جراحی بینی (رینوپلاستی)

زایمان طبیعی بعد از عمل بینی

آیا زایمان طبیعی بعد از جراحی بینی امکان پذیر است؟

هیچ تفاوتی میان افراد معمولی و کسانی که بینی شان را عمل کردند ، برای انجام زایمان طبیعی وجود ندارد. ولی ضروری است که بین عمل بینی و انجام زایمان طبیعی حداقل ۶ ماه تا ۱ سال فاصله وجود داشته باشد زیرا با گذشت زمان بینی مستحکم شده و مانند بینی شخصی که عمل نکرده است می شود.

بدلیل اینکه تعداد زیادی از افرادی که تمایل دارند جراحی بینی انجام دهند را بانوانی تشکیل میدهند که در سنین باروری قرار دارند، داشتن اطلاعات در رابطه با یکی شدن دوران بارداری و جراحی بینی از اهمیت زیادی برخوردار است .

  • اگر شخصی باردار نباشد و در این خصوص مطمئن است میتواند اقدام به عمل جراحی بینی کند .
  • در زمانی که شخصی باردار نیست اما نسبت به این موضوع شک دارد ، باید حتما تست بارداری را انجام دهد . درصورت مثبت بودن تست حاملگی انجام عمل جراحی بینی ممنوع و غیر قابل انجام است . به دلیل آنکه در هنگام جراحی بینی داروهای استفاده شده برای جنین خطرناک است و ممکن است صدمات جبران ناپذیری به آن وارد کند .
  • اگر شخصی زایمان کرده است (چه زایمان طبیعی و چه سزارین) میتواند سه ماه بعد از زایمان عمل جراحی بینی را انجام دهد .
  • هنگامی که شخصی بخواهد بعد از جراحی بینی اقدام به بارداری کند، میتواند یک ماه بعد از عمل اقدام به بارداری کند . ولی باید به این نکته توجه داشت  که در هنگام بارداری همه اجزا بدن از جمله بینی دچار تورم میشود . همچنین تورم بینی ناشی از بارداری می تواند موجب احتقان داخل بینی شده و گرفتگی موقتی بینی را بدنبال داشته باشد . ورم بینی ناشی از بارداری، روند یکساله بهبودی  تورم بینی که بدلیل عمل جراحی می باشد را آهسته می کند . لازم به ذکر است بارداری سبب ظاهر بد و یا عوض شدن فرم بینی نمیشود اما روند کم شدن ورم بینی را به تاخیر می اندازد .شش الی نه ماه بعد از تولد نوزاد ورم بینی کاهش می یابد و از بین می رود .
  • اگر شخصی در دوران شیردهی اقدام به جراحی بینی کند میتوانند بیست و چهار ساعت بعد از جراحی بینی ، شیردهی را شروع کند . شیردهی حتی در طول این بیست و چهار ساعت هم ممنوع نیست اما باعث خواب آلودگی نوزاد می شود .

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

بیست + 19 =

برای مشاوره با ما تماس بگیرید

کلینیک جردن: ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶

کلینیک سعادت‌اباد: ۰۹۱۲۰۹۹۲۶۹۰

جدیدترین مقالات

مقالات مرتبط

فهرست