جراحی صورت

 گوش‌های بزرگ

زیبایی گوش ها وابسته به تناسب گوش با سر و صورت می باشد.

ممکن است جراحی گوش برای گوش هایی انجام شود که به طور مادرزادی گوش کامل رشد نکرده یا در اثر یک حادثه آسیب دیده ولی بیشترین مراجعه توسط افرادی می باشد که گوش های آن ها اندازه طبیعی دارند ولی در حالت طبیعی در صورت قرار ندارد و چون جلوتر از محل قرارگیری طبیعی می باشد، بزرگ دیده می شود.

 موارد ترمیم و جراحی

گوش‌های برجسته که اغلب دارای اندازه طبیعی هستند ولی بر اسا تناسب با سر و صورت برجسته است و به همین دلیل بزرگ به نظر می آید. به این نوع گوش ها، گوش های بلبلی می گویند. ممکن است این نقص در یک یا دو گوش وجود دارد.

عدم تقارن گوش ها یعنی در یکی از گوش ها اندازه لاله گوش یا بزرگتر از دیگریست یا کوچیکتر یا اینکه دارای یک نقص جزئی می باشد.

گوش‌هایی که به صورت مادرزادی دچار نقص بوده به طوری که لاله گوش آن‌ها شکل نگرفته است و امکان این را دارد که  شنوایی را دچار مشکل کرده باشد.

افرادی که لاله گوش های آن ها بر اثر ضربه یا سوختگی دچار آسیب دیدگی شده و شاید کنده شده. 

نرمه گوش بر اثر آویزان کردن گوشواره های سنگین وزن به گوش و یا کشیدن ناگهانی گوشواره به طور ناگهانی پاره می شود.

جراحی در سن پایین

برای جراحی رفع نقص های مادرزادی، بهتر است کودک قبل از سن دبستان مراجعه کند به دلیل اینکه با وارد شدن به مدرسه، احتمال دارد بچه های دیگر او را مسخره کرده و باعث می شوند اعتماد به نفس کودک از بین برود؛ بنابراین نتیجه می گیریم انجام دادن جراحی قبل از ورود به مدرسه باعث جلوگیری از آسیب های روحی کودک می شود. 

اشتباه والدین

بعضی از پدر و مادرها فکر می کنند با بستن گوش کودک می توانند این نقص را برطرف کنند، در صورتی که علاوه بر اینکه این مشکل رفع نمی شود بلکه گاهی اوقات سفت بستن گوش کودک سبب بد شکل شدن و ایجاد خونمردگی می شود.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

3 × 5 =

برای مشاوره با ما تماس بگیرید

کلینیک جردن: ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶

کلینیک سعادت‌اباد: ۰۹۱۲۰۹۹۲۶۹۰

جدیدترین مقالات

مقالات مرتبط

فهرست