انجام دادن پروتز لب یا همان برجسته سازی لب در کشور ما امروزه طرفداران زیادی را به خود اختصاص داده ، امروزه روش ها و تکنولوژی های به کار رفته برای دستگاه های پروتز لب روز افزون در حال پیشرفت می باشد ، برای برجسته سازی لب سه روش وجود دارد برجسته سازی با انجام تزریق ژل ، برجسته سازی با انجام تزریق چربی و برجسته سازی به روش پروتز می باشد که در ذیل به شرح برجسته سازی به روش پروتز را شرح می دهیم :

اصولا پروتز یک جسم خارجی است که به طور مداوم و دائمی روی لب قرار می گیرد و احتمال اینکه جابجا گردد خیلی ضعیف است.

پروتز دائمی لب نیز وجود دارد که برای همیشه لب ها را حجیم ساخته و برجسته سازی برای همیشه می باشد انجام دادن پروتز انواع گوناگونی دارد که این پروتزها را می توان پروتز سیلیکونی و یا نخ های گورتکس نام برد این روش ها با ایجاد برش های کوچکی در کناره داخلی لب و ایجاد کردن تونل در نواحی بافت لب صورت می پذیرد .

روش جراحی زیبایی پروتز لب

پروتز لب GORE-TEX

پروتز لب SoftForm

پروتز AlloDerm

جراحی پروتز لب یک جراحی ساده است که معمولاً عمل پروتز لب در حدود یک ساعت یا بیشتر طول می کشد. در این عمل جراح ابتدا شکاف های کوچکی را در ناحیه لب ها ایجاد می نماید. این شکاف ها بیشتر اوغات در گوشه های دهان ایجاد می شوند، اما ممکن است در همه نقاط دیگر لب ها نیز ایجاد شوند که این موضوع بستگی به تکنیک های خاص استفاده شده برای عمل جراحی دارد.

جراح زیبایی در ادامه یک تونل بسیار کوچک برای جا نمایی پروتز ایجاد می نماید. ایجاد این تونل به نحو صحیح نقش زیادی در اطمینان از قرارگیری مناسب پروتز دارد. سپس، پروتز را در داخل تونل وارد می کند و آن را داخل لب می نماید. در نهایت، پروتز لب بطور دقیق دستکاری و اصلاح می شود تا به این ترتیب طول مناسب خود را پیدا کند و سپس شکاف های لب بیمار بسته می شوند.

فهرست