جراحی بینی (رینوپلاستی)

استرس قبل از عمل بینی

 

استرس جراحی مشکل روانشناسی می باشد که در آن بیمار آنچنان از عمل جراحی می ترسد که علائم جسمی ما مانند تپش قلب زیاد،درد سینه و حالت تهوع گزارش شده است.

این اضطراب و استرس شدید ، حمله وحشت نامیده می شود،هنگامی این اتفاق می‌افتد که بیمار به ترس خود از جراحی فکر می‌کند یا عمل جراحی او آغاز می‌شود.
یکی از راه های مؤثر در کنار آمدن با استرس این است که اطلاعات کامل و جامع درباره جراحی و مرافبت ها و در نظر داشتن مراحل بهبود استرس را کمتر می کند. در کل جمع آوری کردن اطلاعات درباره عمل و علت و نحوه انجام عمل تا حدودی از نگرانی ها و اضطراب ها کاسته می شود.

درمان جایگزین

  • درمان هایی برای برخی از بیماران
  • یوگا
  • طب‌ سوزنی
  • طب فشاری
  • ماساژ
  • هیپنوتیز
  • مکمل‌های گیاهی

استرس قبل از عمل بینی امری طبیعی برای بیشتر افرادی است که می خواهند تحت انجام این عمل قرار بگیرند. این امر یکی از مواردی است که قابل کنترل نیست. اما بهتر است سعی کنید تا خود را از این نگرانی ها رها کنید. یکی از مواردی که می توان از استرس افراد کم کند دیدن پزشک قبل از بیهوشی و انجام عمل است. این کار می تواند در بیماران آمادگی روانی ایجاد کند. از عواملی که می تواند باعث بیشتر شدن این استرس شود می توان به مواردی همچون سن، تجربه قبلی فرد در عمل بینی، جنسیت، نوع عمل و …. نیز اشاره کرد. گوش دادن به موسیقی می تواند از نگرانی و استرس شما کم کرده و آرامش به شما بدهدو همچنین یکی دیگر از راه هایی که به شما آرامش می بخشد، نیایش می باشد. این موارد تا حدودی می توانند استرس قبل عمل بینی شما را کاهش دهند. 

بهتر است تا قبل از عمل از هر عاملی که می تواند در شما ایجاد استرس کند، دور باشید. توصیه ما به شما این است که در روز های نزدیک عمل کارهایی را انجام دهید تا به موضوع عمل بینی خود فکر نکنید. فکر کردن و همچنین حرف زدن در رابطه با جراحی می تواند استرس شما را تشدید کند.  عوامل مختلف دیگری وجود دارد که می تواند استرس قبل از عمل بینی را در شما افزایش دهد. این عوامل را در زیر شرح داده ایم.

ترس از بیهوشی

نگرانی که در افراد برای ترس از بیهوشی ایجاد می شود طبیعی هست و جراحان این را درک خواهند کرد. در شرایطی که دچار این نگرانی هستید می توانید از متخصص بودن و با تجربه بودن تکنسین بیهوشی مطمئن شوید. به علاوه جراح متخصص می تواند تاثیر به سزایی در این امر داشته باشد. به همین دلیل است که انتخاب جراح متخصص دارای اهمیت زیادی می باشد. این موضوع یکی از عوامل مهم و تاثیر گذار در استرس قبل از عمل بینی خواهد بود. بهتر است بدانید که در حین بیهوشی دستگاه تنفسی به شما وصل می شود که از مجاری نفس کشیدن شما مراقبت می کند. بیهوشی جراحی بینی بسیار کم است و چندان نگران کننده نخواهد بود.

 استرس قبل از عمل بینی  

مشکلات تنفسی

اگر از پزشک خود بخواهید که بینی شما را بیش از اندازه کوچک کند می تواند در تنفس شما مشکلاتی ایجاد کند. اما اکثر عمل های بینی که انجام می شود به منظور رفع مشکلات تنفسی افراد انجام می شود. در صورتی که عمل زیبایی بینی اصولی انجام شود و ساختار اصلی بینی بیش از اندازه کوچک نشود در تنفس شما هیچ مشکلی ایجاد نخواهد شد. شاید در روزهای  اول بعد از عمل به دلیل وجود ترشحات در داخل بینی کمی اختلال در نفس کشیدن شما ایجاد شود اما این عارضه بعد از مدت ۲ ماه رفع خواهد شد. بار دیگر تاکید می کنم که این شرایط در صورتی است که به دنبال بینی بیش از اندازه کوچک نیستید. از این رو دیگر نیازی به استرس قبل از عمل بینی نخواهید داشت. 

 

نکته:

مکمل های گیاهی مانند انواع چای‌ها، پودرها و سایر عصاره‌های گیاهی طبیعی بدون تجویز و مشورت جراح هیچ چیز استفاده نکردم .با این حال که بر روی آن ها برچسب کاملا طبیعی زده اند ولی احتمال دارد با داروی بیهوشی تداخل پیدا کند.

بسیاری از گیاهان باوجود برچسب “کاملاً طبیعی” که روی آنها زده شده است، در بیهوشی یا سایر داروها اخلال ایجاد می‌کند. برخی باعث رقیق شدن خون و سایر واکنش‌های نامطلوب در بدن می‌شوند.

اگر این اضطراب ها و استرس های جراحی پایدار بود، نزذ مشاوره بروید.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

برای مشاوره با ما تماس بگیرید

کلینیک جردن: ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶

کلینیک سعادت‌اباد: ۰۹۱۲۰۹۹۲۶۹۰

جدیدترین مقالات

مقالات مرتبط

فهرست