کاشت مو

پس از عمل جراحی کاشت موی طبیعی نیاز هست تا نکات زیر را برای رسیدن به نتیجه مطلوب رعایت کنید: 

  1.باید سه تا پنج روز استراحت کافی داشته باشید.علارغم اینکه  فردای روز عمل می توانید کارهای روزمره خود را انجام دهید اما این را به یاد داشته باشید  که عمل کاشت موی طبیعی ۴ تا ۸ ساعت طول می کشد.

  2. عمل جراحی کاشت مو یک عمل سرپایی و بدون بی هوشی است اما لازم میباشد که یک همراه داشته باشید تا پس از اتمام عمل جراحی تا رسیدن به خانه شما را همراهی کند و تنها نمانید.

  3.  سعی کنید چند روز اول بعد از عمل جراحی کاشت مو، سر خود و محل کاشت را به دیگران نشان ندهید. موهای پیوند شده و خون خشک شده شاید باعث قضاوت عجولانه و نادرست اطرافیان شود و درنهایت شما روحیه خود را از دست بدهید.

۴.هنگام خوابیدن و  گذاشتن سرخود روی بالش بسیار احتیاط کنید ، روزهای اول پس از جراحی کاشت مو  باید از تماس محل کاشت با بالش خودداری کنید زیرا امکان دارد  فولیکول های موی کاشته شده ریزش داشته باشد.

۵.هرگاه احساس کردید ریزش غیر عادی شروع شده است هرچه سریعتا با پزشک خود تماس بگیرید.

۶.در روزهای اول پس از جراحی کاشت موی سر از شستن موهای کاشته شده خودداری کنید.چون گاهی اوقات تماس و لمس معمولی نیزباعث ریزش فولیکول های مو میشود.

۷.پوشیدن کلاه نیز می تواند روند بهبود را کند کرده یا اینکه به فولیکول ها آسیب برساند. اگر مجبور به پوشیدن هستید مطمئن باشید که امکان عبور هوا از آن وجود دارد و گرم نمیشود.

۸.  سعی کنید روزهای اول پس از عمل جراحی کاشت موی سر هرگز در معرض مستقیم نور خورشید قرار نگیرید، زیرا سبب آسیب گرافت های مو می شود و زمان بهبودی کاهش می یابد .

۹.از هرگونه تعریق سر جلوگیری کنید. تعریق سر در این شرایط سبب بروز عفونت در پیوند موهای شما می شود. برای کسانی که در آب و هوای گرم زندگی می کنند و یا ورزشکار هستند،رعایت این نکته بسیار حائز اهمیت میباشد.

۱۰. برای جلوگیری از تعریق و بروز عفونت در سر و موهای کاشته شده ،بعد از اجازه پزشک مربوطه جهت استفاده از آب ، حتما موهای خود را با صابون ملایم و آب بشویید.

۱۱.استرس نداشته باشید و نگرانی را از خود دور کنید. روزهای اول، به دلیل وجود زخم بر روی سر، خیلی از افراد با خود فکر می کنند، مبادا تا آخر عمر سرشان به این شکل باقی بماند. ولی در خیلی از افراد این طور نیست و بهبودی حاصل می شود.

۱۲.به سرتان فرصت دهید تا خودش را ترمیم کند و درباره نتایج عمل کاشت مو، عجولانه قضاوت نکنید.صبور باشید.
 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

دوازده + 20 =

برای مشاوره با ما تماس بگیرید

کلینیک جردن: ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶

کلینیک سعادت‌اباد: ۰۹۱۲۰۹۹۲۶۹۰

جدیدترین مقالات

مقالات مرتبط

فهرست