دسته‌بندی نشده

چرا کودکان نباید عمل جراحی کنند

عوارض عمل جراحی در کودکان
انجام عمل جراحی ، در اکثر بیماران با نگرانی و استرس همراه است ،ولی هنگامی که بیمار،کودک شما باشد،میزان اضطراب شما افزایش می یابد که امری کاملا طبیعی است.
طبق گفته محققان ، کودکانی که تحت بیهوشی عمومی قرار می گیرند، به احتمال زیاد دچار مشکل یادگیری می شوند.

نتایج تحقیقات مختلف مشخص کرده ،انجام دادن بیهوشی عمومی پیش از سن چهار سالگی، خطر مسائل شناختی و اختلال ADHD (بیش فعالی و عدم توجه) را در کودکان بالاتر می برد.
نتایج تحقیقات دیگری نیز مشخص می کند که کودکانی که تحت دو بیهوشی عمومی قرار می گیرند، نسبت به سایر کودکان ۵۰ درصد بیشتر با مشکل یادگیری مواجه می شوند.
محققان انگلیسی کار تحقیقاتی مشترکی را در ارتباط با چگونگی تاثیر داروهای بیهوشی روی مغز کودکان انجام دادند. درست است که در موارد ضروری و خطرناک، عمل جراحی کودکان امری غیرقابل اجتناب است، ولی یکی از اهداف این تحقیق مشترک کمک به والدین در ارتباط با تصمیم گیری جهت به عقب انداختن عمل جراحی است. بر اساس نتایج یکی از تحقیقات انجام شده که نگرانی زیادی را به وجود آورده است، بیهوشی پیش از سن دو سالگی، خطر بروز اختلال ADHD را به میزان قابل توجهی بالا می برد.
همچنین دو بیهوشی عمومی پیش از سن چهار سالگی، احتمال بروز مشکلات خواندن، نوشتن و حل کردن مسائل ریاضی را تا ۵۰ درصد افزایش می دهد. در این مورد، تعداد دفعات بیهوشی و زمان آن اهمیت دارد. لازم به ذکر است مشاهده شده است عمل جراحی کمتر از دو ساعت، اصلا مشکلی به وجود نمی آورد ولی جراحی های بیش از سه ساعت احتمال به وجود آمدن مشکل یادگیری را بالا می برد.
همچنین ترس محققان از این است که بیهوشی عمومی در کودکان که هنوز مغزشان تکامل نیافته است، می تواند موجب صدمه رسیدن به سلول های مغزی آنها شود.
انجام بیهوشی و عمل جراحی می‌تواند از لحاظ روحی و روانی تاثیر نسبتا بدی در کودکان به وجود آورد، زیرا کودکان به شدت به پدر و مادر خود وابسته می‌باشند و جدا کردن آنها از والدین در بیمارستان برای آنها زجرآور است و می‌تواند در آنها اضطراب توام با ترس، افسردگی و یاس و حتی گوشه‌گیری ایجاد کند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

4 × سه =

برای مشاوره با ما تماس بگیرید

کلینیک جردن: ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶

کلینیک سعادت‌اباد: ۰۹۱۲۰۹۹۲۶۹۰

جدیدترین مقالات

مقالات مرتبط

فهرست