دسته‌بندی نشده

چند تا دراز نشست در روز

تاثیر دراز نشست بر روی شکم
حقیقت این است که انجام تعداد زیادی دراز نشست موجب از بین رفتن چربی شکم نمی شود. لازم است بدانید که این تفکر که تنها با انجام ورزش ویژه ای، می‌توانید چربی هایی را که در قسمت خاصی از بدن قرار دارند از بین ببرید، حقیقت ندارد و به دفعات زیادی اشتباه بودن آن اثبات شده است.

در یک تحقیق ، مردانی در شرایط یکسان ، در مدت ۲۷ روز ۵۰۰۰ دراز نشست انجام دادند. محققان در این مطالعه مقدار چربی شکم، باسن و قسمت بالایی پشت تنه را محاسبه کردند. در صورتی که لاغری موضعی وجود داشت، قطعا باید در این افراد مقدار چربی شکم کمتر می شد. مطالعه مشخص کرد که تغییری در ضخامت چربی شکم یا در اندازه دور کمر به وجود نیامده است. همچنین نمونه برداری بافتی نیز مشخص کرد که تغییر زیادی در قطر لایه سلول های چربی شکم نیز به وجود نیامده است. در حقیقت ورزش های شکمی‌ فقط عضلات دیواره شکم را تقویت و مستحکم می‌کنند و با شکل گیری و سفت شدن عضلات شکم، ظاهر شکم مطلوب تر می‌شود.

ورزش شکم را چند وقت یکبار باید انجام داد؟
به منظور کسب نتیجه مطلوب، بهتر است ۵-۳ بار در هفته ورزشهای شکمی‌ را انجام دهید. تا به امروز نتیجه ای مبنی بر این موضوع که انجام دادن ورزشهای شکمی‌، بیشتر از ۳ الی ۵ بار در هفته،‌ سود بیشتری داشته باشد به دست نیامده است. مطلوب ترین نتیجه با انجام این تعداد به وجود می آید. ولی در صورتی که هر روز روی عضلات شکم کار کنید نیز آسیبی به شما وارد نمی شود. ورزشهای شکمی‌ استاندارد، محدوده‌ی حرکتی کمی ‌دارند و مقاومت زیادی در مقابل این حرکات وجود ندارد. همچنین به منظور انجام این حرکات به نیروی زیادی احتیاج نیست.اما اگر ورزشهای شکمی ‌شما، نرمشهای استقامتی با وزنه یا توپهای بزرگ می باشد مناسب تر است میان جلسات تمرین، یک روز استراحت کنید.

اما انجام دادن درازنشست به منظور کاهش چربی شکم کار بیهوده ای می باشد زیرا در زمان ورزش انرژی مورد نیاز بدن تنها از ذخایر چربی عضلات فعال فراهم نمی‌شود، بلکه از کل بدن استفاده می شود، در نتیجه تمرین روی گروه عضلانی ویژه امکان دارد سبب افزایش حجم عضلانی و همچنین قدرت آن گروه عضلانی شود، اما چربی بدن از همه قسمتهای بدن کم می شود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

17 − 2 =

برای مشاوره با ما تماس بگیرید

کلینیک جردن: ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶

کلینیک سعادت‌اباد: ۰۹۱۲۰۹۹۲۶۹۰

جدیدترین مقالات

مقالات مرتبط

فهرست