جراحی صورت

چروک های پیشانی ، خط اخم ، چروک های دورچشم

تزریق بوتاکس یکی از متدهایی است که برای از بین بردن چروک های پیشانی ، خط اخم ، چروک های دورچشم و ایجاد چهره ای شادابتر در افراد به کار می‌رود.

چروک هایی از قبیل چین و چروک‌های پیشانی که دلیل آن ها ناشی از اخم کردن می باشد و  در میان ابروها  ایجاد می‌شوند و چروک‌های دور چشم و دهان که در هنگام خندیدن پدید می آیند.این نوع چروک‌ها اغلب ناشی از انقباض عضلات زیر پوستی می باشند. تزریق بوتاکس با کم کردن انقباض این عضلات، سبب کاهش و یا از بین رفتن این چروک‌ها می‌شود.

خطوط اخم ۲ دسته هستند:

نوع ثابت: که در شرایط معمول  و آرامش هم مشاهده می شوند. این خطوط توسط تزریق بوتاکس حذف نمی شوند و نیاز به تزریق ژل دارد.

نوع حرکتی: این نوع خطوط در شرایط معمول و حالت آرام فرد وجود ندارد، و با تزریق بوتاکس و جلوگیری از اخم کردن فرد کاملا از بین می‌رود.

گزارش جامعه جراحان زیبایی امریکا در پایان سال ۲۰۱۵ حاکی از آن است که بوتاکس بیشترین طرفدار را در بین  عمل زیبایی غیرجراحی دارد، این آمار بدین معنی است که سطح امنیتی بوتاکس بسیار بالاست و کمترین عوارض را دارد.

در مجموع کاربردهای تزریق بوتاکس را میتوان در ۲دسته زیبایی و درمانی قرار داد که به کاربرد های زیبایی آن در ذیل اشاره کرده ایم:

رفع چین و چرو ک های حرکتی

متوقف کردن گسترش چروک های ثابت مانند چروک های پیشانی ، خط اخم ، چروک های دورچشم، چین های اطراف لب و چین های چانه و گردن. در ضمن بوتاکس در بعضی موارد به جهت کاهش میزان تعریق در کف دست‌ها یا زیر ‌بغل نیز به کار می رود.

چنانچه مصرف بوتاکس متوقف شود، عضلات صورت نسبت به قبل افتاده تر نمی شوند؟

خیر این فرض کاملا اشتباه است. این باور اشتباه از آن جایی نشات می گیرد که فرد مدتی به خاطر تزریق بوتاکس نمی تواند آن قسمت را حرکت دهد و احساس سنگینی و کشیدگی میکند و با اتمام تاثیر دارو، این احساس را از بین می رود و میتواند مجددا قسمت مورد نظر را حرکت و چین دهد. تصاویری که پیش از تزریق گرفته می شود تنها برای اثبات همین موضوع می باشد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

پانزده − 9 =

برای مشاوره با ما تماس بگیرید

کلینیک جردن: ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶

کلینیک سعادت‌اباد: ۰۹۱۲۰۹۹۲۶۹۰

جدیدترین مقالات

مقالات مرتبط

فهرست