یا ابدومینوپلاستی است. در ابدومینوپلاستی، پوست اضافی و آویزان شکم همراه با چربی اضافی، به طور کامل برش می‌خورد و برداشته می‌شود. در این جراحی، متخصص پیکرتراشی با دوختن ماهیچه‌های شکم، می‌تواند عضلات شکم را سفت و محکم کند. این روش برای خانم‌هایی که چند نوبت بارداری داشته‌اند مناسب است؛ چرا که می‌تواند افتادگی و بزرگی شکم را رفع کند. همچنین کسانی که کاهش شدید وزن داشته‌اند و یا در اثر افزایش سن، پوست شکم‌شان آویزان شده است نیز می‌توانند از گزینه‌های مناسب برای ابدومینوپلاستی باشند.

در لیفت اندام‌های بدن مانند سینه، بازو، ران یا ساق پا نیز متخصص پیکرتراشی، پوست اضافی و آویزان را برش می‌دهد تا سایز اندام‌ها را متناسب کند. معمولا عمل لیفت پس از تخلیه چربی انجام می‌شود. همچنین اگر بر اثر کاهش وزن و یا افزایش سن، پوست حالت شل و افتاده پیدا کند نیز عمل لیفت در پیکرتراشی به کار گرفته خواهد شد.

تزریق چربی

برای حفظ تناسب اندام‌ها و ایجاد یک بدن خوش‌فرم در پیکرتراشی، می‌توان به بخش‌هایی از بدن چربی تزریق کرد. نخست باید با لیپوماتیک چربی اضافی بیرون کشیده شود. چربی خارج شده از بدن معمولا با خون مخلوط است که به همین دلیل پردازش و تصفیه می‌شود. در فرایند پردازش چربی، سلول‌ها و بافت خالص چربی برای تزریق به‌دست می‌آید. سپس این چربی تصفیه شده با کمک کانولاهای مخصوص به دیگر اندام‌ها تزریق می‌شود. ممکن است از چند نقطه مختلف این تزریق‌ها انجام شود تا اندام شما به فرم و شکل مناسب برسد.

متخصص پیکرتراشی معمولا ۳۰ تا ۴۰ درصد بیشتر از مقدار مورد نیاز به اندام‌ها چربی تزریق می‌کند. چرا که ۳۰ و یا گاهی تا ۵۰ % از چربی تزریق شده توسط بدن جذب می‌شود. همچنین در چربی که فراوری می‌شود، مقداری سلول مرده چربی نیز وجود دارد که توسط بدن جذب خواهد شد. با تزریق اضافه چربی می‌توان در نهایت به حجم و فرم دلخواه رسید. البته گاهی به یک نوبت دیگر تزریق چربی نیاز خواهد بود که معمولا ۶ ماه پس از تزریق اول مشخص می‌شود.

اگر پس از ۶ ماه مقدار چربی باقی مانده در زیر پوست تغییر حجم ندهد، می‌توان گفت که فرم ایجاد شده در بدن ماندگار خواهد بود. معمولا چربی تزریق شده تا ۲۰ سال باقی می‌ماند و نیاز به تزریق دوباره نیست.

متخصص پیکرتراشی از چه دستگاهی استفاده می‌کند؟

اینکه شما برای رسیدن به اندام خوش فرم و ایده‌آل خود به کدام روش پیکرتراشی نیاز دارید، با معاینه و تشخیص متخصص پیکرتراشی معلوم خواهد شد. برای مثال جراح پلاستیک با معاینه شما می‌تواند مشخص کند که آیا شما گزینه مناسبی برای عمل پیکرتراشی هستید یا خیر؟ اگر بیش از ۳۰% اضافه وزن داشته باشید، باید وزن خود را با کمک ورزش و رژیم غذایی کاهش دهید. همچنین نوع روش جراحی و دستگاه مناسب نیز در جلسه مشاوره و معاینه مشخص می‌شود.

یکی از دستگاه‌های پرکاربرد در پیکرتراشی، لیپوماتیک است. لیپوماتیک دستگاهی است که با کمک حرکات فیزیکی، لرزش و ضربه زدن در مقیاس کوچک، بافت‌های چربی را به ذرات کوچک‌تر خورد می‌کند. دستگاه لیپوماتیک به پمپ هوا و کمپرسورهای قدرتمندی مجهز است که هوای فشرده برای حرکت کانولا را تامین می‌کند. کانولا همان لوله باریکی است که از راه شکاف‌هایی وارد بدن می‌شود تا بافت چربی زیر پوست را خورد کند و بیرن بکشد.

حرکات دریل مانند کانولا به صورت چرخش و دوران، جلو و عقب رفتن و بالا و پایین شدن، بافت‌های چربی را به ذرات کوچک تبدیل می‌کند. این چربی که با بدن فرد هم‌دما است، با کمک پمپ‌ها و از راه سوراخ‌های نوک کانولا بیرون مکیده می‌شود تا در مخازن مخصوصی جمع شود. این چربی را می‌توان دوباره به بدن تزریق کرد. چون از چربی خود فرد به بدن وی تزریق می‌شود، احتمال پس زدن چربی بسیار کم است.

دستگاه لیپوماتیک بر اساس روش لیپوساکشن کار می‌کند اما فناوری جدیدتری دارد؛ همچنین با تکنیک‌های کارآمدتر و به‌روزتری انجام می‌شود. در گذشته با روش لیپوساکشن، دمای چربی زیر پوست تا ۹۰۰ درجه سانتیگراد بالا می‌رفت و سوزانده می‌شد. سپس این چربی آب شده را بیرون می‌کشیدند. جدا از اینکه دیگر این چربی قابل تزریق نبود، سوختگی پوست و بافت‌های زیر آن نیز رخ می‌داد. اما در روش لیپوماتیک دیگر خطر سوختگی وجود ندارد و عوارض عمل نیز بسیار کاهش یافته است.

همچنین در روش لیپوماتیک خاصیت کشسانی پوست حفظ می‌شود. به همین دلیل پس از جراحی، پوست صاف و یک‌دست خواهد بود. همچنین انجام لیفت یا بالاکشیدن پوست نیز پس از لیپوماتیک بهتر انجام می‌شود و برای همین در پیکرتراشی بسیار پرطرفدار است. در هر نوبت عمل لیپوماتیک می‌توان ۵ تا ۶ لیتر چربی را از بدن خارج کرد. کسانی که بیش از این نیاز به تخلیه چربی دارند معمولا باید در دو نوبت این عمل را انجام دهند.یک متخصص پیکرتراشی خوب، پزشکی است که دوره ۵ ساله فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی را همراه با ۴ سال دوره تخصصی جراحی عمومی و ۷ سال پزشکی عمومی، پشت سر گذاشته است. به همین دلیل در انجام انواع عمل‌های جراحی زیبایی مهارت دارد.

استفاده از روش های مختلف توسط متخصص پیکرتراشی

عمل جراحی شکم، لیفت، تخلیه چربی و تزریق چربی از این دست عمل‌ها در پیکرتراشی است. با این حال باید توجه کنید که رعایت یک سبک زندگی مناسب مبتنی بر فعالیت بدنی و کنترل کالری دریافتی، می‌تواند به شما در خوش‌فرم ماندن کمک کند.

در آخر

اگر تا به اینجای مطلب همرا ما بودید، حتماً یکسری ویژگی های بهترین دکتر پیکرتراشی دستتان آمده است. مهمترین آنها، داشتن مدرک تخصصی و معتبر پزشکی، داشتن سابقه کامل و کافی در عمل پیکرتراشی و داشتن بیماران سابق راضی است. لیست کامل مواردی که در انتخاب دکتر مناسب برای پیکرتراشی تاثیرگذار است را می توانید در این مطلب کامل بخوانید. اگر شما هم تجربه ای در این زمینه دارید خوشحال می شویم آن را به اشتراک بگذارید.

برای آگاهی بیشتر ، با مشاوران ما در مطب دکتر آرش نجف بیگی تماس بگیرید. ما مشتاقانه شما را راهنمایی خواهیم کرد. همچنین می‌توانید یک جلسه مشاوره رایگان با دکتر نجف بیگی داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما باید با قوانین موافقت کنید.

جدیدترین مقالات

مقالات مرتبط

فهرست