جراحی بینی (رینوپلاستی)

نشانه های جراحی بینی ناموفق

نشانه های یک عمل ناموفق بینی
خوشبختانه به علت بالا رفتن دانش و تجربه جراحان ، بازده اکثر جراحی های بینی خوب و رضایت بخش است اما برخی اوقات به علت متفاوت که اساسی ترین آن تکنیک جراحیست ، سبب بد شدن ظاهر بینی می شود و نتیجه جراحی ناموفق محسوب می شود . در صورتی که سه جهت پر اهمیت بینی را روبرو، کنار و پایین در نظر بگیریم ، ظاهر بد بینی میتواند در یک یا تمام قسمت ها وجود داشته باشد .

موارد زیر بخش های مهم این حالات را شامل می شود :
عریض بودن بینی : این مورد را که در نمای روبرو می توان مشاهده کرد و میتواند در قسمت بالایی یا استخوانی، و همچنین در قسمت پایین یا همان سر بینی وجود داشته باشد . که این مورد اکثرا به نداشتن توجه کافی و یا توانمندی جراح به اصلاح آن مربوط می شود. اما در بینیهای بسیار گوشتی که باریک تر کردن سر بینی مقدور نیست ممکن است به وجود بیاید .
کجی بینی : این مشکل در نمای روبرو دیده میشود. ولی هنگامی که انحراف کم و غیر قابل توجه باشد ، قابل چشم پوشی است اما اگر زیاد باشد شکل ظاهری بینی را بد شکل کرده و ظاهر بدی به تمام صورت میدهد. دلیل اکثر آنها انحراف تیغه داخلی میانی بینی است که باید با ظرافت زیاد توسط جراح اصلاح گردد.
فرورفتگی پره های پایینی : این مشکل هنگامی به وجود می آید که غضروف های پره های بینی را برداشته که دلیل برداشتن این غضروف ها ، کم عرض کردن نوک بینی می باشد . هنگامی که نوک بینی را بیشتر از میزانی که لازم است کوچک کنند ، سبب می شود غضروف هایی که حامی نوک بینی می باشند کاهش یابند و بیش از حد به یکدیگر نزدیک شوند که این امر موجب بد شکل شدن ظاهر بینی و گود شدن آن می شود ، همچنین در تنفس نیز ایراد به وجود می آورد .
کلوملای تو کشیده شده : قسمت پره میانی بینی که باعث جدا کردن دو سوراخ می شود و در نمای پایینی مشاهده میشود، کلوملای بینی نامیده می شود که به صورت طبیعی و نرمال در معیارهای زیبایی در نمای نیمرخ ، پره قسمت میانی بینی خود را در قسمت مرتبط به پره های اطراف بینی آشکار می سازد .
برداشته شدن بیش از حد پوست پره های بینی : هنگامی که بیش از حد پره های بینی برداشته می شود ، سبب می شود که قسمت چین میان بینی و صورت از بین رود و صاف می شود ، این امر موجب می شود که اثر بخیه ها بر روی پوست دیده شود ، همچنین در این زمان به علت کوچک شدن بیش از اندازه سوراخ های بینی اشکالات تنفسی در مسیر راه بینی نیز به وجود می آید ، اصلاح این مشکل از مسائل و دشواری های جراحان است ، به این علت که به منظور ترمیم پوستی که برداشته شده جراح احتیاج دارد که از نواحی مثل لاله گوشت پوست پیوندی بگیرد . لازم به ذکر است که به علت مراقبت و دقت زیاد جراحان در رابطه با برداشتن پره های بینی این مشکل به ندرت ایجاد می شود .
بالا رفتن بیش از حد نوک بینی : برداشتن بیش از حد بافت‌های غضروفی و پوست بخش پایینی بینی امکان دارد سبب بالا رفتن بیش از اندازه نوک بینی و به وجود آمدن نمای بینی خوکی شکل ‌شود. در این هنگام عمق سوراخ‌های بینی از فاصله دور دیده می شود و شکلی کاملا غیر عادی و غیرطبیعی به بینی می‌دهد. اصلاح این مورد نیز از موارد سخت در جراحی بینی است، به دلیل اینکه همیشه برداشتن بافت‌ها ساده تر از اضافه نمودن بافت‌ها است.
تلانژکتازی نوک بینی : در این هنگام مویرگ‌های بسیاری بر روی پوست نوک بینی مشاهده می‌شوند. جراحی‌های متوالی و دست کاری فراوان در قسمت بافت‌های گوشتی زیر پوست نوک بینی در زمان عمل، از علل مستعد کننده این مشکل هستند .
اسکار پوست کلوملا :در هنگام جراحی‌های باز بینی، لب به لب نبودن لبه‌های پوست در زمان زدن بخیه‌های پوستی، سبب ایجاد خطوط زخم و به وجود آمدن فاصله میان دو لبه می‌شود.توجه بیش از حد و ظرافت در زمان بستن برش‌های پوستی از به وجود آمدن این مشکلات جلوگیری می کند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

8 + سه =

برای مشاوره با ما تماس بگیرید

کلینیک جردن: ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶

کلینیک سعادت‌اباد: ۰۹۱۲۰۹۹۲۶۹۰

جدیدترین مقالات

مقالات مرتبط

فهرست