تزریق چربی در صورت

تزریق چربی روشی است که در آن بافت چربی از نواحی از بدن که ذخیره ی چربی اضافی دارند مانند شکم و ران ها برداشته شده و به نواحی که نیاز به حجم دادن دارند تزریق می گردد که اکثراً این نواحی شامل صورت گونه ها ، لب ها ، پشت دست ها و باسن ، سینه و فرورفتگی های ناشی از اسکار سوختگی ، آکنه و … می باشد و این حجم دهی مانند پروتز در صورت و لب ها و سینه ها عمل می کند .

با این تفاوت که بافت چربی ، بافت طبیعی خود فرد بوده و از ناحیه از بدنش به ناحیه ای دیگر منتقل شده است تزریق چربی در صورت تحول عمده ای را در جراحی پلاستیک صورت به وجود آورده است و قسمتی از چربی تزریق شده در عرض ۲ ماه جذب شده و بقیه ی چربی باقیمانده تا آخر عمر فرد باقی می ماند .تزریق چربی در اجزای صورت از مواردی است که میتواند تاثیر به سزایی در چهره فرد داشته باشد .

تزریق چربی صورت در صورت بهترین راه برای پر کردن گودی های صورت و برجسته کردن گونه ها می باشد.البته تزریق در لب ها هم مشاهده میشود ،این کار با استفاده از چربی برداشته شده از خود بدن و تزریق آن به موضع مورد نظر انجام میگیرد.

در واقع با این روش چربی های بدن به صورت منتقل میشود که این امر به صورت دائمی در صورت باقی خواهد ماند .ممکن است افراد به دلایل مختلف کاندید تزریق چربی در صورت باشند ، پر کردن صورت در افرادی که صورت های لاغری دارند و برجسته کردن گونه در افرادی که گونه های تخت و صافی دارند دلایل خوبی برای تمایل به انجام این عمل زیبایی هستند.همچنین از این روش برای درمان جای جوش نیز استفاده میشود که میتوان با آن عوارض آکنه را کاهش داد و یا محو کرد. در صورتیکه فرد دچار گودرفتگی در ناحیه چشم شده باشد با تزریق چربی و پر کردن گودی چشم مشکلات صورت را برطرف میکنند.

امروزه از تزریق چربی برای جوانسازی ، بزرگ کردن لب ها ، پر کردن خط خنده و …استفاده میشود .یک پزشک جراح و متخصص زیبایی در این زمینه میتواند مشاوره های لازم را به شما بدهد و در صورتیکه صورت شما نیاز به این نوع عمل زیبایی داشته باشد نسبت به آن اقدام خواهد کرد .

فهرست