جراحی صورت

کارگذاری نخ در پوستی که دچارافتادگی شده

در طول چنین سال گذشته لیفت پوست با نخ به عنوان یک راه کار «غیرتهاجمی» در میان اشخاص متداول شده است و افراد زیادی که به علل گوناگون مانند بالا رفتن سن پوستشان افتادگی پیدا کرده است، متقاضی انجام لیفت صورت شده اند. خطرات و عوارض ابن کار هم مانند دیگر متد های جراحی زیبایی ( تهاجمی و غیرتهاجمی) چنانچه به دست پزشکان حاذق صورت گیرد بسیار کاهش می یابد ولی این متد عوارض دیگری هم برای افراد به دنبال دارد که در بعضی موارد امکان بروز این عوارض قابل پیش بینی نیست به همین خاطر درحال حاضر پزشکان زیادی انجام آن را مگر در موارد محدود به متقاضیان این روش پیشنهاد نمی‌کنند.

کارگذاری نخ در پوستی که دچارافتادگی شده

برای انجام این کار سوزن‌های فوق العاده ریزی برای کارگذاری نخ‌های پلی پروپیلن با خارهای خیلی کوچک در زیر سطح پوست مصرف می شود. و بعد از این کار نخ ها محکم کشیده می شوند تا حالت افتاده پوست و بافت صورت و گردن اصلاح شود. با این کار پوست‌های اضافی از بین نمی رود به همین خاطر است که لیفت صورت با نخ منجر به  جوانسازی صورت نمی‌گردد و تنها افتادگی پوست را بر طرف میکند.

عوارض لیفت با نخ

  • انجام این کار برای کسانی که دارای پوست نازکی هستند به هیچ وجه توصیه نمی شود، به این خاطر که در برخی موارد نخ‌های کارگذاری شده از روی پوست قابل رویت است.
  • لیفت در بعضی موارد امکان دارد سبب ایجاد حساسیت پوستی گردد به نحوی که پوست افراد در قسمتی که تحت درمان قرارگرفته بی‌حس شود.
  • امکان ایجاد عفونت یکی دیگر از خطرات این روش می باشد. در بعضی از موارد پزشکان برای خارج کردن عفونت مجبور می شوند برشی روی پوست ایجاد کنند که این برش‌ها احتمال دارد زخم شوند یا جای آن ها باقی بماند.
  • در لیفت از نخ‌های مخصوصی به کار می برند که فوق العاده مستحکم هستند ولی در برخی موارد خیلی کم امکان دارد نخ‌ها از هم باز و شکلی نامتوازن را در فرد به وجود آورند.
  • لیفت با نخ یک درمان ماندگار نیست به این علت که موجب تغییر در جابه‌جایی حجم صورت که به علت افزایش سن رخ می‌دهد، نمی‌شود.
  • در بعضی موارد احتمال دارد زمان بهبودی تا مدت‌ها طول بکشد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

19 − دوازده =

برای مشاوره با ما تماس بگیرید

کلینیک جردن: ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶

کلینیک سعادت‌اباد: ۰۹۱۲۰۹۹۲۶۹۰

جدیدترین مقالات

مقالات مرتبط

فهرست