تخلیه چربی بوکال یا بوکال فت

تخلیه چربی بوکال یا بوکال فت
جراحی صورت

تخلیه چربی بوکال یا بوکال فت ( تخلیه چربی دهانی) مادلینگ صورت: امروزه سلیقه وتوقع افراد از زیبایی چهره دچار تغییراتی اندک ودر برخی موارد دچار تحولاتی عظیم شده است. یکی از مواردی که شاید به جرأت میتوان گفت تغییرات بسزایی داشته در فرم کلی صورت افراد است به صورتی که در گذشته معمولا داشتن صورت پر و اصطلاحا گرد و‌تپل مزیت و جزو موارد لازمه زیبایی در نظر گرفته میشد. ولی در حال حاضر بر خلاف گذشته داشتن لپ هایی فرو رفته و گود و داشتن گونه وزاویه فک برجسته، مورد پسند اکثر مردم میباشد. به همین دلیل اکثر افراد به دنبال زاویه دارکردن صورت از طریق تخلیه چربی های دهانی که اصطلاحا تخلیه بوکال گفته می شود هستند تا به دنبال آن لپ هایی گود و فرو رفته داشته باشن و از طرفی گونه و زاویه فک آنها بیشتر نمایان شود. خوشبختانه علم همراه وپابه پای تغییر سلایق افراد برای زیبا نگهداشتن چهره خود پیشرفت کرده و انجام این گونه عملها را امکانپذیر نموده است.

تخلیه چربی بوکال یا بوکال فت چگونه انجام می شود؟

عمل جراحی تخلیه چربی بوکال یا بوکال فت از طریق بی حسی موضعی با برشی کوچک به اندازه دوتاسه سانتی متر در داخل هرطرف دهان انجام شده وچربیهای بوکال هر طرف صورت تخلیه میگردد. کل عمل نهایتا نیم ساعت زمان برده و دوره نقاهت بسیار کوتاهی دارد. برای بهتر فرم گرفتن صورت بعد از عمل استفاده از گن های خاص به مدت یک ماه توصیه میشود. تورم مختصری بعد از عمل ممکن است ایجاد شود که در عرض یک هفته تا ده روز بعد از عمل برطرف میگردد. دقت و‌توجه داشته باشید این عملها از داخل دهان و در مجاورت عصبهای صورت انجام میگردد. پس انجام‌آن را بجز به جراحان فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی که تجربه وتبحر کافی در این زمینه دارند، نسپارید.

تخلیه چربی اضافی صورت برای بهبود زیبایی، یک تکنیک ثابت شده است. چربی بوکال (BFP) یک ساختار منحصر به فرد در بین عضلات صورت است. برداشتن غیر اصولی آن ممکن است در زیبایی اثر معکوس داشته باشد. حذف BPF یا از طریق جراحی یعنی برش درونی انجام می شود و یا از طرق لیفت صورت .

قبل و بعد از تخلیه ی بوکل فت و یا چربی بوکال

عوارض تخلیه چربی بوکال یا بوکال فت

در مطالعات انجام شده بر روی ۷۱ بیمار مراجعه کننده به کلینیک دکتر نجف بیگی و ارزیابی عوارض جانبی این روش، تنها در ۸% از آن ها عوارض جزئی مانند: خونریزی و بی حسی موقت صورت مشاهده شده است. همچنین ، اختلالات عصب صورت و  عدم تقارن و ضایعات پاروتید اصلا مشاهده نشد. البته باید این نکته را هم خاطر نشان کرد، این مطالعه برای دراز مدت انجام نشده، یعنی پیری صورت و اثرات آن ارزیابی نشده است. اگر چه این نوع جراحی، جراحی جدیدی نیست، ولی کمبود اطلاعات در مورد نتایج دراز مدت آن وجود دارد. بنابراین اثر این روش با افزایش سن مشخص نیست.

همچنین مطالعه انجام شده از لحاظ سن و جنس بیماران نشان می دهد که، این سن آنها بین ۱۸ تا ۶۰ سال بود که میانگین سنی بیماران حدود ۳۰ سال را نشان می داد. این مطالعات نشان می دهد نرخ مرد به زن ۱: ۳ بوده است.

اقدامات قبل از تخلیه چربی بوکال یا بوکال فت:

اقدامات بعد از تخلیه چربی بوکال یا بوکال فت:

هر آنچه که لازم است در مورد تخلیه چربی بوکال یا بوکال فت بدانید:

جراحی کاهش حجم گونه یا همان لپ، یک روش جراحی سرپایی ساده است. تخلیه چربی بوکال یا بوکال فت را می توان با استفاده از بی حسی موضعی انجام داد. ولی اگر علاوه بر بوکال عمل های دیگری نیز قرار باشد انجام شود (حذف چربی گردن و چروک، اصلاح بینی و صورت)، بیهوشی عمومی انتخاب خواهد شد.

تخلیه چربی بوکال یا بوکال فت با هدف فرم دهی به چهره های گرد انجام می شود. و به چهره یک فرم مثلث معکوس می دهد که زیبایی را افزایش می دهد. اکثر مراجعه کنندگان برای تخلیه بوکال، با وجود وزن مناسب، دارای صورتی چاق هستند. و در راستای زنانه سازی صورت و با هدف تغییر ویژگی های چهره از حالت مرد بودن به یک زن انجام می شود.

بیشتر افراد گونه های شیک را به گونه های چاق ترجیح می دهند. شکل زنانه صورت معمولا به شکل مثلثی با پایه معکوس است. جراحی حذف چربی بوکال یک جراحی زیبایی است که برای ساخت گونه های نازک تر در افرادی که می خواهند چهره ای تیز تر و باریک تر با گونه های برجسته و فک بالا داشته باشند طراحی شده اند.

این عمل جراحی با ایجاد یک برش کوچک در داخل دهان در سمت داخلی گونه ها و از بین بردن بافت چربی باکال انجام می شود. بخیه های مورد استفاده برای دوخت معمولا جذب می شوند و در نهایت خودشان جدا می شوند. و شما  می توانید در همان روز از جراحی به خانه بروید.

چربی بوکال، یک توده چربی است که در ناحیه توخالی بین عضله بوکسیاناتور و سایر عضلات سطحی صورت قرار دارد. اندازه پد چربی Bichat برای هر فرد متفاوت است، و چربی باکال در هر دو گونه ممکن است اندازه های مختلف داشته باشد.

جراحی تخلیه چربی بوکال یک تصمیم شخصی است. اگر شما در حال بررسی جراحی تخلیه چربی بوکال یا بوکال فت هستید، به خاطر داشته باشید که باید انتظارات واقعی از ظاهر خود پس از عمل داشته باشید. و حتما در مورد آن با جراح خود مشورت کنید. Bichectomy برای افرادی که دارای چهره های استخوانی هستند مناسب نیست، زیرا کاهش حجم گونه ها باعث می شود که صورت پهن تر دیده شود، به خصوص اگر افراد بالای ۳۰ سال سن داشته باشند.

تخلیه چربی بوکال یا بوکال فت

در صورتی که شرایط زیر را دارید، شما یه کاندید خوب برای جراحی زیبایی تخلیه بوکال هستید:

 • شما به طور کلی سالم هستید و وزن طبیعی دارید
 • شما انتظارات واقعی از خود دارید
 • شما از ظاهر چهره خود راضی نیستید

و اگر شما قصد کاهش وزن را در آینده نزدیک دارید، بهتر است منتظر بمانید، زیرا ممکن است بعد از اینکه وزن خود را کاهش دادید چهره شما کاملا تغییر کند. پس بهتر است فعلا برای عمل جراحی زیبایی تخلیه چربی بوکال یا بوکال فت اقدام ننمایید. دوره نقاهت شما بعد از عمل خیلی کوتاه است و می توانید فعالیت های روزانه خود را از فردای روز عمل، از سر بگیرید. ممکن است به شما اعلام شود که تا چند روز فقط از مایعات استفاده کنید. و یا پزشک،رژیم خاصی برای کاهش خطر ابتلا به عفونت و یا تورم روی صورت، یه شما تجویز کند.

نکات بسیار مهم درباره جراحی بوکال فت

 • تورم در ناحیه جراحی بوکال فت کاملا طبیعی است و معمولا ظرف مدت نهایتا ۱۰ روز رفع خواهد شد. عمل به توصیه‌های پزشک باعث می‌شود که دوران نقاهت راحت‌تری داشته باشید.
 • قبل از جراحی بوکال فت حتما با پزشک خود مشورت کنید تا علاوه بر دست‌یابی به نقطه نظر مشابه، دید کامل و واقعی درباره نتیجه جراحی داشته باشید. در طول جلسه مشاوره پیش از جراحی، حتما انتظارات خود را از نتیجه جراحی با پزشک در میان بگذارید.
 • در صورتیکه چربی صورت بیشتر باشد و یا در شرایط خاص، ممکن است پزشک جراحی عمیق‌تر و تخصصی‌تری را انجام دهد. در این شرایط، دوران نقاهت جراحی نیز بیشتر خواهد بود. تمامی این موارد در جلسه مشاوره پیش از جراحی با جراح فوق تخصص بررسی خواهد شد.

مراقبت های بعد از بوکال فت

مراقبت بعد از عمل به ترمیم سریع‌تر و بهتر ناحیه جراحی شما کمک خواهد کرد. رعایت نکات زیر بعد از بوکال فت ضروری است:

 • باز و بسته کردن دهان پس از عمل برای شما سخت خواهد بود؛ بنابراین در روزهای ابتدایی بیشتر مایعات و غذاهای آبکی مصرف کنید.
 • پزشک برای پیشگیری از عفونت آنتی بیوتیک و دهانشویه تجویز خواهد کرد که باید آن‌ها را به طور منظم مصرف کنید.
 • تا دو هفته از مصرف دخانیات پرهیز کنید.
 • از گن‌های مخصوص استفاده کنید.
 • هنگام خواب سر خود را بالاتر قرار دهید.
 • تا بهبود کامل از انجام ورزش پرهیز کنید.

بهترین دکتر جراح بوکال فت کیست؟

بدون شک، بهترین جراح، بامهارت‌ترین جراح است. علی‌رغم مدت زمان کوتاهی که پروسه جراحی بوکال فت به طول می‌انجامد، جراحی بسیار حساس و پیچیده‌ای است. در صورتیکه پزشک به درستی کار خود را انجام ندهد، ممکن است آسیب‌های مقطعی و حتی دائمی برای زیباجو به همراه داشته باشد.

خوب است بدانید جراحی بوکال فت در زمره جراحی‌های زیبایی است که زیباجو برای بهتر دیده شدن انتخاب می‌کند که این جراحی‌ها را انجام بدهد. به همین سبب، توصیه می‌کنیم در انتخاب پزشک، به مهارت، تجربه، تعداد عمل موفق و تیم پزشکی دقت خود را معطوف کنید.

دکتر آرش نجف‌بیگی با سال‌ها تجربه در زمینه جراحی‌های زیبایی خصوصا جراحی بوکال فت یکی از برترین جراحان حال حاضر ایران در این زمینه هستند.

هزینه جراحی بوکال فت چقدر است؟

هزینه جراحی بوکال فت به عوامل مختلفی بستگی دارد. همان‌طور که گفتیم، این جراحی از حساس‌ترین جراحی‌های زیبایی است که حتما باید توسط جراح فوق تخصص زیبایی انجام گیرد. همچنین، در کنار جراح، دستیارانی هستند که تمامی شرایط بیمار را کنترل کرده تا بهترین نتیجه را برای شما رقم بزنند.

مهارت و توانمندی جراح و تعداد جراحی‌های موفقی که در این زمینه انجام داده است، مطبی که در آن جراحی بوکال فت صورت می‌گیرد و امکاناتی که برای راحتی بیماران فراهم شده است و حجم چربی که باید از صورت زیباجو تخلیه شود، همگی از عواملی هستند که بر هزینه جراحی بوکال فت تاثیرگذارند.

جهت تعیین وقت مشاوره و سوالات بیشتر در این رابطه، همین الان با شماره ۸۶۰۸۴۳۲۶-۰۲۱ تماس بگیرید و از خدمات مشاوره‌ای کلینیک دکتر آرش نجف‌بیگی بهره‌مند شوید.

جمع بندی

به کمک روش تخلیه چربی بوکال می‌توانید چربی‌های اضافه در ناحیه دهان را خارج کرده و بر جذابیت چهره خود بیفزایید. این روش به صورت سرپایی و با بی‌حسی موضعی انجام می‌شود. بعد از جراحی ممکن است بعضی از عوارض مثل ورم ایجاد شود که پس از چند روز از بین خواهد رفت. بعد از عمل باید به خوبی مراقبت کنید تا زخم‌های شما عفونت نکند.

پیش از انجام این روش باید توسط پزشک معاینه شوید تا مناسب بودن شما برای این روش تایید شود. برای اطلاعات و راهنمایی بیشتر در مورد این روش می‌توانید با ما تماس بگیرید.

برش برای تخلیه بوکال به چه صورت است؟
آیا بعد از تخلیه بوکال خط گونه ایجاد می شود؟
آیا بعد از تخلیه بوکال پوست صورت شل می شود؟
برش برای تخلیه بوکال به چه صورت است؟

برش از داخل دهان انجام می شود و بر روی صورت برشی ایجاد نمی شود. بخیه های زده شده نیز جذبی می باشد

آیا بعد از تخلیه بوکال خط گونه ایجاد می شود؟

خیر- تخلیه بوکال باعث ایجاد خط گونه نمی شود ولی زاویه فک یجاد می کند.

آیا بعد از تخلیه بوکال پوست صورت شل می شود؟

خیر پوست صورت شل نمی شود حتی به صورت جزئی لیفت نیز انجام می دهد.

جدیدترین مقالات

مقالات مرتبط

فهرست