پروتز چانه

بوتاکس
اردیبهشت ۳۱, ۱۳۹۸
شستشوی بینی بعد از عمل
اردیبهشت ۳۱, ۱۳۹۸

پروتز چانه

ممکن است تحت بیهوشی عمومی انجام شود و یا ممکن است با کمک داروی بی‌حسی، ناحیه موردنظر بی‌ حس شود، معمولاً در چنین شرایطی یک داروی آرام‌ بخش داده می‌شود که شما را خواب‌آلود و آرام می کند. ممکن است جراح از استخوان طبیعی، بافت چربی و یا پروتزهای ساخته‌شده از سیلیکون (Teflon, Dacron)، و یا  پروتزهای بیولوژیکی جدیدتر را مورد استفاده قرار دهد تاا در چانه شما برجستگی ایجاد کند. معمولاً پروتز از طریق نخ بخیه و یا پین‌های مخصوص به استخوان وهل می شود.با استفاده از نخ بخیه، برش ایجادشده بسته می‌شود. هنگامی‌ که برش در داخلل دهان ایجادشده باشد، جای آن به‌سختی قابل‌مشاهده می باشد.

تغییر موقعیت استخوان (ژینوپلاستی)

– در اکثر مواقع از بیهوشی عمومی استفاده می شود.

– جراح برای دسترسی به استخوان فک یک برش در داخل دهان شما، زیر لثه ایجاد می‌کند.

– جراح با استفاده از یک اره یا قلم جراحی در استخوان فک برش می دهد.استخوان فک، تغییر موقعیت داده می‌شود و سپس توسط سیم یا پین‌های مخصوص، ثابت خواهد شد.

– برش ایجادشده با نخ بخیه بسته شده و سپس ناحیه بانداژ خواهد شد و ازآنجاکه عمل از داخل دهان انجام می‌شود، جای زخم قابل‌ دیده نخواهد شد.

– این روش بین ۱ الی ۳ ساعت زمان می برد.

 

چه کسانی کاندیدای مناسبی برای کوچک کردن چانه می‌باشند؟

  • از ظاهر و ویژگی‌های صورت خود، رضایت کافی ندارند.
  • از لحاظ جسمی و روانی، سالم باشد.
  • از نتایج عمل انتظارات واقع بینانه ای دارند.
  • حداقل ۲۰ سال سن داشته باشند، زمانی که رشد استخوان چانه به پایان رسیده باشد.

افرادی که شرایط لازم برای عمل جراحی کوچک کردن چانه را ندارند، ممکن است بتوانند  به‌ جای آن، از لیپوساکشن صورت برای بازسازی  چهره خود استفاده کنند.

پس از عمل جراحی چانه

در اکثر مواقع ۲ الی ۳ روز بعد از عمل جراحی چانه، برای شما پوشیدن بریس چانه تجویز خواهد شد. احتمال کبودی، تورم و درد خفیف نیز وجود دارد اما پس از چند روز از بین خواهد رفت. ممکن است مقداری بی‌ حسی در ناحیه چانه داشته باشید که معمولاً پس از چند هفته فروکش می کند. بیشتر بیماران قادر به انجام  فعالیت‌های سبک خود را در همان روز عمل می باشند.فعالیت‌هایی معمول و بازگشت به کار نیز می‌تواند پس از ۷ الی ۱۰ روز برای بیمار قابل انجام باشد. با توجه به تغییر قابل‌ توجهی که در ظاهر بیمار ایجاد می‌شود، ممکن است چندین هفته زمان ببرد تا بیمارر به‌ ظاهر جدید خود عادت کند.

سؤالات رایج پروتز چانه

عمل جراحی چانه چه مدت طول می‌کشد؟

زمان عمل به شرایط بیمار و نوع روش، متفاوت است، به‌طور متوسط عمل می‌تواند بین ۱ الی ۲ ساعت طول بکشد.

عوارض جانبی و خطرات بالقوه اصلاح چانه چه می‌باشد؟

در جراحی چانه هم مانند دیگر جراحی ها، عفونت و خونریزی از عوارض احتمالی جراحی می‌باشد.  حرکت پروتز، تغیر نامناسب موقعیت پروتز و در برخی از افراد بی‌ حسی موقت لب.

آیا عمل جراحی چانه می‌تواند با سایر جراحی‌های پلاستیک به‌صورت هم‌زمان اجرا شود؟

به طور معمول جراحان ترجیح می‌دهند عمل جراحی چانه هم‌ زمان با سایر جراحی‌های دیگراز قبیل: جراحی زیبایی بینی، جراحی لیفت یا کشیدن صورت، لیپوساکشن صورت و یا افزایش حجم لب‌ها انجام شود.هم‌ زمان بودن این روندها به جراح کمک میکند، تناسب و تقارن چهره را  بهتر به‌ نتیجه برساند.

مزایای پروتز چانه

افرادی که چانه‌های ضعیف دارند و یا چانه آن‌ها عقب کشیده شده است، اما خطوط فکشان منطبق بر یکدیگرباشد، می‌توانند از روش درمانی برجسته سازی چانه یا همان پروتز چانه استفاده کنند.

افزایش حجم چانه می‌تواند  برای افرادی که بینی بزرگ دارند،  تناسب چهره بیشتری ایجاد کند و ظاهر بینی آنها را کوچک‌تر نشان دهد.

تحت بی‌ حسی موضعی به‌ راحتی قابل انجام خواهد بود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *