لیفت ابرو

همه چیز درباره لیفت ابرو

لیفت ابرو به عنوان یکی از روش­های جراحی زیبایی در نظر گرفته می­شود که طی آن، ابروها به سمت بالا کشیده می­شوند. نتیجه انجام این کار، بهبود ظاهر پیشانی، دور چشم و ابروها خواهد بود. در ادامه این مقاله همراه ما باشید تا اطلاعات کاملی در رابطه با جراحی لیفت پیشانی و ابرو کسب کنید.

لیفت ابرو چیست؟

با گذشت زمان و افزایش سن، افتادگی پوست یکی از اتفاق­هایی است که برای تمامی افراد به میزان کم یا زیاد ایجاد می­شود. چرا که پوست حالت کشسانی و ارتجاعی خود را از دست داده و افتاده می­شود که یکی از اثرات آن کاهش فاصله بین ابرو و مژگان است. در این شرایط، علاوه بر این که ظاهر چهره شما خسته به نظر می‌آید، بلکه ممکن است به اشتباه شما را عصبانی جلوه دهد. لیفت ابرو یکی از روش­هایی است که برای حل این مسئله با استفاده از بالا بردن ابرو استفاده می­شود.

انواع لیفت ابرو

برای انجام لیفت ابرو روش­های مختلفی وجود دارد که در ۲ دسته روش‌ جراحی و روش­های بدون جراحی قرار داده می­شوند.

روش های جراحی لیفت پیشانی و ابرو

برای انجام جراحی، نیازی به طی کردن یک روند پیچیده درمانی نیست؛ چرا که انجام این جراحی به صورت سرپایی و با استفاده از بیهوشی موضعی امکانپذیر است. البته در صورتی که پزشک تشخیص دهد، می­توان از بیهوشی عمومی نیز برای انجام این کار استفاده کرد.

برای انجام این عمل، روش­های مختلفی وجود دارد. اینکه کدام یک از آنها برای شما مناسب است، به هدف و انتظار شما از انجام لیفت ابرو بستگی دارد. البته لازم به ذکر است که محل و جای زخم باقی مانده، به تکنیکی بستگی دارد که برای انجام این جراحی استفاده می­شود. این روش­ها عبارت هستند از:

لیفت ابرو Endoscopic

در روش جراح آندوسکوپی که با بیهوشی کامل انجام می­شود، چند برش کوچک در مسیر رویش موی شما (بالای پیشانی) ایجاد می­کنند و از طریق یک لوله نازک که در انتهای آن یک دوربین کوچک نصب شده است، وارد بافت پشت پلک شده و ماهیچه­ها را مشاهده می­کنند؛ سپس با استفاده از یک ابزار دیگر، از طریق یکی دیگر از برش­های ایجاد شده، ماهیچه­های مورد نظر را بالا کشیده و بعد از آن، زخم ایجادشده را بخیه می­زنند.

لیفت ابرو Coronal

در این روش، محل ایجاد برش، متفاوت از روش قبلی خواهد بود. در این روش جهت انجام جراحی لیفت پیشانی و ابرو برش در بالای سر و یا کناره­های دو گوش ایجاد می­شود. سپس پزشک با بالا کشیدن پوست پیشانی، موقعیت ابروها را تنظیم کرده و پوست اضافی را بریده و بخیه می­زند.

لیفت ابرو Hairline

در این روش، برش­ها در قسمت بالای پیشانی و ابتدای خط رویش مو ایجاد می­شوند. سپس مقداری از پوست و بافت اضافی از پیشانی جدا می‌گردد تا محل دقیق ابروها تنظیم شود. یکی از مزیت­هایی که این روش به همراه دارد، این است که مسیر رویش موی سر را تغییر نداده و به عقب نمی­کشد.

توجه: لیفت ابرو می‌تواند به تنهایی و یا به همراه سایر جراحی های زیبایی مانند جراحی پلک (بلفاروپلاستی) یا لیفت صورت انجام گردد.

روش­های بدون جراحی لیفت ابرو

همان­طور که گفته شد روش­های دیگری برای لیفت ابرو وجود دارد که بدون جراحی بوده و با رویکرد رفع چین و چروک انجام می­شوند؛ زیرا این روش­ها، هدف اصلی از بین بردن چین و چروک است که یکی از نتایج جانبی آن، بالا بردن ابرو نیز هست. چرا که در تمامی آنها خطوط اضافی از بین رفته و پوست صورت صاف می­شود. برخی از این روش­ها عبارت هستند از:

 • تزریق بوتاکس (ماندگاری نهایتا به مدت ۶ ماه)
 • بالا بردن ابرو با لیزر (احتمال ایجاد عفونت و زخم)
 • بالا بردن ابرو با نخ (ماندگاری به مدت ۱۲ الی ۱۸ ماه)

چه افرادی به لیفت ابرو نیاز دارند؟

 • افرادی که انتهای ابروشان به سمت پایین افتاده شده است.
 • افرادی که در بخش پیشانیشان چین و چروک­های متعددی دارند.
 • کسانی که دارای بافت چربی و پوست اضافی در بخش ابروهای خود هستند.
 • افرادی که دارای خطوط ناهماهنگ مابین ابروهای خود هستند.
 • افرادی که پوست اضافی ابروشان موجب خستگی چشمشان شده است.

مزایا و معایب لیفت ابرو

لیفت ابرو تنها در صورتی با مزیت همراه خواهد بود که توسط بهترین جراح زیبایی انجام شود؛ چرا که ایجاد تقارن در هر دو پلک، تنها با مهارت و تجربه‌ی بالا امکانپذیر است. بنابراین، در صورتی که به درستی انجام نشود، نه تنها انتهای ابرو به سمت بالا برده نمی­شود، بلکه دچار عدم تقارن نیز می­گردد. یکی دیگر از مزیت­های استفاده از این روش (لیفت ابرو با جراحی)، ماندگاری طولانی مدت آن به نسبت سایر روش­های درمانی است؛ چرا که نتایج این روش درمانی با افزایش سن از بین می­­رود که به نسبت سایر روش­ها طولانی­تر است.

خطرات انجام لیفت ابرو

انجام هر یک از جراحی­های زیبایی خطرات منحصر به خود را به همراه دارد، خصوصا اگر توسط بهترین جراح زیبایی و متخصص انجام نشود. برخی از خطرات انجام جراحی لیفت پیشانی و ابرو علاوه بر احتمال خونریزی، عفونت و حساسیت به بیهوشی عبارت است از:

وجود زخم در پلک بالایی

همان­طور که گفته شد، برای انجام این کار یک بریدگی کوچک در پلک بالایی ایجاد می­شود که اگر به درستی انجام نگردد، جای زخم آن باقی خواهد ماند.

ایجاد بی حسی در پلک

لیفت ابرو می­تواند باعث بی حسی موقت یا دائمی در پیشانی شود.

عدم تقارن در ابرو

عدم تقارن ابروها بعد از انجام لیفت ابرو با جراحی یکی از عوارض احتمالی رایج است و بهبود آن به مرور زمان و یا با انجام جراحی­های زیبایی دیگر ممکن است.

ریزش موی ابرو

برش ایجادشده روی پلک، احتمالا باعث ریزش مو در محل ابرو می­شود. برای حل این مسئله می­توان از روش پیوند مو و یا مواد تقویتی استفاده کرد.

مواردی که قبل از انجام لیفت ابرو باید انجام دهید

 • قبل از اینکه برای انجام این کار تصمیم قطعی بگیرید، حتما باید با بهترین جراح زیبایی صحبت کنید تا اطمینان حاصل کنید انجام این کار برای شما خطر جدی به همراه نداشته باشد.
 • در جلسه مشاوره، حتما اطلاعات کاملی از سابقه پزشکی­تان در اختیار پزشک قرار دهید. به عنوان مثال، داروهایی که قبلا استفاده کرده­اید یا در حال حاضر استفاده می­کنید و یا به آن حساسیت دارید.
 • باید در برخی از آزمایش­های پزشکی شرکت کنید تا اطلاعات کامل از شرایط چشم، پلک و سایر موارد جسمانی در اختیار پزشکتان قرار گیرد.
 • در مورد آنچه که بعد از انجام جراحی انتظار دارید، حتما به صورت مشخص با پزشکتان صحبت کنید تا اطمینان حاصل نمایید این جراحی همانی است که انتظار دارید.
 • حداقل یک هفته قبل از انجام جراحی لیفت پیشانی و ابرو سیگار نکشید؛ چرا که انجام این کار روند گردش خون در پوست را دچار مشکل کرده و روند بهبود را کند می­کند.
 • از داروهای خاص که احتمال خونریزی را افزایش می­دهند مانند مصرف آسپیرین، داروهای ضد التهاب و مکمل های گیاهی خودداری کنید.

مراقبت­های بعد از لیفت ابرو

بعد از انجام جراحی وجود کمی التهاب و درد در ناحیه پیشانی طبیعی است. برای برطرف شدن این موارد پزشک براساس صلاح دید خود مواردی را تجویز می­کند که معمولا شامل مصرف مسکن و استفاده از کمپرس یخ است. اما مواردی که خودتان نیز باید مد نظر داشته باشید این است که از انجام فعالیت­های سنگین و یا خارش بخیه­های خود خودداری کنید؛ چرا که تنها موجب تحریک شدن جای زخم­های خود می­شوید.

بعد از ۷ الی ۱۰ روز، بخیه­های شما توسط پزشک برداشته می­شوند؛ اما اینکه چه زمانی برای حمام کردن شما مناسب است، به نظر جراحتان بستگی دارد. در صورتی که بعد از انجام جراحی دچار یکی از موارد تنگی نفس، درد قفسه سینه و ضربان قلب نامنظم شدید، حتما به پزشک مراجعه نمایید.

هزینه لیفت ابرو

هزینه لیفت ابرو بسته به روشی که برای انجام این کار استفاده می­شود، متفاوت است. بنابراین، جهت آگاهی از قیمت انجام این کار، می­توانید از متخصصان جراحی پلاستیک و زیبایی مشاوره دریافت نمایید.

ماندگاری جراحی لیفت ابرو چقدر است؟

در صورتی که این عمل توسط بهترین جراح زیبایی انجام شود، نتایج عمل می­تواند تا سالها ماندگار باشد. اما به خاطر داشته باشید که هیچ چیز قطعی نیست؛ چرا که با افزایش سن و مرور زمان، افتادگی پوست مجددا ایجاد می­شود. بنابراین، در صورتی که خواهان یک پوست سالم و زیبا هستید، بهتر است که یک رژیم غذایی سالم شامل انواع ویتامین­ها به همراه یک ضد آفتاب مناسب و مراقبت‌های پوستی را در برنامه روزانه زندگی­تان قرار دهید.

نتیجه­ گیری

لیفت ابرو و جراحی لیفت پیشانی و ابرو یکی از روش­های جوانسازی صورت است که استفاده از آن علاوه بر تاثیرات زیبایی، تاثیر درمانی نیز دارد. چرا که تا حدودی به افرادی که دچار افتادگی پلک شده­اند نیز کمک می­کند.

 در روش بالا کشیدن ابرو با نخ لیفت، که توسط سوزن های بسیار ظریف زده می شوند، برای بالا کشیدن ابرو و جمع کردن پوست و تحریک  کلاژن سازی در پوست اطراف ناحیه ابرو استفاده می شود. با این روش ابروهای افتاده به سمت پایین به جای قبلی خود بازمیگردند و بالا کشیده میشوند.

با استفاده از این تکنیک ابرو در حد متوسطی و به طور طبیعی بالا میرود و میزان بالا رفتن ابروها زیاد و غیرطبیعی نیست. ضمن اینکه قسمت بیرونی ابروها بیشتر از قسمت تاج ابروها بالا کشیده می شود.
مدت زمان این کار حدود ۳۰ دقیقه و به صورت سرپایی انجام پذیر است و بعد از عمل شخص مرخص است به دلیل اینکه تحت تزریق ماده بیحسی انجام میشود. شخص بعد از ۳ تا۴ روز بعد ازانجام جراحی بدنبال کاهش ورم پلک ها می تواند به سرکار خود برگردد. فعالیت شدید بدنی پس از ۳ الی ۴ هفته مجاز است. این نخ ها حدود ۲ تا ۳ سال ماندگاری دارند.

نخ می تواند برای لیفت ابرو شیوه ای مناسب و ایمنی باشد. نتیجه ای که از لیفت ابرو با نخ به دست می آید، می تواند بیمار را راضی کند. چرا که به شیوه ای کاملا طبیعی لیفت شده و مصنوعی نخواهد بود. همچنین افتادگی ابرو که چهره شما را پیر و غمگین کرده، را رفع خواهد کرد. این امر در زیبایی صورت شما تاثیر به سزایی دارد. به منظور انجام لیفت ابرو با نخ باید پزشکی متخصص و با تجربه را انتخاب نمایید. تخصص پزشک می تواند در نتیجه لیفت موثر واقع شود. انجام این روش راهی بسیار ساده است و بسیار راحت می باشد و همچنین نخ هایی که در این کار استفاده می شود دارای انعطاف پذیری بالایی می باشد.

لیفت ابرو با نخ بدون هیچ گونه جراحی انجام می شود. از این رو می تواند روشی مناسب برای افرادی باشد که از جراحی و عوارض بعد از آن ترس دارند. می توان لیفت ابرو با نخ را به جای بوتاکس نیز معرفی نمود. تصور بعضی افراد این است که  بعد از لیفت ماهیچه های صورت آنها فلج خواهد شد. اما این باور غلط است و این شیوه هیچ عوارضی را به همراه ندارد. علاوه بر این موارد اینگونه لیفت دارای مزیای زیادی می باشد که به شرح زیر است:

هیچ برشی در اطراف ابرو و یا پیشانی زده نمی شود.
لیفت ابرو با نخ شیوه ای ایمنی و مطمئن می باشد.
در انجام آن فقط از بی حسی استفاده خواهد شد.
دوره بهبودی برای این نوع لیفت بسیار کم است.
بعد از لیفت هیچگونه تورم، جای زخم و یا کبودی نخواهید داشت.

انواع نخ

نخ هایی که برای لیفت ابرو از آنها استفاده می شود، در انواع مختفاوتی از هم موجود است. مدل های آن از نظر طول و ضخامتی که دارند به شرح زیر می باشد:
نخ صاف و یا معلق: معمولا این مدل از نخ ها برای لیفت ابرو باید به قسمت جمجه متصل گردد.
نخ های دندانه دار: برای استفاده از این مدل  نخ های لیفت لازم نیست که پوست به جایی متصل شود.ساختار این نوع نخ ها به گونه ای است که از هم حفاظت کرده و تنها چند گره بسیار کوچک به یکدیگر وصل می گردند.

بهتر است کسانی دارای اشک ریزش هستند از این روش استفاده نکنند. در غیر این صورت هیچ محدودیت سنی برای انجام لیفت ابرو با نخ وجود ندارد. این روش از هزینه بسیار کمتری در مقایسه با روش های دیگر برخوردار است. انجام لیفت ابرو با نخ سرپایی است و بعد از آن فرد میتواند ره برود و مرخص شود. تنها موردی که بعد از لیفت ابرو ایجاد می شود قرمزی پوست است که با گذشت دوره ای از بین می رود.

برای مشاوره با ما تماس بگیرید

کلینیک جردن: ۰۹۱۲۸۴۳۴۱۱۶

کلینیک سعادت‌اباد: ۰۹۱۲۰۹۹۲۶۹۰

آخرین مقالات

No results found

مقالات مرتبط

No results found

فهرست